Skocz do zawartości

igsynima

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

O igsynima

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Test Yamaha RN803D

  @Mateo89 jakich kolumn odsłuchiwałeś z tym ampli? W innym wątku zastanawiałeś się nad Advance Acoustic. Coś z tego wyszło?
 2. Test Yamaha RN803D

  Dziękuje za podsunięcie pomysłu z tymi Kefami Q750, bo z testów wynika, że mogą się wpisać w moje oczekiwania. Niepokoją trochę superpozytywne recenzje Nie wiem jak grają sugerowane ELAC unifi, ale przesłuchiwane kiedyś ELAC DEBUT F6 nie podobały mi się.
 3. Test Yamaha RN803D

  Dużo dobrego, choć nie tylko, można powiedzieć/przeczytać o przedmiocie wątku. Zaliczam się do pierwszej grupy, bo po przesłuchaniu kilku amplitunerów i kilkunastu budżetowych wzmacniaczy doszedłem do wniosku, że żadne urządzenie aktualnie dostępne na rynku nie da mi takiej jakości brzmienia i jednocześnie tylu funkcjonalności zamkniętych w jednym pudełku. Uprzedzając głosy krytyczne - tak, wśród wzmacniaczy było kilka, które oferowały inne brzmienie. Czy lepsze, ciekawsze - to już, moim zdaniem, kwestia upodobań. Podchodząc do sprawy racjonalnie i decydując się na pewien kompromis związany przede wszystkim z preferowanym brzmieniem chciałbym kupić ten amplituner. Zanim to jednak nastąpi mam pytanie przede wszystkim do posiadaczy Yamahy R-N803D: jakie są Wasze rekomendacje dotyczące doboru kolumn? Z doświadczeń wyniesionych z odsłuchów - najbardziej podobało mi się zestawienie z Focal Aria 906 i Bowers & Wilkins 683 S2. Chciałbym jednak odsłuchać jeszcze kolumny, które nieznacznie utemperują górę. Rzeczone kolumny robiły wrażenie podczas 1-2 godzinnych odsłuchów. Obawiam się jednak, że przy dłuższym słuchaniu mogą być trochę męczące. Muzyka: poważna i jazz. Pokój: 25 m2 (kwadrat) salon z kuchnią. Budżet: 4-5k zł (koniecznie nowe). Moje typy: Pylon Audio Sapphire 31 AKKUS MONOLITH F1S Heco Aurora 700 Co sądzicie?
 4. Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo

  Umówmy się, do opisywania brzmienia/dźwięku lub obrazu/koloru słowami należy podchodzić bardzo ostrożnie. To raczej subiektywny pogląd niż wykładnia. Raz: każdy z nas inaczej słyszy/widzi, dwa: każdy z nas różnie opisze to, co słyszy/widzi.
 5. Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn

  @hasos, z tego co pamiętam rozważasz wyższy budżet niż zakładany pierwotnie. Może rozwiązaniem będzie hybrydowy Vincent SV-237? Kolega z pracy zestawił go z Dynaudio X18 i jest zachwycony. Nie słuchałem jeszcze, ale właściciel sprzętu twierdzi, że dociążenie - którego tak poszukujesz - ten zestaw posiada, a dodatkowo świetne brzmi przy cichym odsłuchu. Bez kabli, po zniżkach, wyszło ok. 10k.
 6. Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn

  @Kubakk co wybrałeś?
 7. Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn

  Walczę od listopada, ale nie byłem kompletnie zorientowany w temacie, bo poprzedni sprzęt kupowałem ponad 15 lat temu, a sporo się od tego czasu zmieniło.
 8. Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn

  To nie tak, że nie słyszę różnicy. Słyszę i w innym wątku nawet pisałem o przewadze CXA60. Mam na myśli raczej to, że te różnice - przy uwzględnieniu pozostałych kryteriów wyboru: budżet, funkcjonalności, moje pomieszczenie odsłuchowe - nie są wystarczające, żeby zdecydować się na wzmacniacz. Dodam, że słucham zestawów budżetowych i według mnie nie ma tutaj drastycznych skoków jakości. Jest inne brzmienie, zalety i wady poszczególnych zestawów, ale każdy z nich to kompromis. Niestety na żadnym z nich muzyka symfoniczna nie przyprawiła mnie o gęsią skórkę, którą daje mi słuchanie koncertów na żywo.
 9. Cambridge Audio CXA60 - opinie i dobór kolumn

  Dodam swoje trzy grosze do ożywionej dyskusji, którą obserwuję z ciekawością, bo mam podobne dylematy i problem z wyborem zestawu. Słucham głównie jazzu (70 proc.) i muzyki poważnej. Chciałbym też, żeby zestaw był na tyle uniwersalny, żeby z satysfakcją słuchać ostrzejszego grania, wokali w jazzowym wydaniu - żona i młodzieżowych nowości - dorastające córki. Źródłem będzie Tidal i Spotify. Ważne: nie jestem audiofilem. Zależy mi na brzmieniu, które wpisze się w moje postrzeganie muzyki i nie zmęczy mnie przy długim słuchaniu. Po pierwszych odsłuchach doszedłem do wniosku, że - w założonym budżecie - nie znajdę wymarzonego zestawu, dlatego wybór będzie jakimś kompromisem. Punktem odniesienia były amplitunery Onkyo 8250 i Yamaha 803 ze względu na dużą funkcjonalność, na której mi zależy, dobre testy prasowe i forumowe opinie. Pierwszy test Yamaha 602 i Yamaha 803 – oba z B&W 683 S2. Zwycięzca: Yamaha 803. 602ce z tymi kolumnami jakby brakowało siły. Drugi test Yamaha 803 z różnymi kolumnami. Test mało miarodajny, bo źródłem był Tidal streamowany przez bluetooth do urządzenia. Sprzedawca twierdził, że nie ma to wpływu na jakość brzmienia, choć w porównaniu do pierwszego odsłuchu z Tidala preinstalowanego na urządzeniu, w drugim przypadku ewidentnie coś mi nie grało. Biorąc to pod uwagę najbardziej podobało mi się brzmienie z kolumnami Focal Aria 906. Trzeci test miał odpowiedzieć na pytanie, jak istotna będzie zmiana amplitunera na wzmacniacz i porównać Yamahę 803 z Onkyo 8250. Wzmacniacze: CA CXA60, CA CXA80, Rega Brio, Atoll IN100-SE. Kolumny: Focal Aria 906 i Dynaudio Emit M20. Onkyo poległo już na samym początku. Dźwięk jakby zza zasłony. Mając doświadczenie z poprzednich odsłuchów od razu uznałem, że szkoda czasu. Wzmacniacze były odsłuchiwane już tylko z Focalami. Dynaudio Emit M20 niczym mnie nie ujęły. CA CXA60 i CA CXA80. CXA60 – według mnie podobne granie do Yamahy 803. CXA80 – zaimponowała mi łatwość i lekkość z jaką zagrał ten wzmacniacz z tymi kolumnami. Gdybym miał wybierać między 60tką i 80tką – zdecydowanie drugi. Rega Brio – w stosunku do powyższych brzmienie ocieplone, które może się sprawdzić przy długich odsłuchach. Przy rokowym graniu – nieporozumienie. Wszystko zbite w dźwiękową papkę. Atoll IN100-SE – moim zdaniem to rozwiązanie dla tych, którzy boją się zbyt wyeksponowanej góry w Yamaha 803. Gdyby nie ubogość funkcjonalności pewnie zdecydowałbym się właśnie na ten wzmacniacz. Podsumowując: w ograniczonym budżecie (7-8k) o idealnym zestawie można pomarzyć. Gdybym szukał tylko brzmienia na jakim mi zależy wygrałby wzmacniacz, a że ważne są też dla mnie dodatkowe funkcje zdecyduje się pewnie na Yamahę 803. Brzmienie nie do końca to, którego szukam, ale satysfakcjonujące i nie odbiegające rażąco od tego co dają budżetowe wzmacniacze. Mam nadzieję, że doborem kolumn uda mi się osiągnąć to, na czym mi zależy - nieiskrząca przy długich odsłuchach góra.
 10. Słuchałem niedawno Yamahy 803 i Nad 368 (jedno po drugim z B&W 683 S2). Dla mojego nieaudiofilskiego ucha to bardzo podobne granie. Były różnice w brzmieniu niektórych instrumentów - szczególnie fortepianu - na korzyść NADa. Po odsłuchach z kilkoma już kolumnami Yamahy 803 (najbardziej podobało mi się zestawienie z Focal Aria 906) chyba odpuszczę sobie poszukiwanie kolumn do tego amplitunera, bo to raczej nie moje klimaty. Dodam, że odsłuchiwałem repertuaru jazzowego i klasyki. Słuchałem też Yamahy 602 i 803 z wymienionymi kolumnami. W tym zestawieniu 602-ce brakowało mocy, żeby zmierzyć się z tymi kolumnami. W piątek będę słuchał dla odmiany Onkyo 8250 i CXA60. Im więcej słucham, tym więcej dylematów.
 11. Jaki sprzęt do muzyki głównie klasycznej (poważnej)

  Może niesłusznie zafiksowałem się na R-N803D i nie słuchałem Onkyo, ani żadnego wzmacniacza. Dlatego przed mną jeszcze jeden odsłuch. Chciałbym jeszcze posłuchać jakichś Indiana Line. W Q21 zabrakło czasu.
 12. Jaki sprzęt do muzyki głównie klasycznej (poważnej)

  Szukam podobnego zestawu z racji podobnych preferencji muzycznych jednak z przewagą jazzu. Niestety w tym budżecie (ok. 7000 PLN) nie znalazłem nic, co muzykę poważną zagrałoby bez zastrzeżeń. Najlepiej dotychczas wypadła Yamaha R-N803D z B&W 683 S2 (pierwszy odsłuch). Do niedawna byłem zdecydowany na 100 proc. na ten amplituner i skupiłem się na poszukiwaniu kolumn tańszych od B&W 683 S2, ale dających podobne wrażenia. W Q21 (drugi odsłuch) słuchałem tego amplitunera z AA Hyperion 4 (niestety za wielkie jak na moje pomieszczenie), AA Phoebe 3, Focal Aria 906 (polecam Ci odsłuchać te kolumny). Wszystkie 3 modele zagrały przyjemnie, choć każdemu czegoś brakowało w stosunku do B&W 683 S2. Nie wiem na ile istotny był fakt, że w pierwszym salonie źródłem był preinstalowany na urządzeniu Tidal sterowany z aplikacji na tablecie. Z kolei w drugim - Tidal, ale streamowany do urządzenia przez bluetooth. Czy możecie się wypowiedzieć jaki to mogło mieć wpływ na brzmienie? Reasumując: chciałbym jeszcze posłuchać jakiegoś wzmacniacza, żeby mieć pogląd jak to będzie grało w zestawieniu z Yamaha R-N803D. Nie łudzę się jednak, że w takim budżecie uda mi się kupić coś, na czym odsłuch klasyki "zwali z nóg". Daj znać, jak Twoje wrażenia po odsłuchu.
 13. onkyo vs yamaha

  W przypadku, gdyby to były kolumny podłogowe myślałem, żeby to podstawić przed tymi regałami z książkami i TV. Z kolei kol. podstawkowe ustawić na regale. Nie zależy mi na optymalnym zestawieniu z TV. Uwzględniając powyższy post co sądzicie o czymś takim: Yamaha R-N803D + Monitor Audio Silver 2?
 14. onkyo vs yamaha

  Mam nadzi eję, że uda się odświeżyć wątek po dłuższej przerwie. Zerknijcie na plan pokoju, w którym ma stanąć zestaw stereo. Proszę o pomoc w wyborze. 1. Słucham głównie ze Spotify, dlatego naturalnym wyborem wydaje Onkyo 8150 (jeżeli jeszcze uda się kupić) lub Yamaha R-N602. W przyszłości chciałbym dokupić CD i jakiś gramofon. Ten drugi raczej na zasadzie niskobudżetowej ciekawostki (choć z drugiej strony któż wie, co przyniesie przyszłość ) 2. Muzyka: przede wszystkim jazz (70 proc.) i muzyka poważna (20 proc.). Czy według Was w takim pomieszczeniu ma sens wchodzenie w kolumny podłogowe, czy podstawkowe wystarczą? Jak to wszystko ustawić, żeby osiągnąć najlepszy efekt? Dodam, że miejsca jest mało i im to wszystko będzie mniejsze, tym bardziej pomoże w uniknięciu spięć z żoną Wszystkie sugestie mile widziane. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Uwaga do planu: Regał z książkami - ten przy TV - ma 40 cm głębokości.
 15. onkyo vs yamaha

  Dziękuję za odpowiedź. Widzę, że najpierw muszę odrobić pracę domową. Zbiorę więcej informacji i wrócę z tym tematem. Wskazanego wątku wcześniej nie czytałem, bo z google trafiłem bezpośrednio na wątek pod który się podpiąłem. Tematu małżeńskiego w tym miejscu nie ma sensu kontynuować, ale sam pewnie wiesz, że nie jest to takie proste. Jak pisałem jest to pewien kompromis, który skutkuje taką, a nie inną sytuacją i możliwościami, które chcę wykorzystać optymalnie.
×