Skocz do zawartości

Makperson

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Makperson

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 03.04.1998
 1. Makperson

  Początkujący audiofil

  Okej, decyzja zapadła. CD + Wzmacniacz + 2 kolumny, jeżeli znajdą się fajne używki - gramofon, choć to jest tylko "opcja" Na tą chwilę, ze względu na to że miałem okazję posłuchać, celuję w wspomniane Yamaha. CD-S300 + A-S300. Czy możecie zaproponować mi do tego jakieś kolumny, w cenie do 2 tysięcy za parę? Ewentualnie podobny "zestaw" Cd + wzmacniacz za cenę również do 2000, żebym ogólnie wiedział co mogę odsłuchać gdy pojadę do sklepu. W tym wypadku mogą to być sprzęty droższe, bo w grę wchodzi używka. Obawiam się, że kolumny jednak wolę kupić nowe - chyba boję się sprzętu używanego, tym bardziej że mam kilka złych doświadczeń z zakupami przez internet.
 2. Makperson

  Początkujący audiofil

  A czy nie w porzadku będzie wzmacniacz + odtwarzacz cd z wejściem USB jak jest w przypadku wspomnianej Yamahy? Głównie i tak muzyka poleci z płyt.
 3. Makperson

  Początkujący audiofil

  No właśnie nie wiem. Co lepsze do takiego pokoju? Nastawiam się na słuchanie CD, w przyszłości jeszcze gramofon. Tak, tamto brzmienie zdecydowanie mi odpowiadało. Było takie.. zimne i surowe? Podobało mi się. Takie czyste.
 4. Makperson

  Początkujący audiofil

  Proszę, oto schemat pokoju. Dodatkowo mała zmiana - cena ok. 4000 zł, ale dołożyć "nie strach". Schemat pokoju @Edit Lóżko narysowałem "rozłożone".
 5. Makperson

  Początkujący audiofil

  Ewentualnie jeśli ktoś się orientuje, proszę powiedzcie mi, czego mam szukać w ogóle do takiego "metrażu" i zastosowań. Dopisuje nie edytuję, ze względu na to że poprzedni już wyświetlono itp
 6. Makperson

  Początkujący audiofil

  @edit, mocno zmieniony limit cenowy po zorientowaniu się w temacie. Cześć wszystkim! Przeglądałem google w poszukiwaniu odpowiedzi, jednak ciężko znaleźć coś na "moje warunki", bo częst oosoby szukają to do techno głośników, chcą jak największe itp, więc postanowiłem założyć swój temat Słowem wstępu, muzyka towarzyszy mi od zawsze, jak pewnie większości z Was. Gram na perkusji, słucham jej często, bardziej wsłuchując niż przeciętna osoba, a przez "lata życia" jej ilość i różnorodność urosła do sporych rozmiarów. Nigdy jakoś nie nabywałem porządniejszego sprzętu, ale teraz miałem okazję odwiedzić koleżankę, u której nie dość że był odtwarzacz winyli, na którego widok zapaliły mi się oczy, bo też nigdy nie miałem okazji. Było to spore pomieszczenie, z tego co mi się wydaje - kolumny były w nim rozłożone dość sensownie (odległości od ścian zachowane itp). Jakość dźwięku - zaskoczyła bardzo pozytywnie. Oczywiście jeżdżę na różne koncerty, nie jest to tak że słyszę coś "pierwszy raz". Ale w domu w dobrych warunkach posłuchać nie było okazji. Do czego zmierzam - było w tej muzyce słychać... wszystko. Oczywiście spisałem modele kolumn i wzmacniacza. Były to 2x Heco victa 701, oraz wzmacniacz Yamaha A-S300. Do tego dwie jeszcze mniejsze kolumny, ale coś napominali że były "średnie" i odłączone, choć potem słyszałem że coś tam grały. Ku mojemu zaskoczeniu, nie maja te kolumny (Nie orientowałem się ze wzmacniaczem) zbyt dobrej opinii. Mimo to, byłem pod wrażeniem tego jak grają, co dobrze rokuje na to, że nie potrzebuję "niewiadomo czego". Teraz, chciałbym dowiedzieć się od Was, co możecie mi polecić - jaki "komplet", jaki układ, jakie konkretniej głośniki i tak dalej. Informacje odemnie: 18m^2 pokój, Możliwość ustawienia 1 głośnika "przy ścianie" (oczywiście z odpowiednimi odległościami) drugiego w taki sposób, że funkcję ściany bocznej pełniła by szafa, ale jednolita i zamknięta. Zakładając, że zestaw 2 kolumn jest odpowiedni. Muzyka której słucham, jest dość różnorodna. Sporo Davida Bowie, wiele klasyków rocka, oczywiście przewijają się różne piosenki "do ogniska", SDM itp, ale to nie wiem czy są "kierowane" na takie kolumny Ale dalej idąc, pojawia się sporo starszego Jean-Michel Jarre'a, ale też Dream Theater(prog metal), który wprost uwielbiam. Zdarza się też muzyka klasyczna i różne "nietypowe" gatunki, które prezentuje np Kitaro, czy coś jak "The lonely shepherd" George'a Zamfira. Limit ceny ciężko mi teraz powiedzieć, oscylujmy z dużym +/- wokół 4000zł. Starałem się jak najlepiej przekezać warunki które "u mnie panują". Może przed dowiedzeniem się konkretnych modeli kolumn itp - powiedzcie mi proszę, czy 2.0 jest dobrym pomysłem i tak dalej Na filmach mi nie zależy, tylko muzyka.
×