Skocz do zawartości

dijkstra

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. tak jak myślałem... czyli odsłuch b&w na marantzu czy onkyo w Polsce nieosiągalny :/
 2. przepraszam, już uzupełniłem miasto (Wwa) tophifi są aż trzy, ale w dziedzinie amplitunerów AV serwują właściwie tylko yamahy - a moje plany krążą pomiędzy marantzem (SR5010/SR6010) a onkyo (TX-RZ800). w żadnym z pozostałych warszawskich salonów audio, a jest ich sporo, B&W nie znalazłem - stąd moje pytanie czy to nie wynika z polityki dystrybutora. może ktoś wie? wszak to znana i zdaje się szanowana marka
 3. pytanie żółtodzioba do bardziej obeznanych: z czego wynika tak niewielka dostępność głośników B&W w salonach audio? czy taka jest polityka dystrybutora czy coś jest z nimi nie tak? zainteresowały mnie kolumny 683 s2 (sporo pozytywnych opinii, szczególnie pod kątem cięższego grania) i chciałem porównać ich brzmienie z innymi, których już słuchałem, na amplitunerach, których słuchałem - ale okazuje się, że dostępne są tylko w jednym miejscu, które w dodatku praktycznie nie ma wyboru amplitunerów. wtf???
 4. no właśnie, niby taka błahostka, a tu połowę polecanych kolumn wycina za wysokie będą m.in. Tannoy XT 8F, Elac Debut F6 i Heco Music Style 900 a jakie zdanie masz o Focalach Chorus 716 i Pylonach Sapphire 25?
 5. z tą wysokością mam taki problem, że na wysokości ok. 980mm od podłogi zaczyna mi się obraz z projektora, który z jednej strony dochodzi prawie do ściany - więc wyższa kolumna wchodziła będzie w jego światło :/ głupia sprawa, ale mieszkanie mam niskie i nie bardzo jest jak to skorygować (chyba że zmniejszając obraz z projektora - ale tego nie chcę, efekt kina jest niesamowity)
 6. a czy mniejsze tannoy xt6f grają podobnie dobrze? bo xt8f to giganty, no i już sporo powyżej założeń budżetowych...
 7. a tańsze Polk Audio - TSx 440T lub RTi A5 są warte uwagi?
 8. na odsłuchu zaskoczyło mnie, jak duża jest różnica między Onkyo TX-NR656 a TX-RZ810 (810 bardziej dynamicznie, poza tym 656 miał jakby stłumiony środkowy zakres)
 9. dijkstra Założenie swojego tematu nic nie kosztuje , a podpinanie wprowadza bałagan, co na to autor tematu, oby nic miał jacek75, jestem tu nowy i nie znam tutejszych praktyk i zwyczajów. chciałem dobrze - na wielu forach zakładanie nowych tematów jest niemile widziane, jeśli można swoją kwestie podpiąć pod już istniejący. a założyciel tego tematu rozważa podobny sprzęt i dysponuje podobnym budżetem. a co do epitetów o kluchach itp nie moje to słowa, a pytam dlatego, by się dowiedzieć, czy jakaś opinia o konkretnym sprzęcie jest powszechna (bo czasem tak bywa) czy też była to tylko jedna z wielu i warto sprzęt sprawdzić w boju. salon, w którym byłem na odsłuchu ma w ofercie zarówno denona i marantza jak i onkyo, ale poznawszy moje oczekiwania i budżet, zarekomendowali onkyo.
 10. nie skreśliłem na początku, ale nie jestem w stanie spędzić kilkudziesięciu godzin w salonach odsłuchując wszystko, co jest dostępne... stąd też, próbuję ułożyć sobie jak najkrótszą listę sprzętów do odsłuchu póki co przesłuchuję onkyo - ale nie wykluczam też innych
 11. przyjechałbym chętnie, ale daleko... musiałbym dzień wolnego wykombinować... nie macie jakiejś filii bliżej wawy? co do marantza - czytałem opinie, że gra ciepło i "kluchowato" - co nie byłoby chyba wskazane do cięższej muzyki a yamaha? np. RX-A860? gorzej od onkyo? ponoć z kolei yamaha brzmi za ostro i nienaturalnie
 12. Witam wszystkich! Na wstępie proszę o wyrozumiałość - jestem w tematyce hi-fi/home cinema nowicjuszem i wielu pojęć jeszcze nie znam bądź je mylę. Z chęcią jednak podepnę się pod temat, gdyż właśnie próbuję skompletować zestaw w kwocie 7-10k Problem natomiast jest taki, że ma to być zestaw zarówno do kina jak i do muzyki Wymyśliłem, żeby na razie zakupić dobrze grający amplituner AV, odtwarzacz blu-ray który nadawałby się też do audio oraz kolumny stereo. Surround może poczekać - pozostałe głośniki dołożyłbym w przyszłości. Istotną kwestią są też moje wymagania dźwiękowe - sprzęt, prócz spokojniejszej muzyki jak trip-hop czy blues musi sobie bardzo dobrze radzić z rockiem i metalem, co wbrew opiniom niektórych wcale takie łatwe nie jest (musi grać selektywnie, nie faworyzując ani nie deprecjonując żadnego pasma, ale jednocześnie radzić sobie z gęstymi, intensywnymi fragmentami charakterystycznymi dla cięższego, gitarowego grania. Po dłuższym okresie grzebania w sieci oraz po konsultacji w salonie, wczoraj byłem na pierwszym w swoim życiu odsłuchu, gdzie testowałem wzmacniacze Onkyo TX-NR656 oraz TX-RZ810 z głośnikami Pylon Audio Sapphire 25, Klipsch Reference Premiere RP-260F oraz Focal Chorus 716 nie zdążyłem przesłuchać wszystkich głośników na RZ810 i wrócę do salonu jeszcze za tydzień, tym niemniej chciałbym się podzielić dotychczasowymi odczuciami (testowana muzyka: Xploding Plastix, Tool, Kyuss) 1) Onkyo TX-NR656 + Pylon Audio Sapphire 25 piękny, selektywny ale nie natarczywy dźwięk w pełnym spektrum, coś jednak niedobrego działo się przy najgęstszych, intensywniejszych i ostrzejszych fragmentach - jakby ktoś przyciszył głośność, jakby brakowało mocy i pazura 2) Onkyo TX-NR656 + Klipsch RP-260F tu z kolei przeciwnie - moc i ogień w gęstszych fragmentach, ale spokojniejsze momenty bardziej płaskie, matowe, jakby trochę bez wyrazu. dodatkowo, momentami bas potrafił zagrać pojedyncze dźwięki jakby za mocno, nieprzyjemnie (ale nie wiem czy to nie efekt niewielkiego pokoju odsłuchu - ok. 14m2) 3) Onkyo TX-NR656 + Focal Chorus 716 focale usytuowały się pomiędzy powyższymi - grały ładnie pojedynczymi instrumentami (choć chyba nie aż tak ładnie jak pylony), ale potrafiły poradzić sobie i ze ścianą dźwięku (ustępując chyba trochę klipschom). 4) Onkyo TX-RZ810 + Focal Chorus 716 duża różnica! ten wzmacniacz zagrał z focalami bardziej barwnie nie zdążyłem sprawdzić RZ810 z pylonami i klipschami - ciekaw jestem co z nich wyciągnie, czy mankamenty słyszalne przy NR656 pozostaną. W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się raz jeszcze. Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii. Co myślicie o tych wzmacniaczach i kolumnach? Czy warto brać pod uwagę np Denona AVR-X4200W lub Marantza SR6010? - jako że wychodzą z produkcji, można je dostać za dobrą cenę. No i czy w ogóle to dobry kierunek działania w tym budżecie.
×
×
 • Utwórz nowe...