Skocz do zawartości

Dobre Mzimu

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Dobre Mzimu

 • Ranga
  Debiutant
 1. Dobre Mzimu

  Amplituiner i kolumny do Spotify

  Aha... Dzięki za wyjaśnienia, mam widać olbrzymie braki w tej dziedzinie. Biorąc pod uwagę przewidywane żonine utyskiwania na "zagracanie" pokoju, 20 cm od ściany byłoby pożądaną odległością, im więcej centymetrów, tym trudniejsza sytuacja rodzinna. No cóż, jak już posłucham, znajdę i kupię, to szanowną małżonkę posadzę i może ugłaskam ją dźwiękiem. OK, rozumiem o co chodzi. Pozdrawiam.
 2. Dobre Mzimu

  Amplituiner i kolumny do Spotify

  S4Home i Q21, Dziękuję za sugestie, jednak część Waszych propozycji - Pylon, Melodika, Elac, Heco - to kolumny z tylnym BR, czego wolałbym uniknąć. Jak pisałem na początku, nie mogę sobie pozwolić na zbyt duże odsunięcie ich od ściany, właściwie to chciałbym tę odległość możliwie zmniejszyć. Podobno jest to możliwe w przypadku MA (dwa otwory BR, przód + tył) oraz Tannoy (dwa mniejsze z tyłu) - żeby to sprawdzić, będę musiał to sprawdzić. Ale z tym niestety trzeba poczekać z racji wyjazdu służbowego. Pozdrawiam.
 3. Dobre Mzimu

  Amplituiner i kolumny do Spotify

  Bardzo dziękuję za odpowiedzi. W takim razie R-N500 odpada z gry. Czyli np. do równo grającego, "twardszego" Onkyo dobre będą raczej "miękkie" kolumny z ewentualnym uwypukleniem indywidualnie preferowanych przeze mnie zakresów (których? - wyjdzie pewnie w trakcie odsłuchu)? Sprawdzę oba urządzenia, choć z racji rozpiętości gatunkowej wydaje mi się, że Onkyo, jako bardziej neutralne, może być lepszym kompromisem. Cóż, odsłuch skoryguje wszelkie założenia. Byłbym wdzięczny za sugestię modeli kolumn, które warto odsłuchać z tymi amplitunerami. Jeśli chodzi o mój zakres cenowy (momentami z lekkim naciągnięciem), to widzę w sklepach internetowych m.in. Dali Zensor 5 / Concept 6, Indiana Line Tesi 560, Klipsch Reference R-26F, Monitor Audio MR6 / Bronze BX5, Polk Audio TSx-330T, Tannoy Mercury 7.4... Niestety nie ma jednego sklepu, gdzie posłucham ich wszystkich, może więc któreś z ww. można/trzeba skreślić już na starcie? Bardzo by mi to ułatwiło poszukiwania. Pozdrawiam!
 4. Dobre Mzimu

  Amplituiner i kolumny do Spotify

  Witam, Powoli przymierzam się do zakupu sprzętu audio. Mój budżet to około 4,5 tys. zł., za które mam zamiar nabyć amplituner stereo z obsługą Spotify i kolumny. Preferuję sprzęt nowy. Zestaw ma nagłośnić pokój 25 m2 otwarty na kuchnię, z tym że dźwięk skierowany będzie prostopadle do tejże kuchni (w końcu nagłaśniać ma pokój, nie gary ). Słucham bardzo różnorodnej muzyki, zatem mam taki - być może utopijny - plan zakupu sprzętu, na którym dobrze zabrzmią zarówno utwory metalowe i rockowe (50% słuchanej przeze mnie muzyki, m.in. Metallica, Paradise Lost, Dream Theater, Pink Floyd, Dire Straits, Genesis), jak i nieco inne klimaty np. Depeche Mode, Massive Attack, Vangelis, Marek Biliński, a także symfoniczna muzyka filmowa. Nie słucham żadnego "um-cyk, um-cyk", nie lubię basu obijającego mi wątrobę niczym Ivan Drago, nie słucham też muzyki zbyt głośno. Jak już kupię, to ma to grać długie lata, nie planuję odkładania kasy i wymiany np. kolumn za 2-3 lata (no ale "nigdy nie mów nigdy"). Na oku mam dwa amplitunery: Onkyo TX-8150 i Yamaha R-N500 (ew. R-N602). W kwestii doboru kolumn zamierzam wybrać się na odsłuch (Warszawa), jednak z racji dość zróżnicowanej oferty salonów audio, wolałbym ograniczyć liczbę odwiedzanych miejsc poprzez wybór takiego, w którym mają najbardziej pasujące do ww. urządzeń i muzyki kolumny. Zatem pytanie do Szanownych Forumowiczów: który amplituner lepiej sprawdzi się w tym zakresie muzycznym i z jakimi kolumnami wypróbowywać go w odsłuchu? Preferowany przedni BR, ewentualnie coś z tylnym, czego nie trzeba zbyt daleko odsuwać od ściany (30-40 cm). Aha, pudła mają być jasnobrązowe. Żartuję... Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
×