Skocz do zawartości

trojek

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez trojek

 1. Jacek75, miałem podobne wrażenie odnośnie 2002. Dzięki za dalsze propozycje i uwagę odnośnie Nota. Postaram się ich posłuchać w ramach możliwości i wtedy zdecyduję.
 2. CA SX80 -1100zł, RM4 1250zł, Note 550x około 1550 zł (mają 3 miesiące). Te 2002 nie były u mnie, więc pomieszczenie się zmienia. Dlaczego myślę o mniejszych? Bo przypuszczam, że mogę kupić coś co gra lepiej, a jest w moim zasięgu. W tej cenie kupię też Supreme 2002 nowe więc i o tym mogę pomyśleć, ale cały czas nie wiem czy warto...
 3. Onkyo grał wcześniej z Magnat Supreme 2002, ale zestaw stał u znajomych i nie miałem okazji ich długo słuchać. Generalnie bas wydawał mi się dość agresywny i nieco męczący, stąd myślałem o czymś subtelniejszym. Te 3 kolumny wymieniłem ponieważ znalazłem je w swojej okolicy używane w stosunkowo dobrych cenach. Wydawało mi się, że więcej da się powiedzieć po analizie technicznych własności kolumn, ale widzę, że to w dużej mierze rzecz gustu, w każdym razie w ramach klasy danego sprzętu.
 4. Nie umiem opisać brzemienia jakiego szukam, czy też jestem nie pewny swojego opisu. Wiem natomiast jakiej muzyki chcę słuchać: filmowej, klasyki, rock (typu: pink floyds, stons'ów, doors'ów etc.), czasem czegoś cięższego, raczej nie oczekuję wyrafinowanego basu. Najlepiej było by jak bym posłuchał wszystkich po kolei, ale niestety nie mam takiej możliwości. Odnoszę wrażenie, że będę musiał zaryzykować, a ewentualnie z czasem zmienić.
 5. Mam amplituner Onkyo tx-8130, a pomieszczenie około 25m2. Jak według Was wśród tych dwóch kolumn plasuje się Monitor Audio RM4?
 6. Czy mógłby ktoś wskazać główne różnice między kolumnami Cambridge SX80 a Indiana Line Nota 550x? Oczywiście nie chodzi mi o katalogowe dane, tylko elementy, których nie widać na pierwszy rzut oka np. dotyczące zastosowanej w środku elektroniki, kabli, jakości wykonania, dźwięku etc. SX80 są kolumnami droższymi, a zarazem dwu drożnymi, czy lepiej kupić "lepsze" 2 drożne czy "gorsze(tańsze) 3 drożne? Tomek
 7. Dziękuję za odpowiedź. Cena Cambridge Magic DAC + wzmacniacza Yamaha AS-300 jest zbliżona do ceny np. R-N500, jeżeli w jakości nie ma dużej różnicy to wolę mieć jedno urządzenie. Rozwiązanie z podłączeniem dysku pod np. R-N500 wydaje mi się bardzo interesujące. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli podepnę przez USB dysk HDD (2.5") to z poziomu amplitunera np. za pośrednictwem pilota będę mógł przeglądać foldery i wybierać muzykę? Czy są tutaj jakieś dodatkowe wymagania? Oprogramowanie, specjalny kabel USB? Odnośnie głośników nie upieram się przy podstawkowych. Może nawet lepiej zastosować inne. Te chciałem ułożyć w odległości od siebie około 1,2m jeżeli postawię je na podłodze odległośc pomiędzy nimi będzie większa, a do każdej ze ścian zostanie znacznie ponad metr. Proszę o poradę jakie głośniki mógłbym dobrać do np. R-N500.
 8. Są to de facto dwa połączone ze sobą pomieszczenia, jedno ma około 14m2, a drugie 16m2, ściana na której chcę ustawić zestaw ma około 4 metrów długości. Innymi słowy w prostokącie chciałbym umieścić zestaw na krótszej ścianie. Prawdę mówiąc nie mam zdania czy nowy czy używany. W związku z faktem, że nie znam się na sprzęcie preferuję nowy. Myślałem przykładowo o zestawie Yamaha R-N301 + Q Acoustics 3010, ale nie jestem w stanie ocenić czy to dobry zestaw. Może lepiej kupić osobno DAC (np. Cambridge Magic DAC) + wzmacniacz?
 9. Dzień dobry. Szukam zestawu do słuchania muzyki filmowej/klasycznej, ewentualnie rock'owej czy oglądania filmów (kolejność nie jest przypadkowa). Planuję przeznaczyć na ten cel do 2000 zł, choć za dodatkową funkcjonalność np. bluetooth jestem w stanie trochę dopłacić. Interesuje mnie sprzęt możliwie prosty, a dobry jakościowo. Nie planuję rozbudowywać zestawu. Głównym źródłem odtwarzania będzie laptop (mogę go podłączyć kablem z wzmacniaczem/amplitunerem) albo za pomocą bluetooth. Muzyki słucham cicho, głośność przeciętnego głośnika jest dla mnie zupełnie wystarczająca, zależy mi na jakości/czystości dźwięku. W związku z powyższym proszę o poradę przy wyborze amplitunera lub dac'a + wzmacniacza + głośników. Pozdrawiam, Tomek
×
×
 • Utwórz nowe...