Skocz do zawartości

Mr6wka

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Mr6wka

 • Ranga
  Debiutant
 1. Mr6wka

  Konfiguracja JamoD6 i Onkyo Tx-sr607

  Dźwięk to nie wszystko ale mniejsza o to. Tak, tylko się grzeje ale obawiam się że oddam do naprawy, zapłacę parę stowek a sprzęt się spali za 3mc
 2. Mr6wka

  Konfiguracja JamoD6 i Onkyo Tx-sr607

  Wiesz, tak naprawdę to nie wiem czego szukać. Ten kupiłem z przypadku, powiesilem głośniki i kupiłem coś co było dostępne od ręki z odpowiednią mocą i funkcją 5.1 Nie znam się ma tym. Po prostu bardzo lubię kino, mam wykupiony roczny karnet i co najmniej raz w tygodniu jestem w kinie, pomyślałem sobie że fajnie byłoby odzwierciedlić chociac 1/100 w domu, a tutaj zamiast frajdy mam same problemy.
 3. Mr6wka

  Konfiguracja JamoD6 i Onkyo Tx-sr607

  Tak, definitywnie jest uszkodzony, teraz zauważyłem że po 10-15 min cichego grania jest gorący. Nigdy nie może być normalnie, nie można kupić podłączyć i się cieszyć. Trudno, muszę kupić nowy i najlepiej jak najmłodszy, przeszukam forum i może uda mi się dobrać coś odpowiedniego. Dziękuję i pozdrawiam
 4. Mr6wka

  Konfiguracja JamoD6 i Onkyo Tx-sr607

  Lampka jest czerwona, niebieska jest tylko w pozycji Pure Audio. Jest ciepły z prawej strony, może jest uszkodzony i dlatego kiepsko gra?
 5. Mr6wka

  Konfiguracja JamoD6 i Onkyo Tx-sr607

  Cześć Zrobiłem te wszystkie ustawienia za pierwszym razem, ale może masz rację będę próbował dalej i wezmę się za podstawowe wygłuszenie typu zasłony itp. Może będzie lepiej. Jeszcze jedno pytanie : Czy jest możliwe żeby podczas oglądania filmu wyświetlał mi się na Tv dekoder dźwięku który akurat wybieram ? Np. gdy zmieniam z Stereo na DTS to wybór widzę tylko na ampli, literki są małe i czasami nie widzę co włączam. Taka opcja działa gdy np słucham radia i mam włączony Tv, wtedy jest niebieski ekran i widzę na co zmieniam. I jeszcze jedno pytanie : Czy to normalne że Ampli jest ciepły w pozycji Stand By ?? Pozdrawiam !
 6. Mr6wka

  Pioneer VSX 409RDS

  Wpisz w google Pioneera VSX 409RDS instrukcja i w pierwszym linku masz instrukcję obsługi.
 7. Zdjęcie ustawień Witam wszystkich specjalistów od nagłośnienia ! Jestem nowy i mam nadzieję że znajdę u was wsparcie i wszelką pomoc. Przeczytałem kilka tematów i nadal nie mogę sobie poradzić z ustawieniami, nigdy nie przypuszczałem że to tak skomplikowany i ważny proces. Sprawa wygląda następująco. Od 2-3 lat zestaw D6 leżał zapakowany w suchym miejscu i czekał na odpowiedni moment, tzn. pokój w rozmiarze 23m2 Kupiłem Amplituner Onkyo Tx-sr607 (bez mikrofonu) i podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją, głośniki równierz rozmieściłem zgodnie z zaleceniami producenta. I teraz zaczynają się schody. W specyfikacji głośników jest podane : D6LCR -4Ohm / Frequency -80-20.000 Hz/ Crossover Frequency -600-30000Hz D6SUR -4Ohm/ Frequency 80-20.000 / Crossover Frequency 150-3000Hz D6SUB-Frequency Range 28-200Hz/ Cross over Frequency 40-200Hz / Phase 0-180 Zgodnie z tymi wytycznymi ustawiłem głośniki w Amplitunerze. I mimo to nie jestem zadowolony z efektu, Efekty dzwiękowe są takie sobie, nie zależnie od ustawień typu DTS itp słabo słyszę dialogi, subwoofer tłucze na lewo i prawo, czasami buczy, słuchanie muzyki też jest kiepskie. Nie wiem jak dokładnie wszytsko opisać. Sub ma trzy możliwośći podłączenia/ L/R/THX na L/R nie działa wcale a na THX żyje własnym życiem. Na 100 % zrobiłem coś żle i potrzebuję waszej pomocy, czy są nagranie audio których należy użyć do konfiguracji 5.1 ? Najbardziej mi ależy na oglądaniu filmów, słuchanie muzyki jest mniej istotne.
×