Skocz do zawartości

Lukas

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Lukas

 • Ranga
  Debiutant
 1. Lukas

  Czy mogłem uszkodzić kolumny-głośniki?

  Wczoraj zrobiłem testy zgodnie z przedstawioną instrukcją. Zarówno podkręcając soprany jak i basy z głośników wydobywał się normalny dźwięk. Zakładam w takim razie, że nic się jednak głośnikom nie stało i miałem sporo szczęścia. Dziękuję koledze za zainteresowanie moim tematem i odpowiedz. Od dwóch dni żyłem w ciężkim stresie pourazowym, więc raz jeszcze dziękuję za udzielenie pomocnej rady i uspokojenie skołatanych nerwów. Swoją drogą nachodzą mnie dalsze przemyślenia. Co to dla Ciebie znaczy słychać cicho, umiarkowanie? Yamaha w dość nietypowy sposób wyświetla poziom głośności. Wczoraj słuchałem na -50 dB i to dla mnie jest właśnie cicho, a po przyzwyczajeniu się słuchu taki poziom był nawet akceptowalny. Przy zejściu do -40 dB robi się już dla mnie głośno i wiem, że poniżej -30 dB na pewno schodził nie będę. Jak to się ma w takim razie do słuchania cicho, umiarkowanie?
 2. Lukas

  Czy mogłem uszkodzić kolumny-głośniki?

  Bardzo dziękuję za odpowiedz. Zrobię dzisiaj testy i dam odpowiedz. Czy dla takich testów wskazany (lub nie) będzie konkretny styl muzyki?
 3. Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich serdecznie. Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów, czy mogłem uszkodzić coś w kolumnach? Sytuacja wyglądała tak: Dopiero co zakupiłem kolumny Pylon Opal 23 + amplituner Yamahy R-N602. Jako, że jest możliwość odtwarzania przez Yamahę muzyki ze Spotify, podłączyłem aplituner do routera Wi-Fi, a następnie przełączyłem żródło właśnie na ten serwis. Włączyłem pierwszą z brzegu piosenkę dla testu, a tu z głośników jeden wielki hałas. Trwało to może z 5-10 sekund, doskoczyłem do amplitunera i go szybko wyłączyłem. Okazało się, że po podłączeniu Yamahy do Spotify, głośność w serwisie, odpowiada głośności na amplitunerze. W moim przypadku był to prawie maks. Przechodząc do sedna:czy mogłem coś przez takie zdarzenie uszkodzić? Kolumny dostały nagle duży prąd, pracowały na nim co prawda chwile, ale jednak. Po ponownym włączeniu wydaje mi się że grają poprawnie. Jest to nowy nabytek i serce mi się kraje, że mogłem coś uszkodzić (zwrotnica, głośnik wysokotonowy?). Coś czego jeszcze nie słychać. Będę wdzięczny za odpowiedz i uwagi co mogło się stać i co mógłbym zrobić żeby to ewentualnie sprawdzić.
×