Skocz do zawartości

wallace

Uczestnik
 • Zawartość

  325
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez wallace

 1. można delikatniej - giętki wężyk zakończony pierścieniem z pianki + podciśnienie zrealizowane płucami - kopułka jest miękka, powinno dać się łagodnie "odessać"
 2. wallace

  Magnat mr780

  100% racji. Złota era tunerów FM z RDS to lata 90-te ubiegłego wieku. Polecam posłuchać odbiorników np, TEACa czy (tfu!) Technicsa z tamtego okresu.
 3. trochę ciasno w tej szafce na wzmacniacz + odtwarzacz i dodatkowo wzmacniacz pod odtwarzaczem prosi się o kłopoty z chłodzeniem.
 4. No albo STX Electrino 500, chociaż ja skłaniałbym się ku Magnatowi
 5. tymi kolumnami nie zawracaj sobie głowy, szkoda czasu i pieniędzy.
 6. Tzw. "wygrzanie" kolumn najbardziej wpłynie na niskie tony (z czasem powinno być ich więcej), ale wg mnie kolumny z jedną 16-tką na basie do 30m2 to za mało, szczególnie do cichych odsłuchów.
 7. okres przedświąteczny czyli jak w tej reklamie - teraz Ty jesteś "pragnienie" a branża i kurierzy to "Sprite"
 8. jeśli nie masz Spotify Premium, to słuchałeś MP3 128kbit i tu różnicę do Tidala usłyszy praktycznie każdy. Ale w abonamencie premium jest OGG 384kbit i trzeba odpowiednio dobrać repertuar żeby było gorzej od Tidala.
 9. te pierwsze pięć albumów z DR między 4 a 7 zostały mocno zmasakrowane remasteringiem - dynamika 4 to już naprawdę nisko. DR powyżej 12 można uznać za w miarę OK.
 10. Fizyki się nie oszuka i każde dodatkowe złącze (banan, widełki) na drodze sygnału to dodatkowe straty, nigdy nie może być mowy o poprawie sygnału. Dlatego najlepszym sposobem na jak najmniejszą degradację sygnału są gołe przewody dobrej jakości i ew. odświeżanie końcówki co jakiś czas. Idealnie byłoby wlutować kabel głośnikowy bezpośrednio w płytkę drukowaną końcówki mocy oraz w zwrotnicę kolumny. No ale to mało praktyczne jednak, a banany też muszą się sprzedawać.
 11. ale tylko na papierze i o to chodzi w nowożytnym marketingu. Bo kto to widział stare trupy kupować
 12. sprawdź swoje wydania płyt CD na http://dr.loudness-war.info/, bo może się okazać, że to płyty są podkręcone na basie, a materiał z Tidala jest neutralny. Zachodnie wydania też dotknął loudness war niestety.
 13. Poniżej porównanie mocy wyjściowych: - Onkyo 8250: 135W przy 6Ω, 1kHz, 1% (jeden kanał wysterowany) - Yamaha R-N803D: Maximum Power (8 ohms, 1 kHz, 10% THD): 145W + 145W Trudno powiedzieć, który z nich jest mocniejszy, bo z jednej strony mamy Onkyo z jednym kanałem wysterowanym na 6 ohmach i 1% zniekształceń, a z drugiej Yamaha z dwoma kanałami, ale na 8 ohmach i 10% (!) zniekształceń. To tylko pokazuje papierowy marketing współczesnego rynku audio - bez odsłuchania i samodzielnego porównania ani rusz.
 14. Sprawdź/odsłuchaj TEAC A-R650. Ma wejście phono, dobrze zbudowany i widzę, że są jeszcze dostępne nowe za niecałe 1400 PLN link. Ja jakości wejścia phono nie testowałem, bo nie używam gramofonu, ale cała reszta naprawdę super. Ale to czysty wzmacniacz stereo bez DACa.
 15. najsłabszym ogniwem banana jest śrubka, którą dociska się rdzeń kabla. Jeśli używać banana, to tylko po wlutowaniu przewodu w jego końcówkę. A najlepiej pocynować (stopem ołowiowym) odizolowany koniec kabla i wkręcić go bezpośrednio w zacisk kolumny/wzmacniacza bez żadnych bananów czy innych widełek. No chyba, że pracujecie w salonie audio lub kilka razy dziennie robicie ślepe testy z przełączaniem kolumn czy wzmacniaczy.
 16. Pozwól kolumnom się wygrzać, bo zmiany, które usłyszysz testując teraz kable, będą wynikiem albo stopniowej zmiany brzmienia nowych kolumn, albo po prostu zmiany położenia Twojej głowy po każdej zmianie kabli
 17. Dla ścisłości błędy transmisji MPEG4, które są na bieżąco naprawiane przez wewnętrzny układ demodulatora, mogą być obecne cały czas, a my tego nie widzimy. W odbiornikach DVB-C (kablówka) i DVB-T (naziemna) jest dostępny w menu strojenia parametr BER oznaczający stopę błędów bitowych w odebranym sygnale. Z reguły ilości błędów poniżej 1/10tys (BER < 1e-4) daje się całkowicie skorygować bez utraty danych oryginalnego strumienia (brak pikselizacji).
 18. Z racji zawodu jestem sceptycznie nastawiony do kwestii "grających" kabli cyfrowych, ale uważam, że powyższy cytat jest zbyt ogólny. Podczas przesyłania plików w sieci internet używane są niezawodne protokoły transmisji jak np. TCP, w których błędne pakiety są w 100% wykrywane i retransmitowane. Natomiast USB audio nie zawsze zawiera korekcję błędów (np. tryb isochroniczny), Podobnie jest z interfejsem HDMI. Mimo, że dane wideo są przesyłane w sposób cyfrowy (na dodatek szybkim interfejsem różnicowym 3 pary linii danych + 1 para linii zegara) to nie mają detekcji ani korekcji błędów, W przypadku kabla HDMI słabej jakości (duże pojemności spowodowane np. długością) można zobaczyć błędy w wyświetlanym obrazie - wystarczy wyświetlić odpowiedni obraz testowy o naprzemniennie umieszczonych liniach/punktach zmieniających się na sąsiednich pikselach (paski, kratka o rozdzielczości 1 piksela). Odpowiada to maksymalnej częstotliwości sygnału wideo, a ew. błędy widoczne są w postaci mory lub śnieżenia. Trzeba pamiętać, że kabel HDMI przesyła nie tylko dane o obrazie, ale również osobną magistralą dane audio oraz przez jeszcze inną magistralę I2C dane dot. wspieranych przez telewizor formatów obrazu. I ta ostatnia komunikacja z TV odbywa się z detekcją błędów, i tylko błędy na magistrali I2C powodują całkowity brak obrazu.
 19. jeśli chodzi o kolumny, to do takiego metrażu wg mnie warto rozważyć/odsłuchać Magnat Transpuls 1500 oraz STX Electrino 500. Wymienione kolumny raczej bezproblemowo zagrają z dowolnym z podanych przez ciebie wzmacniaczy.
 20. Zatem to ograniczenie wzmacniacza, a nie Chromecasta.
 21. tylko panowie pamiętajcie, że Zeusy praktycznie nie mają średnicy. Tam są dwa 30-cm basowce i tuba wyskokotonowa. Trudno będzie to utemperować wzmacniaczem.
 22. postaw wzmacniacz na odtwarzaczu, bo teraz ma za słabą wentylację
 23. nie do końca - jest jeszcze STX Electrino 500 oraz Magnat Transpuls 1500. STX Electrino 500 kupił ktoś z forumowiczów do dużego metrażu i był mega zadowolony.
 24. dopóki do listwy zasilającej nie podłączasz odkurzacza czy innego czajnika, to sposób prowadzenia przewodów wewnątrz listwy audio nie ma żadnego znaczenia. No chyba, że są to przewody o przekroju 0.25mm2. A ekranowanie 1.5-metrowej listwy i przewodu kończy na gniazdku ściennym, więc też nie oczekiwałbym zbyt wiele.
 25. A amplitunery stereo i czyste wzmacniacze stereo też tak się zachowywały? Bo to, że amplitunery kina X kanałowe mają podawaną moc maksymalną przy jednym kanale wysterowanym to standard. I potem jak ktoś podłączy 5/7/9 kolumn 4-omowych zamiast 8-omowych i podkręci gałkę, to trudno, żeby ampli się nie wyłączył, a zasilacz wzięty ze wzmacniacza stereo się nie wyrobił.
×
×
 • Utwórz nowe...