Skocz do zawartości

speaker200888

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Ok dzięki za poradę, a jaki wzmacniacz do tych kolumn by pasował, np. do tych HECO MUSIC STYLE 900, jakoś najbardziej mi się wizualnie podobają, lecz nie to najważniejsze rzecz jasna. Co do odsłuchu, gdzie macie punkty w których można przetestować sprzęt?
 2. Wolałbym nówki, ale jeśli w tej cenie znajdą się jakościowo lepsze używki to mogą być i takie.
 3. A gdyby udało mi się zrobić gniazdka na 5m kablu, a później przyłączenia 0,5m i 1,5m? Wyjdzie 7m łącznie. Wolałbym jednak podłogówki, gdyż styczności z monitorami nigdy nie miałem i nie wiem jak to gra i jak by się spisały na takiej powierzchni. A czy jakieś duże znaczenie ma odległość kolumn od siebie? Bo pewnie wyjdzie jakieś 2m jak jedna od drugiej będzie stać.
 4. Jak widać na załączonym prowizorycznym projekcie, będzie tylko jedno miejsce z którego będzie można oglądać TV. Obecnie tak mamy, że mamy swoje miejsca, w których lubimy przesiadywać. Jak wspomniałem bardzo uciążliwe jest takie rozwiązanie z którego obecnie korzystam, więc pomyślałem o takim czymś. Jest to nie wielki koszt bo około 300zł, a mam na przyszłość spokój, kabel będzie dobrze zabezpieczony, gdyż pójdzie w peszlu lub rurce, gdzie nie będzie możliwości, by cokolwiek mu się tam stało. Chodziło mi tylko o to czy jest taka możliwość i nie będzie zakłóceń. Koniec tematu. Co do kolumn i wzmacniacza to jakie marki polecacie? Proszę o jakąś propozucje zestawu, gdzie całość będzie kosztować max 3,5tyś.
 5. Dużo pracuje na laptopie, a na swoim żona lubi dużo szperać po internecie i czasami bywa tak, że siedzimy w salonie, a nic w TV nie leci, nawet mając szereg dostępnych aplikacji w TV typu ipla, tvn player, tvp player, netflix, showmax i wiele innych, nie ma nic co warto włączyć.. Więc można wykorzystać połączenie HDMI i coś obejrzeć korzystając z opcji rozszerzenia ekranu, dzięki czemu Ja dalej robię swoje na laptopie, żona swoje, a na TV leci film. Nawet jak znajomi przyjdą, włącza się coś na youtube, czy zdjęcia czy cokolwiek innego i nie muszę co chwile latać i wpisywać coś co chce obejrzeć lub męczyć się klawiaturą ekranową. Obecnie korzystam z takiej opcji, że laptopa kładę obok TV i odpalam coś a później steruje myszką bezprzewodową, tylko jest to strasznie uciążliwe i pozbawia mnie dalszego korzystania z laptopa. A robiąc sobie taką możliwość jak powyżej nie musiałbym się niczym przejmować, aaaa i żona nie narzekałaby na pałetający się kabel po salonie. Co do systemu to jednak zdecydowałbym się na to stereo i wygenerował miejsce na froncie i pytanie czy kolumny za około 2,5k i wzmacniacz za 1k dałyby rade? I jakiej marki wzmacniacz oraz kolumny? Napisze mi ktoś o systemie 2.1? To jest to samo co 2.0, tylko dochodzi do tego subwoofer i kolumny są jakieś inne typu monitorki? czy coś takiego? Nadmienie, że laikiem jestem w tych sprawach.
 6. Ustawienie głośników na froncie raczej nie będzie możliwe ze względu na brak miejsca, dlatego też pomyślałem, żeby je dać za kanapą .A czy są jakieś kolumny, które dobrze by się spisały w tym położeniu? Jeśli już zdecydowałbym się na kino to gdzie ulokować głośniki? Gdzie taki transmiter do tego kabla HDMI mógłbym kupić?
 7. Na sprzęt nie mam jeszcze określonego budżetu, ale wstępnie myślę, że to będzie jakieś 3,5k-4k, więc nie za wiele. Co do kina domowego to może i lepsze do filmów, lecz mam słabość do systemu stereo i raczej bym przy takim pozostał. Myślałem o zestawie YAMAHA A-S501 i do tego kolumny podłogowe JBL ES80, które swoje położenie miałyby w w miejscu zaznaczonym na obrazu. Tylko czy to właściwe ich ulokowanie? Jaki system kolumn sprawdziłby się w tym położeniu? A jaki na froncie? Co do HDMI schemat połączenia wyglądał by mniej więcej tak jak na obrazku, czyli łącznie 12m kabla, 10m w ścnianie z 2x gniazdkami, 1,5m kabla od gniazdka do laptopa i 0.5m od gniazdka do tv? To przy takim połączeniu byłby zakłócenia i konieczny byłby transmiter? Czy są jakieś inne metody podłączenia na odległość laptopa z TV? Gdzieś widziałem, że są WIFI HDMI, ale nie wiem jak to się sprawdza.
 8. Witam, obecnie w nowym domu jestem na etapie rozmieszczania wszelkiego rodzaju kabli w tym też właśnie audio w salonie 45m2. I teraz nie wiem jaki system audio będzie najlepszy jak i też system położenia głośników. Na takim paintowym prowizorycznym projekcie mniej więcej rozrysowałem co mniej więcej będzie. Przeznaczenie: Ogólnie telewizja, filmy(jakieś 80%), i resztę 20% muzyka. I teraz pytanie jaki zestaw do takiego salonu? Wzmacniacz stereo+2x kolumny, system audio 5.1? Czy jakiś inny? Kable jakiej grubości?marki? Jak rozstawić głośniki, dla jak najlepszego efektu? pytam właśnie bo elektryk będzie mi prowadził kable i już na tym etapie mógłbym sobie po posadze lub po ścianie doprowadzić do danych punktów i dodatkowo zastosować gniazdka głośnikowe jak w linku poniżej, widział już ktoś takie zastosowanie tych gniazdek? http://allegro.pl/gniazdo-glosnikowe-2-kro...6703765008.html I jeszcze dopytam o zastosowanie gniazdek HDMI jak w linku poniżej, czy ktoś korzystał z takiego rozwiązania? Na czerwno zaznaczone położenie gniazek jak i kabel, ktróry pójdzie przy ścianie w peszlu lub rurce plastikowej dla zabezpieczenia przewodu, jak wyliczyłem kabel 15m spokojnie starczy, lecz teraz pytanie czy nie będzie zakłócen przy takiej długości kabla? Czy ktoś się spotkał z zastosowaniem takiego rozwiązania na odwieczny problem z kablami pałętającymi się na podłodze. http://allegro.pl/ekskluzywny-simon-54-gni...5326237443.html
×
×
 • Utwórz nowe...