Skocz do zawartości

jarosan

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O jarosan

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 13.06.1963
 1. Tak jak myślałem, po odsłuchaniu (niestety krótkim i tylko stereo) moja wiedza się nie podniosła. Ale propozycja salonu, przypadła mi do gustu. Amplituner Pioneer VSX-1131 i kolumny Klipsch RP-250F. To co wydobywało się z kolumn zachwyciło mnie na tyle, że zastanawiam się nad zmianą budżetu który chciałem pierwotnie przeznaczyć na zakup całego sprzętu. Wiedza panów z salonu opiera się na 24 letnim doświadczeniu. Mam jedynie wątpliwości co do mocy w moim skromnym metrażu. Czy takie kolumny nie będą za mocne?
 2. Dzisiaj jadę do pobliskiego salonu na odsłuch, potem podejmę decyzję czy stereo czy kino. Te wskazówki które już tu otrzymałem, dużo zmieniły mój pogląd na cała sprawę. Również sprzęt polecany przez Was jest wskazywany przez wielu znawców tematu, więc zawęża moje poszukiwania. Dlatego bardzo dziękuję za rady. Napiszę co się zmieniło po odsłuchu
 3. Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Czytałem w którymś z wątków o Onkyo 656 + Tagi 606, ale to polecaliście do większego pomieszczenia, dlatego zdaję się na Wasze doświadczenie. Wiem że potraficie pogodzić sprzęt do słuchania muzyki i oglądania filmów. Ja więcej słucham muzyki, lecz w trakcie oglądania filmów chciałbym wyraźnie słyszeć dialogi, bez zbędnego podkręcania siły głosu, a i efekty dźwiękowe dodają czasem fajnych przeżyć w czasie oglądania. TV wisi na bocznej ścianie i kanapa stoi na wprost TV przy tej ścianie. Co do budżetu to do 3500 zł. Chcę jeszcze kupić coś do odtwarzania płyt, więc jeśli mogę w tym względzie prosić o poradę i wycenę.
 4. Bardzo serdecznie Witam Wszystkich. Szukając przez ostatnie tygodnie informacji o kinach domowych i zastanawiając się nad kupnem jakiegoś gotowego zestawu z marketu, na całe szczęście moje wątpliwości powstrzymały mnie od takiego kroku i spowodowały szukanie prawdziwych opinii fachowców na temat takiego sprzętu. I jakimś sposobem trafiłem na to zacne forum Wspomnę że, nie dalej jak wczoraj pofatygowałem się do media markt, aby przynajmniej posłuchać różnicy pomiędzy Sony BDV-N7200W, a Yamaha RX-V481 ( wiem, wiem, proszę się nie śmiać, takie było moje pojęcie na temat sprzętu audio, dopóki tu nie trafiłem ) Moje zainteresowanie Yamahą wzbudził sprzedawca i cena + dodatkowe bony paliwowe. Ale czytając od wczoraj różne wątki na forum, całkowicie chcę powierzyć skonfigurowanie zestawu profesjonalistom, żeby cieszyć się efektem dobrze odtwarzanej muzyki. A więc konkrety: pokój jak większość blokowych 5,7x2,7 czyli niecałe 15m2. Na jednej węższej ścianie okno balkonowe i na przeciw niego kanapa. telewizor wisi na lewej dłuższej ścianie patrząc z kanapy, około 1 metra od okna ( żeby go złożyć na ścianę w celu uzyskania więcej miejsca gdy się z niego nie korzysta) niestety po przeciwnej stronie, czyli patrząc z kanapy po prawej, od samego okna na długości 2,1m i szerokości 60cm stoi zabudowana szafa, a za nią komoda, później 130 cm wolnej ściany i zaczynają się drzwi które zakańczają ten wspaniały metraż. Na lewej dłuższej ścianie, pomiędzy tv i kanapą jest stół. A teraz oczekiwania, chcę spełnić swoje marzenie o słuchaniu muzyki (różnej) w przynajmniej dobrej jakości, nie tak jak do tej pory, aby coś usłyszeć musiałem narażać się sąsiadom i przy oglądaniu filmów nie naciągać uszu, kto co mówi na ekranie oraz usłyszeć pełną wartość ścieżki dźwiękowej. Podając przykład Yamahy zawężam tym samym budżet na ten podstawowy zestaw. Muzyki niestety słucham z obecnie dostępnych źródeł takich jak spotify czy radio internetowe. Natomiast filmy z DVD i plików. A teraz zdaję się całkowicie na wiedzę profesjonalistów i nie wykluczam wyjazdu na odsłuchy. Z góry bardzo dziękuję za każdą wypowiedź.
×