Skocz do zawartości

Chlorofil

Uczestnik
 • Zawartość

  51
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Chlorofil

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Aby uzyskać powyższe parametry, musisz mieć kolumny 12-15 cali, nie ma takich nowych do 7 tys…..
 2. Sansui Q55: https://audio-database.com/SANSUI/amp/q-55-e.html Warto sobie zmieniać:-)
 3. Jestem ciekaw jak się mają rozwiązania firm SIMAUDIO MOON oraz Audia Flight vs Sansui, czy ktoś może porównywał?
 4. Wszystkie elementy w audio są ważne, ale najważniejsze są kolumny głośnikowe i źródła dźwięku. I zawsze powinno się zaczynać od kolumn. Cena kolumn powinna być podobna ( lub wyższa) do ceny całej reszty zestawu razem ze źródłami włącznie. Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt nie zagra dobrze z kiepskimi kolumnami, natomiast dobre kolumny “podciągną” jakość zestawu. Proponuje wybrać dobre kolumny i zrobić biały fornir😂
 5. Jeśli xt8f to 6000 zł za parę, to taki HPD Devon, możliwe że lepszy niż nowy Cheviot, ponieważ na alnico, ma cenę: 5000 zł
 6. Czemu nie wybrać starych Tannoy HPD? Nie są krzykliwe i męczące, wysokie nie syczą.... magnesy alnico.
 7. Z Luxmana stare L550-560-570-580, są dobre ale nie tak dobre jak seria 550AX i 590AX.
 8. Wzmacniacze Sansui nie są szczególnie dobre pod względem takich parametrów, jak rozdzielczość. DENON PMA-2000 w owym czasie końca prosperity firmy, zabrał klientów Sansui. Ci, którzy lubią dudnienie basu, prawdopodobnie polubią wzmacniacze Sansui. Sansui był importerem JBL, głośniki JBL były dedykowane do Sansui. Sansui jest dobre, ponieważ brzmi jak Sansui i dlatego wielu lubi Sansui.:-) Z Luxmana polecam 550 i 590X, są super.
 9. Zgadzam się, nowy sprzęt też jest ok, tylko za dobre kolumny trzeba wydać powyżej 40-50 tyś i podobnie za dobry wzmacniacz np. Pass.
 10. Tu się zgadzam, rynek dyktuje warunki na malutkie kolumienki, bo tak jak napisał Seba, nie ma ich gdzie postawić.....:-)
 11. Słuchałeś starych JBL, Tannoy, Altec, AR3a i porównywałeś z nowymi? A może ten MobyDick to robił? Tak więc zanim zaczniesz cokolwiek pisać, posłuchaj najpierw.....
 12. Nie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego ludzie nadal kupują głośniki 12-15 calowe, skoro malutkie grają tak samo? Dlaczego ludzie kupują głośniki tubowe? Małe głośniki nie są w stanie wytworzyć nie zniekształconego dźwięku w całym paśmie, po prostu ze względu na ich rozmiar. Podczas gdy małe głośniki tworzą wrażenie pełnego dźwięku, duże głośniki dostarczają go w rzeczywistości. Dźwięki wydają się pełne, naturalne i realistyczne.
 13. Dlaczego nadal produkuje się duże 12"-15"-18 calowe głośniki? Czemu nadal powstają kolumny tubowe? Spokojny, naturalny bas pojawia się w głośnikach od 12” w górę ( jest kilka wyjątków - ale jakimś kosztem) - reszta daje sztuczny bas, niewiele kolumn gra dobrze gdy graja cicho i bardzo cicho, wszystkie kolumny graja dokładnie tak jak wyglądają, małe - mały nerwowy dźwięk itp. Fizyki się nie oszuka.
×
×
 • Utwórz nowe...