Skocz do zawartości

Chlorofil

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Chlorofil

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Im starszy amplituner tym lepszy, Yamaha CR1020 i 2020, to już bardzo nowoczesne brzmienie ale nadal analogowe. Najlepsze amplitunery powstały do roku 74-75 i brzmią naprawdę lampowo, po prostu mistrzostwo.
 2. Wzmacniacz do 1500 zł

  Dlatego należy sobie posłuchać......i być może spasuje.
 3. Wzmacniacz do 1500 zł

  Ender ja piszę o czymś co może bez problemu konkurować z nowymi powyżej 10 tyś....Najlepszy oczywiście jest DAC lampowy i jakikolwiek transport.
 4. Odtwarzacz Cd za 2000 zł - Nad C 546 dobra opcja?

  Z Audionote zestawiłem......i Accuphase oraz Gryphonem. Żartuje:-) Ale gdyby współczesne odtwarzacze CD były tak super, to nikt by nie myślał o gramofonie:-) A co do zestawienia, to proszę sobie posłuchać. A co w nich tak wspaniałego, już to wystarczy że nie grają mptrójkowo, tylko analogowo.
 5. Odtwarzacz Cd za 2000 zł - Nad C 546 dobra opcja?

  Bardzo dobre CD, to Sony 227ESD, 337ESD i X7ESD.
 6. Wzmacniacz do 1500 zł

  Kup Sobie Sony CD 227ESD, 337ESD lub X7ESD.
 7. Wzmacniacz do 1500 zł

  No tak, tu wydasz 500-1500 zł a na nowy 15-20 tyś (aż 15-20 tyś sic! żeby jakoś zagrało) i dostajesz klocek z kiczowatym wyglądem:-). Zgadza się trzeba wiedzieć, które modele ze starych są dobre (np. Sony wypuściło ich w latach 60-70 dziesiątki a tylko 1 wzmak i 1 amlituner są dobre). Na tej niewiedzy robią kokosy handlarze dla których każdy klocek to "legenda".Trochę posłuchałem i w szoku jestem że aż tak to dobrze gra analogowo, tranzystory grające jak lampy:-). Granie i muzykalność osiągalne współcześnie tylko przez lampy. Zwróćcie uwagę, że dawnej ludzie jeszcze pamiętali jak brzmi lampa i tranzystor musiał konkurować z tym brzmieniem. Nie było by powrotu do gramofonów i wzmacniaczy lampowych, gdyby współczesny sprzęt był tak super. Ale zgadza się, ten za ogromne pieniądze gra już na poziomie....albo oszukuje słuch?
 8. Wzmacniacz do 1500 zł

  Stare wzmacniacze, amplitunery z lat 70 tzn. do roku 75, grają lepiej niż wszystkie nowsze wynalazki. No i o klasę lepiej się prezentują i nadal bezawaryjnie pracują....
 9. Sansui – moja ulubiona marka.

  Ja pytałem napisałem na priv.
 10. Sansui – moja ulubiona marka.

  Ja piszę o porównywalnym sprzęcie na wyższym poziomie i ciągłym przerzucaniu klocków powyżej 5000 zł. Jedyny argument to taki że jest to ok dla wykorzystania przez innych, poszukujących sprzętu do słuchania muzyki.
 11. Sansui – moja ulubiona marka.

  Tak tu przyznaję rację Mario, przynajmniej osoba szukająca sprzętu do słuchania, może dobrać coś dla siebie. Czy stary sprzęt Sansui z lat 70, gra lepiej niż nowsze Alphy?
 12. Sansui – moja ulubiona marka.

  Jeśli jest już sprzęt na określonym poziomie i są słyszalne tylko niuanse pomiędzy poszczególnymi klockami, to czy ma to sens? To będą poszukiwania bez końca, ponieważ mamy zbyt wiele możliwości kombinacji sprzętowych + kable itp. I tak można przerzucać sprzęt bez końca.....albo do końca świata i jeden dzień dłużej, praktycznie nie słuchając muzyki tylko odsłuchując........ I dlatego reszta społeczeństwa, nie ma się czemu dziwić określa to jako audiofilizm.....
 13. Sansui – moja ulubiona marka.

  Powiedzie mi, czy wy tak naprawdę słuchacie muzyki czy tylko słuchacie sprzętu i porównujecie bez końca? Bo przeglądam to całe forum i nikt nie pisze o muzyce, tylko o przesłuchiwaniu sprzętów w wielu zestawieniach ? Czyli właściwie nie ma czasu na słuchanie muzyki, bo zawsze można coś ulepszyć i być może wyjdzie lepiej, niż to sobie założył wokalista czy kompozytor.)) ?
 14. Sansui – moja ulubiona marka.

  Witam wszystkich użytkowników marki Sansui, gdzie w Krakowie lub w Katowicach można usłyszeć ten legendarny dźwięk, chodzi mi o wyższe modele A907 itd. ?
×