jankow

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O jankow

 • Ranga
  Debiutant
 1. Podłączę się pod wątek. Jak dla mnie PM6006 super gra z Tannoyami 7.4. Z tego co czytam, odradzacie zakup samego NR1607 jako amplitunera do kina 5.1. Może do 6006 dokupić 1607 jako ampli do kd a jak z niego dźwięk w kinie mi nie spasuje, to wykorzystać go do satelitek i centralnego a sygnał na fronty puścić z pre out do 6006? Wiem, brzmi to jak majtki przez głowę ale może to też patent dla wojtek7, ale odwrotnie - zakup 1607 a jak będzie kiepsko, to dokupić 6006 i do niego podpiąć fronty. Co o tym sądzicie? @sturek Ciekawa propozycja ale (jak dla mnie) ma dwie wady, które wojtek powinien wziąć pod uwagę: - gwarancja tylko 30 dni, - brak pilota na zdjęciach, czyli w komplecie (trzeba najpierw spytać dystrybutora czy można dokupić i za ile) @wojtek7 Jeśli chcesz kupić również suba, to koniecznie posłuchaj. Również przymierzałem się do kina. Odtwarzałem z pendrajwa początkową scenę pościgu z "Szybcy i wściekli", dźwięk 5.1. Z podłączonego suba zamiast basu wydobywało się mocno dudniące furkotanie, przypominające jazdę z dużą prędkością bez powietrza w kole. Jak dla mnie szkoda kasy i na pewno suba nie kupię ale może miałem pecha. @Top Hi-Fi Szczecin Nie można wykorzystać gniazda 12V/150mA w NR1607? Obniżyć napięcie do odpowiadającego zasilaniu diody odbiornika podczerwieni, której wyjście zakończyć gniazdem cinch. Kabelkiem cinch połączyć to gniazdo z remote control in w amplitunerze. Niewiadomymi są: napięcie jakie można dostarczyć aby nie uszkodzić elktroniki remote control in (może wystarczy zmierzyć podczas wydawania komend pilotem na remote control out?), częstotliwość na jakiej działa zdalne sterowanie Marantza - na taką częstotliwość trzeba kupić diodę odbiorczą oraz czy w stand-by na tym gnieździe jest napięcie - jak nie, to trzeba wstać i pójść do ZONE 1 aby włączyć Zalety: wykorzystanie oryginalnego pilota zamiast telefonu/tabletu, koszt całości - groszowe sprawy. Jakiś dłubacz musiłby temu chwilę poświęcić. Jak ktoś dysponuje takimi danymi, to będzie dużo łatwiej. EDIT: Może wystarczy taki układ: z gniazda 12V obniżyć napięcie, które zasili odbiornik podczerwieni a na drugim końcu przewodu zamontować nadajnik podczerwieni skierowany w stronę NR1607?
 2. O taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Dzięki. Proszę o wycenę na priva.
 3. W odsłuchu podobało mi się połączenie cd6006+pm6006+ tannoy mercury 7.4 Jak zagra ten zestaw po zmianie cd6006 na ud7007? Czy ud odtwarza z pendrive filmy *.mp4?
 4. Witam serdecznie Forumowiczów. Mam prośbę o pradę. Sprawa jest trochę skomplikowana, dotyczy dwóch zestawów. W pokoju gościnnym (a) i sypialni (b). Zestaw (a), to wzmacniacz Akai AM-49, cd Sony CDP-997 oraz stojące na podłodze Altusy 110. Używam go do słuchania muzyki oraz efektów podczas oglądania filmów. Zestaw (b), to wzmacniacz Sony TA-FE300R i stojące wysoko na szafie kolumny Tonsil ZgP-25-8-585, używany głównie do słuchania radia lub cd przed snem. W obydwu przypadkach dźwięk który słyszę przypomina dudnienie w studni. Pokrętło głośności wzmacniacza (a) mam ustawione na 1/4 i po kilku minutach grania tego zestawu boli mnie głowa. Dlatego przede wszystkim chcę wymienić kolumny ale nie wiem czy zmienić na kino domowe (1) czy pozostać przy stereo (2). Słucham różnej muzyki (np. Lady Pank, Kombi, Pet Shop Boys, Sandra, U2, Metallica, Iron Maiden, Scorpions, J. M. Jarre, Vangelis, Marek Grechuta, rzadziej Bach, Beethoven, Vivaldi). Propozycje: Ad 1. Pylon Audio Topaz 20, do tego amplituner Marantz NR1506 lub NR1607 i jako satelity zostawić ZgP lub kupić Wharfedale Diamond 220. Ad 2. Zostawić Akai i kupić Topaz 20. Ad b. Bezwzględnie zostawiam wzmacniacz Sony i do niego ... stawiam na szafie Wharfedale, które w razie potrzeby będą używane jako satelity. Nie umiem, tak jak w czytanych recenzjach, fachowo określić czego oczekuję dlatego podałem to czego słucham. Mam takie sobie doświadczenia z kupnem sprzętu używanego dlatego wolę nowy. Budżet: Topaz 20 (~1800), Diamond 220 (~1000), NR1506 (~2200) lub NR1607 (~2700). Pokój (a) 4,7m x 4,7m. Pozdrawiam