Skocz do zawartości

ralph7

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O ralph7

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  PL
 1. ralph7

  Pierwsze stereo do pokoju dziennego +- 2500zł

  Dzięki za powyższe odpowiedzi. Zrobię, jak mi radzicie. Wybiorę się do tych punktów, posłucham, wtedy będę mógł coś dalej decydować
 2. ralph7

  Pierwsze stereo do pokoju dziennego +- 2500zł

  Mieszkam w Łodzi. Może jesteście w stanie polecić jakieś miejsca w moim mieście, żeby czegoś posłuchać i chociaż dowiedzieć się, w którym kierunku podążać?
 3. ralph7

  Pierwsze stereo do pokoju dziennego +- 2500zł

  Na podłodze dywan już jest, więc 1. rzecz już załatwiona. Na okno mam zasłony od sufitu do podłogi. Te kasetony styropianowe mogę rozważyć (tak przy okazji, wysokość pokoju, to 2,8m). Z telewizorem na ścianę będzie trudniej. Co do ustawienia kolumn, to z odległościami, które podajesz, problemu nie będzie. Najtrudniej będzie oddalić się jak najbardziej od narożnika pokoju.
 4. ralph7

  Pierwsze stereo do pokoju dziennego +- 2500zł

  Niestety te szafki to jest tak naprawdę jedna duża szafka. TV jest LCD, przekątna 42", o ile ma to znaczenie. @S4Home Narożnik niestety musi zostać, mogę go jedynie ewentualnie gdzieś przemieścić, ale chyba na niewiele się to zda. Co do budżetu, napisałem około 2500, więc jeżeli sprzęt mnie przekona, to jestem w stanie dać trochę więcej. Z używkami mam trochę obaw, bo po 1. trudniej znaleźć konkretne modele, a po 2. nigdy nie wiadomo, na co się trafi. W przypadku używanego amplitunera może byłbym trochę odważniejszy, ale tutaj znowu pojawia się problem funkcjonalności (brak internetu itp.)
 5. Witam, zwracam się z prośbą o pomoc przy poszukiwaniach mojego pierwszego zestawu stereo. Przede wszystkim zastanawiam się, czy iść w stronę kolumn podstawkowych, czy raczej podłogowych. 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? około 2500zł 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany. raczej nowy 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy stereo 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący planuję korzystać głównie z radia, radia internetowego, komputer 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? 16,5m2 (w załączniku rzut pokoju z umeblowaniem, w razie czego mogę jeszcze dodać jakiś widok 3d) 6) Jakiej muzyki słuchamy tutaj będzie mi ciężko wskazać jakieś konkretne gatunki; przede wszystkim różnej (może więcej: pop, rock, jazz) 7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? myślę, że jednorazowy 8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony funkcje internetowe, mile widziany bluetooth, mile widziane cyfrowe wejścia (podłączenie telewizora/xboxa) Z lektury innych tematów na forum zrobiłem sobie już listę różnych kolumn, które "gdzieś, przez kogoś, były już polecane", ale tak naprawdę niewiele mi to daje, ponieważ obawiam się, że po ustawieniu zestawu u mnie w pokoju efekt nie będzie taki, jak powinien. Zastanawiam się, czy istnieje jakaś możliwość odsłuchu zestawów z zachowaniem w miarę przybliżonych warunków do tych, które mam u siebie. Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam, Rafał
×