Skocz do zawartości

Recreative07

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Na tę chwilę nic bym nie wymieniał. Kolumny się jeszcze docierają więc na razue nie dałem im jeszcze rozwinąć skrzydeł. A o kabel zapytałem z ciekawości bo wcześniej nie pytałem, a taki doradził mi sprzedawca w sklepie - nie chciałem najtańszego badziewia, ale też nie chciałem żeby to był przerost formy nad treścią. Wg mnie przy obecnej konfiguracji sprzętu najsłabszym ogniwem może być akustyka pomieszczenia i ograniczenia w ustawieniu kolumn lub amplituner, raczej nie kabel głośnikowy.
 2. Czytasz w moich myślach bo chciałem zapytać jeszcze o kabel. Kolumny mam podłączone kablem inakustik 1,5 mm2 zakupionym za 10zł za metr. 2 odcinki po 4m. Czy jest sens kupić coś lepszego? Nie chodzi mi o zakup dla lepszego samopoczucia tylko o wymierną poprawę jakości dźwięku. Źródło - jedynie oryginalne CD.
 3. Wkradła się pomyłka. Chodziło mi o SX-20. Czas na małe podsumowanie... Zakupiłem Magnat Quantum 673 i podłączyłem pod Denona RCD-M40. Lewa kolumna ustawiona jest na komodzie, prawa na podstawce zrobionej na wymiar (plan pokoju w 1 poście). Udało się w ten sposób stworzyć trójkąt równoboczny o boku ok 3m. Brzmienie jest dla mnie zadowalające. Jak na nowy zestaw za 2 tyś zł gra świetnie. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
 4. A co myślicie o amplitunerze Pioneer SX-30 + CD Pioneer PD-10? Cena takiego zestawu to poniżej 2000zł? Zagra to lepiej od Denona RCD-M40?
 5. W specyfikacji tych kolumn podana jest impedancja 4-8 Ohm. Amplituner obsługuje kolumny 6-16 Ohm. Dobrze było by żeby wypowiedział się ktoś kto używał tego zestawu.
 6. Mam jeszcze pytanie, może znajdzie się ktoś kto posiada taki lub podobny zestaw. Czy Denon d-m40 o mocy 30W będzie w stanie odpowiednio napędzić 100W kolumny Magnat Quantum 673 tak żeby dobrze zagrały?
 7. Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka jest długość przewodów dodanych do kolumn Magnat 673? I czy wtyki w tych przewodach są kompatybilne z denonem d-m40 czy trzeba coś wymieniać przed podłączeniem?
 8. Dziękuję za rady. Praktcznie zdecedowałem się na Magnat quantum 673. Chciałbym poruszyć jeszcze temat Denona D-M40. Wybrałem go ze względu na skromny budżet i dobre opinie. Udało mi się go kupić w miarę tanio (1200zł z dab+), ale mam jeszcze możliwość zwrotu. Zdaję sobie sprawę że w tej cenie nie kupię amlitunera i CD oddzielnie. Czy gdybym dysponował kwotą 2-2,5 tyś można by kupić jakiś solidny NOWY amplituner + cd, taki żebym odczuł różnicę w stosunku do Denona D-M40?
 9. A co Ty byś polecił z nowych monitorów?
 10. A gdybym jednak upierał się przy nowych kolumnach?
 11. Ok. Mogę prosić o link jak mógłby wyglądać taki wieszak? One są kompatybilne z każdą kolumną? I najważniejsze pytanie co byś proponował powiesić na tych wieszakach. Chciałbym żeby monitory były nowe.
 12. W tej chwili mam ok 1m. Wystawienie kolumny przed meble raczej nie wchodzi w grę, tym bardziej że mam małe dzieci a kolumna na stojaku to nie jest zbyt stabilna konstrukcja.
 13. Komoda - 100x100x40 Szafka pod telewizor - 60x100x55 (wys x szer x gł) Po dosunięciu komody do szafki na telewizor zostanie po ok 70 cm między komodą a regałem i między szafką na telewizor a oknem. Wysunięcie kolumn 40-60 cm do przodu raczej nie przejdzie - przy oknie nie otworzę drzwi balkonowych, przy komodzie kolumna będzie stała w "ciągu komunikacyjnym". W ustawieniu kolumn które narysowałem uzyskałbym na kanapie trójkąt równoboczny o boku 2,5-3m. A jeśli chodzi o wizualne wybieranie sprzętu to nie jest tak że wybrałem te kolumny ze względu na wygląd. Po prostu przy ich w miarę dobrych recenzjach i BR z przodu co wydaje mi się korzystne, wyglądają wg mnie lepiej od Magnatów, Jeśli grają 10% słabiej, a wyglądają znacznie lepiej to jest to opcja godna rozważenia. Widzę lepiej niż słyszę
 14. W załączniku plan pokoju. Miejsca jest naprawdę niedużo, plan tego nie oddaje. Dlatego uprzedzając pytania regału z książkami nie ma gdzie przestawić. Jedyna opcja jaka przychodzi mi do głowy to umieszczenie kolumn w miejscach oznaczonych czerwonymi kółkami - jednej na komodzie, drugiej na podstawce.
 15. Witam i proszę o radę. Posiadam amplituner Denon D-M40 bez kolumn. Chciałbym zakupić do niego nowe kolumny podstawkowe. Mój budżet to 1000zł. Pokój ma 20m2 (6m x 3,3m), sprzęt ma stać na komodzie ustawionej w połowie dłuższej ściany pokoju. Ta komoda stwarza pewne ograniczenia - ma 100cm długośc (kolumny ok 80cm od siebie) i 40 głębokości (czy BR z tyłu kolumny zda tu egzamin jeśli będzie ona stała 10cm od ściany?). Muzyka której słucham to 95% rock. Źródło - CD. Słucham raczej cicho, ale chciałbym mieć rezerwę mocy na specjalne okazje. Czytając forum wstępnie wytypowałem 2 modele monitorów: - Monitor Audio MR2 (BR z przodu) - Magnat Quantum 673 Mieszkam w małym mieście gdzie nie mam możliwości odsłuchu w sklepie. Pomijając walory dźwiękowe MA MR2 zdecydowanie bardziej podobają mi się wizualnie co też ma nie małe znaczenie bo sprzęt będzie stał w salonie. Czy powyższe monitory nie są za duże dla d-m40? Jestem otwarty na inne propozycje nowych monitorów w zbliżonej cenie. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...