Skocz do zawartości

Didek

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. A to Cię zaskoczę bo istnieje taki format. Jawi się on w niektórych programach pod skrótem właśnie *raw, lub snd, albo też *pcm. Raw audio format [link]
 2. Dzień dobry. Mam program do nagrywania dźwięku który po nagraniu może zapisać dźwięk do formatu *raw. Moje pytanie brzmi czy są choćby minimalne różnice w jakości między tymi formatami, jeśli chodzi o nagrany dźwięk.
 3. I już wszystko wiem . Bardzo dziękuję
 4. Jedyny kabel jaki mam podpięty do telewizora to to ten od odtwarzacza, który ma każdy odtwarzacz DVD. Podaje stronke z detalami Lark Moona: http://www.lark.com.pl/moon.htm
 5. Posiadam odtwarzacz DVD Lark Moon, obsługujący dźwięk DTS, co wiem po tym, że w ''diodach'' między Dolby Digital, mp4 itp. znajduje się również format DTS. Włożyłem płytę DVD z dźwiękiem DTS 5.1 do odwtarzacza, odtworzyłem film i obraz elegancko szedł płynnie i zapaliła się automatycznie 'dioda' DTS. Już myślałem, że wszystko będzie ok, ale nic nie słyszałem, tylko ciszę, jakby co to opcji ''mute'' nie miałem . Wydaje mi się, że musi się dać usłyszeć ten dźwięk DTS na moim odtwarzaczu, ale czegoś brakuje, może jakiegoś dekodera, nie mam pojęcia, bo na tym się nie znam, proszę o pomoc, z góry dziękuję .
 6. Witam, potrzebuje sobie skonwertować film Avi DivX, mp3 128 kbps na DVD-Video z dźwiękiem AC3 192 kbps z efektem Dolby Headphones. Więc tak: wyciągam sobie ścieżkę mp3 z filmu i konwertuje ją na WAV Uncompressed, potem ten WAV ''filtruje'' do WAV'a z efektem Dolby headphones, następnie ten WAV konwertuje do AC3 640 kbps, (aby zmuxować go z AVI musi być AC3, bo przy WAV'ie Avi Mux GUI wywala błąd). Więc AC3 640 kbps z efektem Dolby Headphones muxuje z Avi elegancko w Avi Mux GUI. Teraz ten film zmuxowany wypalam jako DVD-Video w Nero, gdzie dźwięk będzie w formacie AC3 i najprawdopodobniej jego jakośc końcowa na DVD wyniesie 192 kbps. I teraz oczywiste jest, że na jakości straciłem ponieważ dźwięk przeszedł dwie kompresje, ale tym się tak nie przejmuje, bo dźwięk na TV będzie pewnie i tak ładny. Pytanie moje, czy po tych dwóch stratnych kompresjach efekt Dolby Headphones uległ zniszczeniu, czy jest jakiś niezgodny z ''Technologią Dolby'' po tych kompresjach, czy poprostu stracilem tylko ogólnie jakość dźwięku, lecz wszystkie sposoby filtrowania Dolby Headphones zostaly nienaruszone.
 7. Dzięki, a jeszcze mam takie pytanie. Czy jeżeli dodam sobie do pliku WAV np filtr 'Echo' i zapisze jako WAV i potem ten WAV skonwertuje na format stratny AC3 to czy to 'Echo' będzie gorsze w brzmieniu niż powinno być, czy jego brzmienie będzie oryginalne, tyle, że jakość pliku się tylko pogorszy ? Jeżeli tak, to co by było w przypadku WAV -> WAV, a nie WAV -> AC3 ?
 8. Dzięki wielkie, widać ktoś się mylił pisząc, że ''konwersja z 44.1 khz do 48 khz nie polepszy jakości dźwięku, a nawet ją pogorszy''.
 9. O i oto mi chodziło, tylko mam jeszcze pytanie.. czy, aby mojemu odtwarzaczowi DVD się ''wygodniej'' odtwarzalo tego orginalnego WAV'a 96/24 to potrzeba DVD obslugujace 96/24 ?, chodzi mi tylko o WAV, nie o MP3. I kiedyś wyczytałem, że po konwersji wav 44.1 na wav 48 nastepuje pogorszenie jakości, czyli 44.1 mozna konwertowac tylko do 96 khz ? Jak to jest ?
 10. Witam. Mam pytanie odnośnie kompresji przykładowego pliku wav do wma lossless. Mianowicie chodzi mi o to czy po takiej kompresji, gdy w pierwotnym wav'ie była na przykład redukcja szumu, to czy po kompresji na WMA Lossless ta redukcja będzie identyczna z pierwotną, czy nie będzie tak jakby ''WMA'owską redukcją szumu'' ? Po tym jeszcze muszę skompresować to wma do wav LPCM, czyli tez bezstratnego formatu, więc czy po takim działaniu otrzymam orginalną ''Wav'owską'' redukcję szumu ?
 11. Witam. Mam pytanie odnośnie kompresji przykładowego pliku *wav do wma lossless. Mianowicie chodzi mi o to czy po takiej kompresji, gdy w pierwotnym wav'ie była na przykład redukcja szumu, to czy po kompresji na WMA Lossless ta redukcja będzie identyczna z pierwotną, czy nie będzie tak jakby ''WMA'owską redukcją szumu'' ?
 12. Didek

  Stereo na mono

  Ok, dzieki za odpwiedz i za informacje.
 13. Didek

  Stereo na mono

  A jeżeli rozbiłbym mój wav stereo BeSweet'em do 6 wav'ów (w tym lewe mono i prawe mono) to te dwa ''mona'' są bezstratne ?
 14. ''W celu usunięcia "nadmiarowej informacji" w DVD-Audio wykorzystuje się kompresję bezstratną MLP. Do redukcji strumienia danych fonicznych MLP wykorzystuje następujące procesy: Kodowanie bezstratne i bezstratną macierz do redukcji korelacji pomiędzy kanałami. Bezstratne przewidywanie przebiegu fonicznego kolejnych próbek fonicznych, co powoduje jakby tworzenie dodatkowego bitu pomiędzy nimi przy użyciu dużej liczby specjalistycznych filtrów. Kodowanie oparte na mechanizmach ludzkiego ucha do oceny najbardziej prawdopodobnej wartości przebiegu fonicznego.'' Czy po kompresji wav (LPCM) na MLP Lossless (jako DVD-Audio) otrzymam wyżej wymienione algorytmy ?
 15. Didek

  Stereo na mono

  Ok wypróbuje ten programik, dzieki
×
×
 • Utwórz nowe...