Skocz do zawartości

Rajkospr

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Rajkospr

 • Ranga
  Debiutant
 1. Podłączyłem gramofon do wejścia PHONO i... działa! Kurczę, w ogóle nie pomyślałem, żeby tam podłączyć. Bardzo dziękuję. Ale może jednak preamp byłby lepszy? Może lepsza jakość dźwięku? Jeśli można uzyskać lepszy dźwięk, to wolałbym spróbować takiego rozwiązania. A jeśli chodzi o kasę, to mógłbym wydać maksymalnie 300 zł.
 2. Czy na pewno to sprawa przedwzmacniacza? Nie chcę wydać pieniędzy w błoto. Mam ograniczony budżet. A jeśli miałbym kupować, to czy nie lepiej kupić lampowy? Najwyżej bym trochę uzbierał na droższy, ale lepszy.
 3. Przed wymianą gramofon w ogóle nie grał, bo igła była całkowicie starta. Wymieniłem tylko igłę. Oto ona: http://sklep.north.pl/?numer=89039&idl...dg=3&idp=39 Nie wiem jak dokładnie nazywa się takie wejście w głośnikach (przy okazji poproszę o wyjaśnienie). Nie znam się na tym, dlatego dam zdjęcie: A gramofon ma rzeczywiście zamocowany kabel na stałe. Podłączyłem go bezpośrednio do głośników. Zrobiłem tak też przed wymianą i na pewno nie było żadnego dźwięku (poza szumem). A teraz znowu jest za cicho.
 4. Witam! Mój problem polega na tym, że gramofon gra bardzo cicho nawet wtedy, gdy ustawię głośniki na maxa. Gramofon podłączałem już do głośników od komputera i do starego radia JVC. Ale może zacznę od początku… Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia w 2008 roku kupiłem nową igłę do mojego gramofonu. Nie jest to oryginalna igła, ale ponoć kompatybilna z moim modelem. Niestety, kiedy ją zakładałem, niechcący oderwałem dwa kabelki. Widać je na zdjęciach już po zlutowaniu. To te bez izolacji. I tu moje pierwsze pytanie: Czy przypadkiem lutowanie nie spowodowało, że gramofon gra za cicho? Kiedy lutowałem kable, kilka razy dotknąłem igły. I tu drugie pytanie: Czy jeśli ją zabrudziłem, to może to wpłynąć na głośność? Zastanawiam się też, czy to nie jest może sprawa braku preampa. Próbowałem już szukać w internecie informacji, czy mój model (Sony PS-LX1) ma wbudowany przedwzmacniacz, ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Bardzo proszę, jeśli ktoś ma taki gramofon albo coś o nim wie, to niech napisze. Może wystarczy kupić nowy przedwzmacniacz. Jeszcze się zastanawiam czy to nie wina wkładki, ponieważ gramofon jest stary (z 1984 roku) i nigdy nie było w nim nic wymieniane. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×