Skocz do zawartości

piccolo1975

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O piccolo1975

 • Ranga
  Debiutant
 1. piccolo1975

  haman\kardon HK 3490 problem z subwooferem

  Już wszystko wiem. Kolega Waldek mnie uświadomił i dzięki mu za to. Sygnał, który wychodzi z amplitunera stereo HK 3490 jest High- Level (wysokopoziomowy-pełna częstotliwość)), a nie jak to się ma w przypadku amlitunera KD, gdzie sygnał jest Low-Level (niskopoziomowy). Jeśli regulacja samego subwoofera nie pomaga, to jak można poprawić jakość dźwięku, czy dałoby radę zastosować dodatkowy filtr, a jeśli tak to jaki? Znalazłem coś takiego: http://eltronix.pl/products/8574
 2. piccolo1975

  haman\kardon HK 3490 problem z subwooferem

  Tak, oczywiście że jest, ale regulacja nic nie daje, co prawda jest jakaś różnica, ale tylko wtedy jak pokrętło odcięcia jest ustawione w pozycji max, dźwięk przypomina wówczas brzmienie bardziej zwykłej kolumny niż subwoofera, przy czym jest również zniekształcony, ale mniej. Wczoraj podłączyłem subwoofer kablem głośnikowym z gniazda amplitunera do wejścia speaker level input (według instrukcji od subwoofera) i dźwięk jest niemal identyczny, choć wydaje się bardziej czysty. Tak się zastanawiam czy są w ogóle (czy powinny być) jakieś filtry w amplitunerze do przesyłania niskich częstotliwości, być może te wejście jest zrobione tylko dla tego, by pozyskać sobie klientów i nic poza tym.
 3. Witam wszystkich. . Od niedawna jestem posiadaczem tego amplitunera stereo (nie do końca szczęśliwym). Problem tkwi w jakości dźwięku, jaki wydawany jest przez subwoofer aktywny (w moim przypadku jest to Koda SW 15A), jest on bardzo zniekształcony. Jak załącze piosenkę (każdą) to z subwoofera wydobywają się także wysokie tony, najgorsze jest jednak to, że są one bardzo zniekształcone, że nie da się tego słuchać. Sprawdzałem w instrukcji do HK 3490 i nic nie piszą o ustawieniach subwoofera w samym amplitunerze, także nie ma szans na funkcje odcięcia czy innej regulacji. Sygnał z amplitunera do subwoofera przekazywany jest kablem typu Y za jakieś 50zł. Dodam jeszcze, że wcześniej subwoofer podłączony był do amplitunera do kina domowego Yamaha i wszystko było w porządku. Do posiadaczy tego amplitunera mam prośbę, sprawdźcie proszę jak zachowuje się Wasz sprzęt przy podłączeniu subwoofera. W poniedziałek zadzwonię do serwisu i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Pozdrawiam.
 4. piccolo1975

  HK 3490 czy warto to kupić ???

  Witam wszystkich. Waldek mam pytanie, jak włączyć funkcje podświetlania pilota w HK 3490? Jeśli nie wiesz, to po co robisz ludziom mętlik w głowie, ja obecnie mam tego Harmana HK3490 i w instrukcji nic o tym nie piszą, być może coś pominąłem, a jeśli tak, to czekam, aż oświecisz nas wszystkich tą dobrą wiadomością.
×