Skocz do zawartości

Maro!

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Maro!

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 14.09.1990
 1. Maro!

  Kolumny + wzmacniacz

  właśnie nie chce ich spalić, chce mieć takie właśnie że mam zawsze rezwerwe że od połowy w zwysz voluma nadają się do nagłośnień imprez, dlatego szukam odpowiedniego wzmacniacza by ani nie przepalić jego ani kolumn, ok mniej więcej wiem. DZIĘKI
 2. Maro!

  Kolumny + wzmacniacz

  To ja już w ogóle nie rozumiem, widze że nic nie wiem a myślałem inaczej, przynajmniej dobrze ytrafiłem że się czegoś dowiedziałem... zawsze spotykałem się z czymś takim że takie duże basy to są 30 calówki a teraz wychodzi że 12 a zamienia się inaczej na mm, ale faktycznie bo w danych pisze 330mm "Konstrukcja 3- drożna, 6- głośnikowa, bass-reflex Zalecana moc wzmacniacza: powyżej 30 W Moc ciągła 300 W Moc maksymalna 800 W Pasmo przenoszenia 25 - 25.000 Hz Impedancja 4 - 8 Om Efektywność 96 dB Głośniki niskotonowe 2x 330 mm Gł. Średniotonowe 2x tubowe Gł. wysokotonowe 2x tubowe Zaciski złocone, szybkozaciskane WYMIARY: wys 1195, szer 390, głęb 350mm Waga ok. 52 kg (para)" Ale z kolei dalej nie wiem jaki wzmacniacz byłby idealny, by z kolumn wyciągnąć max, aby nie uszkodzić ani jednej ani drugiej strony, czyli wzmacniacza i kolumn, 2x250W chyba byłby najlepszym rozwiązaniem?
 3. Maro!

  Kolumny + wzmacniacz

  Hehe no te kolumny mają swojego kopa (na ścianie 2x małę kawłki tynku mi odpadły), co prawda to prawda że w mniejszych pomieszczeniach jest przebicie i dźwięk się sam ze sobą gryzie, lecz dzieje się tak dopiero jak gałka volum jest na godz 16 (niewiele powyżej 2/3) a ja słucham? hmmm... przeważnie to na 1/4 (koło ćwiartki) a jak chce tak głośniej to na połowie bo dalej to już nie potrzeba po za tym zawsze lubiłem wyskakiwać ze swoim sprzetem na jakiś weselach po ślubach cywilnych lub 18 urządzanych w jakiś pomieszczeniach itp. (często coś się dzieje) i zawsze ludzie chcieli jak to wiadomo by dobrze grało, a ja od zawsze lubiłem głośne granie i dobry bass w tych kolumnach mam po 2 bassy 30" w jednej sztuce, przedtem miałem JBL 150W/200W ale tak jak dla mnie to mi nie wystarczało, w końcu zachorowałem na te Magnaty i od 3 miesięcy chorowałęm na nie w końcu oszczędziłem (co trudne w dzisiejszych czasach) i sobie sprawiłęm, teraz tylko czekam aż znów ktoś będzie potrzebował sprzętu, wtedy zobacze ich umiejętności. (Jeszcze raz, dzięki za wyczerpujące odp.
 4. Maro!

  Kolumny + wzmacniacz

  Pokój nie duży 13m2, do tego w bloku mieszkalnym (3'cie i ostatnie piętro), a to są już moje 3'cie kolumny po któych sąsiedzi mnie znają a po tych teraz to całe 3 podwórka ;p, lecz nie o to chodzi. Fakt że podkręcałem JVC i nie widze by źle sobie radził, chce wiedzieć czy możliwe jest to że może się przepalić, dając np na 3/4 volum'a. Również chciał bym spytać ludzi lepiej znających się odemnie jaki wzmacniacz by był idealny do tych kolum (powtarzam Magnat SOUNDFORCE 2300 300W/800W, 25.000Hz, 6-8 Ohm, 96 dB). JA uważam że wzmacniacz 2x250W byłby idealny i chce się upewnić czy dobrze uwarzam, że nie przepali się, ani jedno ani, drugie...? (Dzięki za odp.). I nie rozumiem jak to "To raczej przeciwieństwo kolumn audiofilskich"?
 5. Maro!

  Kolumny + wzmacniacz

  No właśnie obawiam się że wszelkie wysiłki wzmacniacz wydaje z siebie, bo te Magnaty to estradówki, moc ciągła 300W a max 800W 6-8 Ohm i 25.000Hz.
 6. Maro!

  Kolumny + wzmacniacz

  Zakupiłem niedawno Kolumny Magnat SOUNDFORCE 2300 (tak jestem audiofilem, lubie mocne brzmienie, piękny bass i czyste dźwięki. Tak jak my wszyscy chyba, czyż nie?) i coś niepewien jestem co do mojego wzmacniacza, obawiam się że może nie domagać i spalić się, wzmacniacz to JVC AX-V6. Tak więc moje pytania brzmią: 1) Co myślicie o tych kolumnach? 2) Proszę o radę czy nie powinienem mieć problemów z tym sprzętem? Jeśli tak to pytam, jaki wzmacniacz byłby do nich najlepszy?
×