Skocz do zawartości

demiarka

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O demiarka

 • Ranga
  Debiutant
 1. Jestem na zakupie Nada C372 i C542. Potrzebuję w cenie 3 tys. parę głośników do pokoju 35m2. Słucham muzy cicho lub średnio głośno: jazzu, wokali damskich, instrumentalnej , filmowej, rocka itp.. I jeszcze jedno pytanie: a może lepiej kupić tańszy zestaw stereo a dołożyć do kolumn np do Minasów Anor?
 2. demiarka

  całkiem zgłupiałem, help please

  Jestem maniakiem radia, stąd potrzebuję do zestawu wzmak+cd jeszcze tunera z jednej serii (koniecznie z jednej serii, bo inaczej małżonka nie przełknie inwestycji, jak każdy klocek będzie z innej bajki). Z tego co przeglądałem Yamaha 1000 nie ma tunera z tej serii. Za to Nad C372 i C542 tak, nie lubiany na forach Denon 1500 także, (nawet Azur 740, czy coś z Harmanów w tej cenie też), Z Vincenta czy Rotela serii do 6 tys nie znalazłem. Wiem, że sprawa tunera pewnie rozsierdzi wielu forumowiczów, ale dla mnie i żony to też ważny klocek. Please, poratujcie znowu!
 3. demiarka

  całkiem zgłupiałem, help please

  A co myślicie o zestawie stereo Pioneer PD-D6-J/A-A6-J ? Wg czasopisma audio-video zachwalany bardziej niż inne w tej kategorii jakościowej (NAD C372, DENON 1500, Evo Integra, CA Azur 740), ale z wyraźnie korzystniejszą ceną - 3-3,5K/zestaw z CD.
 4. demiarka

  całkiem zgłupiałem, help please

  Tego mi było trzeba, Dzięki za kubeł zimnej wody. Cierpliwość forumowicza to najcenniejsza na forum sprawa. Zostają podłogówki, a meble i żonę jakoś można przerobić, ..chyba. Jeszcze jedno techniczne pytanko: czy kolumny 4-ohmowe jak Hyperion III nadają się równie dobrze do wzmacniaczy 8-ohmowych co kolumny 8-ohmowe, jak np Paradigm monitor 9 v 5 (oba modele po 3-3,3K) Na Monitory Audio RS8 mnie nie stać (>4k/para) W którymś z postów forumowicz Kazalski sugerował, że do takiej muzyki jak ja słucham (jazz, wokale damskie, rock, instrumentalna, filmowa, pop...- ciche lub średnio głośne odsłuchy) świetnie nadaje się NAD C372; a tutaj jakoś nikt nawet nie wspomniał o tym klocku. Czy jest wyrażnie gorszy od Denona 1500, czy to tylko kwestia indywidualnych wrażeń przy odsłuchu? Zakładam, że i tak Yamaha 1000 wypada najlepiej w tym towarzystwie. I na jakie podłogówki (w cenie do 3K/para ) się zdecydować np. do Yamahy 1000? Czy mogę prosić o klika podpowiedzi, opartych na odsłuchach takich połączeń wśród forumowiczów? Ponownie wielkie dzięki za wszystko!
 5. demiarka

  całkiem zgłupiałem, help please

  A czy istnieją jakieś monitory do 3k/para, zbliżone jakością i brzmieniem od podłogówek, do salonu 35 m2 ? Pytam, bo to by było idealne dla obecnego rozkładu mego pokoju - usytuowac jakieś super monitory na regałach narożnikowych na wys. 1,9 m. Ponoc Polscy audiofile nie darzą sympatią monitorów. A pytam, by miec spokojne sumienie. Skoro nie ma wyjścia i by zasilic 35 m2 trza podłogówek, to się szanowna małżonka trochę mocno zirytuje, jak zacznę mieszac w obecnym umeblowaniu. Myślę ciągle: Yamaha 1000, Denon 1500, NAD 352? A z głośników to chyba Hyperion III, jeśli nikt nie zaproponuje jakichś porządnych monitorów. Dzięki z góry!
 6. demiarka

  całkiem zgłupiałem, help please

  Dzięki wielkie za każdą jedną odpowiedź. Sporo mi się już rozjaśnia, ale się pewnie nigdy na 100% nie rozjaśni. Z Yamahy A-S1000 chyba zrezygnuję, bo chodzą słuchy po forach, że gorsza wyraźnie albo tylko trochę od serii 2000; a ponadto trochę przydroga dla mnie i zbyt neutralna/ naturalna jak dla nie-audiofila. Na tych 35-50 m2 zależy mi zarówno na porządnym stereo, jak i nienajgorszym nagłośnieniu, ale słuchał będę jedynie cicho, lub średnio-głośno, bez imprez. Powinno mi chyba (jako początkującemu) zależec na dźwięku raczej nieco ocieplonym niż zbyt naturalnym. W przedziale cenowym do 6 tys, jako NOWY zestaw CD+wzmacniacz+Tu -widzę na razie tylko DENON 1500 i NAD C372+C542. Z informacji w forach wnioskuję, że w tym przedziale cenowym CA Azur i Harmany są raczej nieco "gorsze". Na Rotela, Naima, Linna, Roksy, Cyrusa i inne audiofilskie cuda na pewno mnie nie stac. Proszę jeszcze o wyrozumiałośc i podpowiedzi dla nowicjusza: co się lepiej z tego nadaje do nie-głośnego odsłuchu muzyki typu składy jazzowe, wokale damskie, rock, filmowa, instrumentalna... No i na jakich kolumnach: Hyperion III, AA Mimas II, jakies JBL czy inne - tak by łącznie nie przekroczyc 10 tys. Z góry wielkie dzięki
 7. Początkuję w audio, nie jestem niestety chyba nawet trochę audiofilem, czytam fora i głupieję. Nie mam niestety możliwości jeżdżenia po studiach odsłuchowych itp. Mam salon 35m2 ale otwarty dodatkowo na przedpokój i jadalnię, po 14 m2. Słucham jazzu, wokali damskich, rocka, filmowej, instrumentalnej. Słucham cicho lub średnio-głośno, bez imprez. Mam 7 tys PLN do wydania, max 10 tys. Chcę kupić NOWY zestaw CD+Wzmacniacz+Tu z jednej serii i parę porządnych podłogówek za tę cenę. Interesuje mnie raczej wzmacniacz z wejściem na drugą dodatkową parę kolumn (mam kable we wszystkich 4 rogach salonu). Myślę o zestawach : DENON 1500; CA AZUR 540-740, NAD (C372+C542+Tu425), HARMAN 980 Z kolumn wiem jeszcze mniej: Hyperion III, Audio Academy Mimas II, Monitor Audio RS8, JBL 880... Pomóżcie!
×