Skocz do zawartości

Heathen

Uczestnik
 • Zawartość

  253
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Heathen

 1. Zaproś znajomego raz jeszcze, niech podłączy poprawnie i zrobi kalibrację! (gdyby to zrobił wtedy, to amplituner sam by zgłosił błąd)
 2. Nie możesz całości o 90* obrócić? Wtedy ułożysz to symetrycznie
 3. Faktycznie namieszałem, coś "na logikę" sobie ubzdurałem że jest na odwrót;P
 4. No pozazdrościć, co dedykowane pomieszczenie to dedykowane. Pytanie o ekran? Czy on jest biał? Czy tylko tak wygląda na filmie. W takiej jaskini raczej celowałbym w mniejszy gain i zdecydowanie szary ekran by kontrast podbić
 5. Tylko by to potem skorygować potrzebujesz albo zewnętrzny equalizer, albo wbudowany w SUB. Na amplitunerze tego nie ustawisz
 6. Oczywiście masz rację, ja odnosiłem się do samego stwierdzenia o zaniku słyszalności niskich tonów, w moim stwierdzeniu mówimy o zakresie zdecydowanie powyżej >35hz
 7. Ja upieram się że to nie wina słychu, a głównie mody/akustyka O ile z wiekiem słuch się pogarsza to dotyczy głównie wysokich i średnich tonów. Niskie tony przy mocnym uderzeniu to aż czuć na klatce piersiowej;)
 8. Akustyka pokoju, ale na te 22Hz to patrz z przymrużeniem oka ...bo marketingowcy podają to przy -6db, realnie od 30hz powinno się coś dziać Podczas testów danej częstotliwości chodź po pokoju, na pewno znajdziesz miejsce w którym dana częstotliwość będzie słyszalna/odczuwalna https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/ Pobaw się kalkulatorem i zobacz które częstotliwości wynikające z modów pomieszczenia masz podbite/dołek w sweet spocie
 9. Czy zwiększasz budżet? Czy wystarczy ci stereo? czy wolisz 5.1? Jeśli przeznaczeniem są filmy, to Z906 będą najlepszą opcją w tej cenie.
 10. I sądzisz że zwrot zakupionego sprzętu, który okazałby się uszkodzony (nie ważne z czyjej winy) sprzedawca przyjmie bez najmniejszego problemu? W przypadku takiego zwrotu sprzęt nie może nosić śladów użytkowania:)
 11. Elysian 4 z mojego podpisu Scan-Speak 15M/4624G00 Scan-Speak 22W/8534G00 Cena przetworników ~500zł Kolumny siadły mi bardziej niż YB Huracan RS (które są oparte o dużo droższe przetworniki revelator/iluminator) Dlatego sugeruję przestać słuchać opinii, recenzji czy forumowych specjalistów, a zacząć słuchać kolumn:)' Mój wybór nie oznacza że elysiany grają lepiej od Huracan RS, mój wybór oznacza że bardziej ich dźwięk przypadł mi do gustu mimo iż oparte są o "gorsze" przetworniki
 12. Czego dokładnie Ci brakuje? Bo patrząc na zdjęcie oczami wyobraźni widzę open space (salon+kuchnia) z ~45m2. Możliwe że Twoje "problemy" wynikają z akustyki
 13. I tak to powinno wyglądać. Odsłuch a nie teoria...
 14. Wystarczą w zupełności i nie ma sensu dopłacać
 15. Skoro sa dostepne w salonie to popros o odsłuch i tyle Ja brałbym opcję dwa
 16. U mnie problem jest z proporcjami 4x7,5m.....czyli prawie 2:1, dlatego suby rozstawione w 1/4 dłuższej ściany i sweet spot który jest w połowie długości pokoju...czyli najgorzej jak może być. Nie mniej jednak u kumpla mój SB3000 zagrał "mniej basu" (pomieszczenie ~18m) a wynika to tylko z tego że większość konsturkcji BR ma strojenie na pozimie 30-35hz i w tym zakresie mają dodatkowy "peak" Na wykresach poniżej idealnie widać różnice o których mówię. W realnych pomiarach w pomieszczeniu peak potrafi wynieść 9db....:)
 17. No nareszcie coś z sensem napisałeś.....a teraz się zastanów czy ktoś się będzie w to bawił przy takim budżecie? Masz rację i przepraszam za to, ja też wybrałem 2x closed do KD, i jestem zadowolony. Nie mniej jednak mojemu znajomemu przy odsłuchach u mnie "brakuje" walnięcia (salon 30m), za to ja u niego (ma BR) z kolei mam dość bo on lubi podbite dolne rejestry. W połączeniu z modem pomieszczenia daje sporą górkę i zamulanie.... na moich subach u niego takiego efektu nie uzyskaliśmy (ograniczenia wynikające z konstrukcji closed) Więc dochodzą tu jeszcze gusta i guściki;)
 18. Przyczepileś się do handlowca który dobrze doradza (budżet 1k), autor szuka suba do KINA gdzie BR sprawdza się lepiej.
 19. Czyli według ciebie SB4000 w 20m będzie ok, ale taki PB1000 już nie? Nie uwzględniasz proporcji pomieszczenia, umiejscowienia subwoofera, WIELKOŚCI przetwornika, tylko uprościłeś całość do stwierdzenia że BR w 20m to za dużo. W przypadku subów to pomieszczenie gra pierwsze skrzypce (proporcje) oraz umiejscowienie suba oraz położenie sweet spotu.
 20. Nie musisz mi tłumaczyć różnicy między BR vs ported. W drugim linku nie ma ANI SŁOWA o tym że BR do 20m to za dużo a closed to już w sam raz Dlatego teoria Twoja jest teorią z końca kręgosłupa.
 21. Możesz rozwinąć co masz na myśli pisząc że w 20m sub z BR się nie na da? BR/zamknięta/MB to sposób strojenia dobrany do danego przetwornika. Oczywiście BR ma "górkę" przy częstotliwości rezonansowej, ale nie oznacza to że się akurat do 20m nie nada.
 22. Panowie Dokładnie nic więcej nie trzeba dodawać https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_podaży To samo dotyczy kart graficznych (ceny x2 od sugerowanych!) Parę lat temu jak się wszyscy na cukier rzucili to także cena w tydzień podskoczyła aż cukru w sklepach zabrakło;)
 23. Zależy od proporcji pomieszczenia i umiejscowienia sweet spotu. Może się okazać że w 20m2 w sweet spocie będzie mod i dołek przy 40hz Dlatego tak ważny jest odsłuch u siebie
 24. Wpis sensowny, ale jak to w życiu dam sobie uciąć że "druga połówka" nie zgodziła się na kolumny, a autor jedyne co mógł to zamontować na suficie;) Czyli tzw "konsensus" który nie ma sensu;) No i wyraźnie zaznaczył że ten zestaw działał i szuka tylko amplitunera a nie dobrych rad odnośnie poprawności systemu 5.1;)
×
×
 • Utwórz nowe...