Skocz do zawartości

Moderatus

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Moderatus

 • Ranga
  Debiutant
 1. Moderatus

  Startowy zestaw stereo na 20m2 w okolicach 1500

  Cóż, w obu aukcjach jest możliwość płatności za pobraniem, czyli przynajmniej cegieł nie kupię. A bez ryzyka zakupów na allegro się nie zrobi, niestety. Wyjście SPDIF mam w starym dobrym SB Live. Z tego co wyczytałem, będzie potrzebny dokładnie takie kabel, jak piszesz. Dzięki za pomoc. Za jakiś czas zdam raport z tego, jak to się wszystko sprawuje. Pozdrawiam, M.
 2. Moderatus

  Startowy zestaw stereo na 20m2 w okolicach 1500

  Obejrzałem te wzmacniacze, poczytałem o nich co znalazłem w googlach, i skłaniam się ku zestawowi: Denon PMA-980R + Heco Professional 550 Będzie to dobrze współpracowało? A jak z połączeniem tego wzmacniacza do komputera? Nie ma on chyba wejścia optycznego czy koaksjalnego? Jak to podpiąć? I jakich kable byłyby dobre do połączenia wzmacniacza z głośnikami?
 3. Moderatus

  Startowy zestaw stereo na 20m2 w okolicach 1500

  Allegro studiuję od kilku dni. Problem w tym, że nie bardzo wiem czego szukać. Co do Twoich propozycji. Te głośniki heco -- rzeczywiście była o nich mowa w innym wątku. Mnie się podobają. Przemawia do mnie ich prezencja. Choć jak czytam o odkupieniu od 70-letniej, niemieckiej staruszki, to przypomina mi się kupowanie samochodu. One wszystkie są od niemieckich staruszków, i prawie nie jeździły. Cóż, ryzyko z używkami. Ale ich cena jest sporo poniżej zakładanej -- myślałem, że będę musiał wydać około tysiąca. To nie koniecznie wada, ale zastanawia. A jaki był klucz doboru głośników? Na co zwracać uwagę szukając na allegro głośników spełniających moje założenia? Jakieś marki, na które warto zwrócić uwagę? Szczególne cechy? Co do amplitunerów -- radio nie jest mi potrzebne. Słucham raczej rzadko. Generalnie wolę sam dobierać muzykę, reklamy mnie drażnią, a kandydatów do przesłuchania znajduję na last.fm. Sam wzmacniacz w zupełności mi wystarczy.
 4. Moderatus

  Startowy zestaw stereo na 20m2 w okolicach 1500

  Poważnie zastanawiałem się nad Pianocraftami. Po stronie zalet można tu wpisać, że sprzęt jest nowy i wypełniony nowościami. No i -- co dla mnie bardzo istotne -- jest to sprzęt spasowany, co zdejmuje z moich barków konieczność podjęcia wielu trudnych dla mnie decyzji. Obawiam się jednak, że taki zestaw może być zwyczajnie za słaby. Zresztą jak wspomniałem nie mam nic przeciwko używkom, a chciałbym pieniądze wydać optymalnie, czyli uzyskać najlepszą możliwą w tych warunkach jakość. Co do głośników -- zdążyłem już wyczytać, że ustawić ich optymalnie nie będę miał szans. Niestety pokój jest dość specyficzny -- jeden narożnik zupełnie otwarty z grzejnikiem obok, drugi ma tuż obok okno i kolejny grzejnik, w konsekwencji w dwa pozostałe narożniki musiała powędrować wielka, narożna biblioteczka i biurko. Innymi słowy tylko półki na ścianie, i to w dodatku umieszczone zbyt wysoko (na wysokości uszu to je będe miał stojąc). Cóż, kompromisy. Słabo z basem -- dlatego zastanawiam się nad dodaniem do zestawu suba. To wciąż jedna z dostępnych opcji.
 5. Szanowni Państwo, proszę o poradę. Po wprowadzeniu się na nowe, lepsze, własne, przyszła pora by zadbać o udźwiękowienie. Pora zastąpić wysłużone komputerowe Creativy czymś solidniejszym. Chciałbym kupić zestaw wzmacniacz stereo plus dwa głośniki. Ale rzut oka na allegro, sklepy ze sprzętem i google wprawiły mnie w stan ogromnego zagubienia. Uświadomiłem sobie jak mało wiem. Dlatego proszę o pomoc. Moje potrzeby i ograniczenia są następujące: 1. Źródłem, przynajmniej na początek, będzie komputer. Chciałbym puścić wyjście prosto z łącza SPDIF, czyli wzmacniacz powinien mieć odpowiednie wejście. Inne źródła to jujż kolejny etap. 2. Pokój ma 20m2, w przybliżeniu 4x5. Co ważne -- jest otwarty na przedpokój i kuchnię. Przestrzeń raczej pusta (lubię minimalistycznie urządzone wnętrza). 3. Głośników stojących nie będzie gdzie postawić. W kluczowych miejscach są już przeszkody, zabudowane na stałe, dlatego w grę wchodzą jedynie monitory ustawione na półkach mocowanych do ścian. Z tego co wyczytałem, przy tej wielkości pomieszczenia może być problem, choćby z basami. Może jakiś wariant z subem? 4. Świadom ograniczonego budżetu zakładam, że kupię sprzęt używany, prawdopodobnie via allegro. Nie mam preferowanych firm czy marek -- nie znam się na tym. Jeśli chodzi o głośniki, to zaakceptowałbym nawet samoróbki z pewngo źródła. 5. Wzmacniacz powinien mieć wyjście słuchawkowe. Niech się te Sennheisery HD555 nie marnują... 6. Możliwość podłączenia odtwarzacza via USB byłaby miłym bonusem, ale priorytetem to to nie jest. 7. Nie interesuje mnie stresowanie sąsiadów, czyli nie głośność, a brzmienie są dla mnie ważniejsze. 8. Muzyka jakiej słucham najczęściej to electro (od industrialu po synth-pop) i rock, ale zdarza mi się sięgać po klasykę, albo ludowiznę. Uwielbiam pięknie brzmiące kobiece głosy. Czyli musi to radzić sobie z bardzo różnorodnymi stylami muzycznymi. Czy przy takich założeniach udałoby się złożyć sensowny zestaw, który kosztowałby około 1500 tysiąca (+/- 500)? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. //----- Przeglądałem dziś allegrowe oferty głośników. Wpadły mi w oczy takie oferty. Co o nich myślicie? 1. JBL ES 30 (http://www.allegro.pl/item587938715_jbl_es_30_buk_gratis_tel_32_2265195.html) 2. WHARFEDALE DIAMOND 9.2 (http://www.allegro.pl/item582145168_wharfedale_diamond_9_2_czarne_40_ceny.html) 3. Koda k-2000B (http://www.allegro.pl/item578290043_koda_k_2000b_kolor_calvados.html) 4. Jakieś DYI (http://www.allegro.pl/item590530584_monitory_odsluchowe_hi_end_vifa.html) 5. KEF IQ 10 (http://www.allegro.pl/item579990045_kef_iq10_salon_warszawa_al_ken_85_4.html)
×