Skocz do zawartości

Torrino

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Torrino

 • Ranga
  Debiutant
 1. Torrino

  Ekonomiczny zestaw wzmacniacz - głośniki.

  Dziękuję za zainteresowanie, te linki chyba nie będą już potrzebne, bo w sumie to już mam nagraną Yamahę właśnie Będę miał jeszcze pytania o głośniki, ale to w odleglejszym czasie, najpierw czekam na sprzęt a potem to poustawiam i ... nagroda za szukanie - słuchanie. Dziękuję i pozdrawiam.
 2. Torrino

  Ekonomiczny zestaw wzmacniacz - głośniki.

  Witam! Na wygląd podoba mi się Technics SU-V500. Jest ich sporo, cena do 500 zł za zadbany egzemplarz. Trochę więcej niż planowałem, ale trudno. W instrukcji widzę jego moc dla głośników 8 Ohm 30W. Czy jest ona wystarczająca na moje pomieszczenie czy powinienem szukać "czegoś mocniejszego" ? Opcjonalnie Pioneer A107 / A109 albo Sony TA-FE 310 albo 370. Który z tych modeli będzie najbardziej odpowiedni a który odstaje i powinienem sobie darować? Może jakieś inne typy? No i kluczowe słowo: PROSZĘ Najlepszego.
 3. Witam! Z okazji pierwszego postu chciał bym się przywitać. Piszę, bo widzę, że obok pytań bardzo konkretnych, są też takie od laików, a macie cierpliwość odpowiadać i radzić. Dlatego ja też spróbuję. Potrzebuję wzmacniacza i głośników do pokoju 6,5 x 4 m przechodzącego w korytarz o połowie tego metrażu. Podłoga to panele, mebli jest mało. Źródłem dźwięku mają być: tuner satelitarny ze względu na radio (jakiś Thompson od Cyfry+), odtwarzacz DVD w funkcji odtwarzacza CD (Pioneer DV-360), laptop, okazyjnie coś jeszcze, więc powinna być możliwość podłączenia czwartego urządzenia. Nie uważam się za audiofila, dlatego nie spieszę się wydać więcej niż powiedzmy 300 zł na wzmacniacz, a kolumny będą tymczasowo stanowiły "zdobyczne" Tonsile 2 20W 8 Ohm. Liczę się ze sprzętem używanym, oglądam na allegro i kieruję się w stronę Technicsów albo Yamah. W związku z tym wymagania: - jakiś znośny wygląd, bo stanie w głównym pokoju. Najlepiej kolor srebrny, ale nie jest to jakiś twardy warunek, - czincze a nie jakieś stare okrągłe złącza (DIN chyba to się wabi), na podłączeniach głośników nie znam się, a widziałęm jakieś zakręcane, takie zaciski... - możliwość włożenia do szafki pod telewizor zamykanej szybą (czy to się nie będzie za bardzo grzało ?). Tą szybę ostatecznie mógłbym usunąć, - pilot byłby mile widziany ze względu na tę szybę, ale tylko mile widziany. No i teraz moje pytania: 1. Jaka moc wzmacniacza i kolumn jest mi potrzebna (audycje radiowe, rock, metal, muzyka celtycka i takie relaksacyjne plimplania) ? Te 20 W kolumny są tymczasowe a jeśli jest to za mało to chcę dobrać wzmacniacz taki, żeby pociągnął docelowe. 2. Jakie przykładowe modele możecie polecić albo nawet zestawy wzmacniacz - kolumny? Łatwo dostępne na rynku wtórnym, no chyba że można nowe, ale nie nastawiam się. Głośniki mogą stanąć bezpośrednio na podłodze, mogą też wisieć. 3. Gdzie mogę sobie poczytać o takich podstawach jak sposób podłączania głośników, dobieranie mocy sprzętu i ogólnie takie podstawy ? Tak przystępnie, żebym nie pytał na forum o oczywiste rzeczy. Dziękuję za cierpliwość, trochę długi mi ten post wyszedł, a i tak się pilnowałem. Pozdrawiam.
×