Skocz do zawartości

Mathew

Uczestnik
  • Zawartość

    16
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Mathew

  1. Witaj

    Kurcze..... lubisz mocną muzykę, pomieszczenie tez nie należy do małych. Do takiej muzy to chyba raczej coś dynamicznego. Tym bardziej, że nie słuchasz głośno.

    A czy sprawdzałeś może Harman Kardon?

    Koniecznie to musi być 5.0?

    Jeśli nie myślisz koniecznie o subwooferze;)

    Harman/K + głośniki Paradigm, wydaje mi się, że będzie to o czym piszesz. Tylko ciężko będzie się zamknąć w dwóch klockach.

    Może koledzy będą mieli lepszy pomysł.

    Jeśli będziesz kiedyś miał okazje to posłuchaj H/K z jakimiś Paradigmami - i odpisz.

  2. 3 godziny temu, Simson napisał:

    W mojej opinii kolego podchodzisz do tematu właśnie mało przejrzyście. Nie chcesz odpowiadać na pytania osób doradzających, sam nie przyłożyłeś się do napisania pierwszego postu (zbyt mało danych), nie chcesz napisać jakie konstrukcje miałeś i co się w nich podobało. Na tak zadane pytanie Sanwing dobrze napisał. Można podać 5 konstrukcji w tym budżecie z "czapy" i posłuchać najlepiej u siebie.

    Myślę, że niewłaściwą przyjąłeś kolejność. Ja bym najpierw wybrał kolumny, zaś później do nich szukałbym wzmocnienia. Kolumny bardziej wpłyną na dźwięk niż wzmacniacz. Zaś adaptację akustyczną należy bezsprzecznie wykonać na samym końcu -z jednego podstawowego powodu:

    Otóż adaptacją akustyczną poprawiasz finalne brzmienie, które masz, zaś wykonujesz ją, aby wpłynąć na konkretne aspekty brzmienia. Adaptacja nie polega na przypadkowym rozmieszczeniu paneli, zaś jeśli już się ją wykonuje na ślepo, to na pewno nie powinny być to same absorbery (w sumie to nawet nie napisałeś jakie, pomimo kilkukrotnych pytań o nie). W sklepie gdzie je zakupiłeś ja dobrych absorberów szerokopasmowych nie widzę. Stosując same absorbery wątpliwej jakości o sukces ciężko (nie napisałeś nic o ich powierzchni, grubości i miejscu rozmieszczenia).

    Temat mi trochę przypomina próbę budowania budynku wielopiętrowego zaczynając od wykończenia wnętrza, zamiast w pierwszej kolejności skupić się na fundamentach i ścianach nośnych. 

     

     

    Jan2 niepotrzebnie wprowadzasz ferment i zamieszanie. Proponuję wypowiedzieć się merytorycznie, zaś Ty szukasz konfliktu na siłę.

    Nie no.... kolego pisałem o panelach akustycznych jakie mam (wymiary, grubość). Pisałem wcześniej.

    adaptacje akustyczną tez wykonałem na samym koncu, jeszcze jak był u mnie wcześniejszy zestaw. I tak zostało. 

    Czytajcie dokładniej wcześniejsze wpisy a będzie łatwiej się dogadać.

    Dobrze zdaje sobie sprawe, że żadna opinia czy porada nie zastąpi odsłuchu. W takim razie od czego jest forum dyskusyjne? Nie można o nic pytać, nie można czegoś nie wiedzieć, nie można nie znać marki.   

    @Jan2. Jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz napisać do administratora.

    3 godziny temu, michalwronki napisał:

    """ Panie Mathew...ja Panu proponuje moje kolumny....dają niezłego kopa, szczegółowe, dynamiczne i co pewne audiofilskie....da mi Pan 4 tyś. I uściśniemy sobie ręce...A nawet strzelamy sobie " micha " i zostanie z 6 tyś. na kable, bo byle jakie być nie mogą """

    Pozdrawiam

    Jakie to kolumny?

  3. xD

    Panowie chyba trochę przesadzacie.

    Dobrze wiem co mam i dlaczego to kupiłem. 

    Pytam odnośnie danych kolumn. Więc jeśli nie macie nic do dodania oszczędźcie sobie wpisy bo sensacji nie zrobicie.

    A Ty panie przestań bronić kolegów! Bo to już się robi nudne.

    Pytam o kolumny, dany model. Jestem odporny na reklamowe sztuczki i recenzje dlatego oczekiwałem opini od użytkowników.

  4. Może poruszę troche wątek. Oczywiście wszystkie wasze propozycje biorę pod uwagę i planuję odsłuchy w najbliższym czasie. Tak myślałem ostatnio nad jakimiś dobrymi monitorami i nic mi do głowy nie przychodzi. Trochę kolumn mam już za sobą i nie chciałbym wracać do tego samego co miałem wcześniej. Spotkałem się z dobrą opinią na temat kolumn Xavian. Kolega zaproponował żebym odsłuchał sobie Xn270evo. Marka i wygląd kolumn nic mi nie mówi. Jedyne co zauważyłem to świetny głośnik, który montowany chyba jest w znacznie droższych kolumnach. Jeśli się mylę to Proszę o poprawke bo wygląda podobnie Scan Speak. 

  5. Dnia 28.03.2017 o 09:33, Kangur1981 napisał:

    Witam wszystkich uczestników. No to się porobiło teraz dopiero mam bałagan :-). Mój budżet to około 3-4 tyś na wzmacniacz. Cały czas chodzi mi po głowie nowy sprzęt proszę wziąść to pod uwagę. Co do cd zostawię narazie obecny czyli yamaha dvd/cd s2700 jest w super stanie. Uważam może się mylę najpierw wzmacniacz a z czasem dokupię cd. Pozdrawiam serdecznie

    Propozycji jest wiele. Tak więc zostaje tylko odsłuch. Zdanie wyrobisz sobie sam. Do listy dopisz sobie jeszcze wzmacniacz Harman Kardon.

    myślałeś nad lampą?

  6. Dnia 26.03.2017 o 16:14, beetle15 napisał:

    Witam,

    Jak w temacie, szukam pomocy przy doborze głośników do słuchania muzyki (głównie elektroniczna, rzadziej  Lata 90, disco polo + filmy z kompa. 

    1.kwota na 2 kolumny 500zl

    2.Moga być używane

    3.podlacze pod subwooferem z zestawu Logitech z-2300 wyjście na na głośniki 2x40W rms 8ohm

    4.powierzchnia pokoju 9m2

    5. Zestaw raczej nie będzie rozbudowywany w najbliższej przyszłości

    6.Zalezy mi aby głośniki były małe (podstawkowe) moc myślę 50w rms

    Jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.

    Tymi watami w głośnikach "moc myślę 50w rms" ja bym się za bardzo nie sugerował. Coś musi pociągnąć te głośniki.

    A co z dedykowanymi głośnikami Logitecha do tego suba?

    może lepiej zainwestować w jakiś soundbar i podłączyć go z Twoim subem? W takim pomieszczeniu będzie wystarczająco :)

  7. Rotel się nadaje do połączenia z Bowersami. Dźwięk zarazem uzyskamy ostrzejszy, szybki i dość dynamiczny (nie każdy to lubi). Z drugiej strony bowersy dobrze się zgrywają ze wzmacniaczami oferującymi cieplejsze brzmienie. W tym przedziale cenowym warto wziąść pod uwagę Musical Fidelity M3i. Ja osobiście zbyt ciepłego brzmienia nie znoszę, wolę potocznie mówiąc krystaliczne czyste.

    Takie kolumny świetnie się zgrywają z Simaudio z Naimem (oba różnią się od siebie) lub mocna lampa. 

  8. Tak posiadam tylko absorbery i w zupełności zdały u mnie egzamin. W wykresy i testy się nie bawie. Dla mnie liczy się tylko odsłuch na zasadzie - albo zaakceptuję to albo nie. Takich rozwiązań jest pełno, producentów zachodnich i krajowych zaczynając od przystępnych cenowo i kończąc na extremalnie drogich. Tylko po co? Ma działać. Ja właśnie to osiągnąłem. Z basem tak jak pisałeś jest największy problem to prawda. Niskie tony to zakres częstotliwości długofalowy i w mniejszym pomieszczeniu nie uzyskam nigdy dobrego zejścia basu (takiego jak lubie) choćbym nie wiadomo czym zaadaptował swoje pomieszczenie. Jednak  udało mi się uzyskać to czego chciałem i pomógł mi w tym także wzmacniacz ze szczytu oferty norweskiego producenta.

    Jeśli mi się uda porzyczyć od znajomego obiektyw fisheye to pstryknę foto jak to wygląda. Bo normalnie ciężko odzwierciedlić to zwykłą fotografią.

  9. @Angel domyślam się, że słuchasz muzyki nie od wczoraj;)Pytanie "po co kupiłem 250W do takiego pomieszczenia" jest bezzasadne. H360 oferuje mi to czego nie mają niższe modele Hegla nawet przy niskim poziomie głośności. Jeśli kiedykolwiek miałeś okazje posłuchać tej integry Hegla zapewne wiesz, że ten wzmacniacz nie pokazuje od razu swojej mocy. Tutaj jest walka o przekaz, walka o bas, przestrzenność,szybkość. I to właśnie uzyskałem kupując ten model wzmacniacza:) A 250W było dla mnie rezerwą do pociągnięcia wymagających kolumn jakie wcześniej miałem.

    Nie będę opisywał tutaj jakie miałem kolumny, jakie mam źródło, jak kolumny bedą ustawione(bo tego nie wiem). Zmierzamy nie w tym kierunku. Mnie interesują dokładnie propozycje z Waszej strony z czym warto posłuchać H360. Na podstawie odsłuchów sam ocenie co jest dla mnie najlepsze.

    Panele akustyczne kupiłem od firmy częstochowskiej "@wyciszamy.net"

  10. 33 minuty temu, Simson napisał:

    ... przypomniała mi się ważna kwestia. W budżecie, który przeznaczyłeś na kolumny na pewno odsłuchałbym konstrukcji  -Franco Serblin model Lignea. Są to bardzo niepozorne kolumny w cenie około 18 000 zł, które słyszałem na AudioShow 2016 i w mojej opinii dźwięk był tak rasowy, że konstrukcje powyżej 50 000 zł miały się czego wstydzić. W mojej opinii jedno z lepszych brzmień na Audio Show 2016. Lignea zagrały w pomieszczeniu dużo większym od Twojego i poradziły sobie wyśmienicie. Osobiście na pewno w tym budżecie bym ich posłuchał, zaś gdyby mnie urzekły (a tak było) to nawet pół roku czy rok odłożyłbym pozostałą kwotę i bym o nich myślał. Niech Cię nie zwiedzie ich niepozorny wygląd. Z takim brzmieniem rzadko miałem do czynienia. 

    Co do wyboru konstrukcji to myślę, że nic lepszego nie będzie niż kilka konstrukcji jednych i drugich odsłuchać u siebie. Żadna sala odsłuchowa tego Ci nie zapewni (każda sala ma swoje parametry akustyczne, co spowoduje dość znaczne różnice w odbiorze).

    Nie wiem jak one "zgrałyby się" z Hegelem, ale jeśli mu nie pasują to zmieniłbym Hegela ;)

     

    Pytanko. Możesz coś więcej wspomnieć o adaptacji akustycznej oraz o tym, czemu uważasz ją za dobrą ??? Mam na myśli ewentualne ustroje akustyczne (rodzaj, powierzchnia, miejsce lokacji itp.). 

    Słyszałem wiele dobrego o tej marce Serblin. A dosłownie o modelu z użytym głośnikiem ScanSpeak. Nie mogę sobie przypomnieć modelu ale osoba, która kiedyś mi proponowała takie kolumny była zachwycona podobnie jak Ty.

    Moje pomieszczenie jest częściowo zaadaptowane akustycznie tak jak wspomniałem wcześniej. Użyłem paneli akustycznych od firmy "X" (nie mogę robić reklamy). Rozmieszczone są, 6 paneli 50x50 grubość 7cm. za kanapą, miejscem odsłuchowym, 4 na ścianie za kolumnami i po dwie sztuki na ścianach bocznych od kolumn. Półki z książkami wzdłuż pokoju po obu stronach ścian (z przerwą na okno, co 3 książka wysunięta do przodu), mega gruby dywan, podłoga oczywiście z litego drewna (nie paneli), zasłony lekkie nawiązujące do nowoczesnego designu wnętrza bo innych bym nie przeżył:D Generalnie całe ustawienie wnętrza i rozmieszczenie rozplanowała dla mnie osoba z branży zajmującej się wyciszaniem wnętrz. I muszę przyznać, że całkiem nie źle to wyszło nawet bez pomiarów akustycznych.

    Uważam akustykę swojego pomieszczenia za dobrą ponieważ każdy sprzęt w nim "gra". W dosłownym znaczeniu tego słowa. Nawet jakieś wynalazki przynoszone przez moich znajomych da się słuchać. Miałem przyjemność ostatnio posłuchać bardzo budżetowego zestawienia, który nas pozytywnie zaskoczył w moich czterech ścianach gdzie w innym lokum nie było to do przyjęcia.

  11. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. 

    Wiem, że czekają mnie odsłuchy w najbliższym czasie. Im więcej polecanych przez Was kolumn dla mnie, tym lepiej. Abym pochopnie nie jeździł po sklepach9_9

    Więcej informacji dotyczących moich preferencji:

    budżet ok. 15000 +/-, pomieszczenie częściowo zaadaptowane akustycznie (ogólnie akustykę swojego pomieszczenia oceniam jako dobra), niestety kolumn za bardzo nie mogę odsunąć od tylnej ściany - 30cm max., rozstaw max. to ok 2.20m, odległość od kolumn do miejsca odsłuchowego ok 3-3,5m.

    Jak dla mnie nie istotne będzie czy to kolumny wolnostojące czy podstawkowe. Zależy mi na dobrym zestawieniu systemu.

    W dobrą biżuterię (kabelki) jestem też w stanie zainwestować. 

  12. Witam wszystkich. Od pewnego czasu borykam się z wyborem kolumn do swojego wzmacniacza Hegel H360. Wiem, że temat jest szeroki, że od wielu czynników zależy jakie kolumny będą odpowiednie. Co z waszej strony moglibyscie mi polecić do tego wzmacniacza? Moje pomieszczenie odsluchowe to ok 18m. rodzaj muzyki, jazz, klasyki trochę, soul a i dobrym rockiem nie pogardzę. Duży sentyment miałem zawsze do głośników Dynaudio lecz nowej serii zupełnie nie miałem okazji poznać. Krótko mówiąc sprawa z kupnem nowych kolumn nie jest taka prosta jak mi się wydawało.

×
×
  • Utwórz nowe...