Skocz do zawartości

lssrs

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lssrs

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

94 wyświetleń profilu
 1. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Cześć, jestem po odsłuchach. Testowałem: Marantz PM6006 Yamaha A-S701 Exposure 1010 Wszystko sprawdzałem na dwóch zestawach kolumn: Pylon Audio Sapphire 25 oraz Tannoy Mercury 7.4. Ogólne wrażenia są takie, że obecnie wybieram między Yamahą a Exposure. Ten drugi, mimo surowości i raczej niewielkich bebechów, gra zaskakująco czysto. Co do kolumn, zdecydowanie bardziej podobał mi się dźwięk z Sapphire 25, ale domyślam się, że to może być kwestia gustu.
 2. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  @1Ender Nie, odpisałem Angelowi na jego próbę wyjaśnienia Twojego posta. A Tobie podziękowałem, zgodnie z prawdą, za doradztwo i cierpliwość Oczywiście dam znać, jednak w pierwszej kolejności odsłuchy.
 3. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  @Hoo-Lec Uspokoję Cię - PC z kartą muzyczną @Angel Właśnie jako chęć dobrego doradztwa to odebrałem, ale w mojej opinii wybór sprzętu używanego bądź nowego jest wyłącznie sprawą kupującego i nie ma potrzeby zbyt emocjonalnie do tego podchodzić, a już tym bardziej odnosić się do tego czy ktoś jest bogaty z domu, czy też nie. @1Ender Dziękuję Ci bardzo za pomoc, dużo mi wyjaśniłeś i już wiem czego szukać.
 4. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  @1Ender Jestem Ci bardzo wdzięczny za wszystkie porady sprzętowe, oraz rekomendację związaną z samym zakupem. Nie obraź się proszę, ale proponuję nie kontynuować wątku moralizatorsko-wychowawczego :). Nie napisałem nigdzie, że w grę wchodzi wyłącznie sprzęt nowy. Jak wiadomo, tylko głupiec nie zmienia zdania.
 5. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  @1Ender Przede wszystkim dziękuję za pomoc i cierpliwe udzielanie informacji. Co do sprzętu używanego - przyznaję, że przejechałem się już na tym i mam spory dystans, aczkolwiek nie mówię stanowczo "nie". W każdym razie, nawet gdybym zakupił sprzęt nowy, a nie zmieszczę się w limicie z daciem i kablami, oczywiście dołożę do całości. Póki co na najbliższe dni mam zaplanowaną wizytę w salonie i odsłuch. Wtedy zastanowię się co dalej. Pytanie, ile kable i dac mogą w sumie wynieść?
 6. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Optyk, USB. Wzmacniacz którego zakup rozważam nie posiada daca.
 7. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Czyli potrzebny mi jeszcze DAC
 8. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  @1Ender Jestem jeszcze przed odsłuchami, ale z opisów i rekomendacji najbliżej mi do NAD C326 BEE. Kolumny - mam już od kolegów kilka propozycji, decyzja pewnie zapadnie w trakcie odsłuchów. Pytałem właśnie o kable, czym najlepiej to ze sobą połączyć (PC - wzmacniacz). Optyk? Co do odtwarzacza CD - zgadzam się w pełni, ale to temat na przyszłość. Chciałbym, by ten sprzęt posłużył mi kilka dobrych lat, zakładam więc jego rozbudowę.
 9. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Istotne pytanie na koniec: Co - poza wzmacniaczem i kolumnami - jest mi jeszcze potrzebne? Jak pisałem na początku, sprzęt będzie podłączony z początku wyłącznie do PC, ale badam jeszcze, jaki sposób połączenia jest najlepszy.
 10. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  @S4Home Obecne kolumny służyły mi od 95 roku i przyznaję, że do tej pory mi wystarczały, ale coraz częściej słuchając muzyki u znajomych zdawałem sobie sprawę z tego, że mój sprzęt ma spore ograniczenia. Abstrahując od tego, że wspomnianego już NAD C326 BEE będę chciał przesłuchać w salonie, zależy mi przede wszystkim na tym, by dobrać odpowiednie kolumny do tego wzmacniacza, stawiając na uniwersalność zestawu. Jak już wspominałem, nie znam się dobrze na dźwięku, oceniam intuicyjnie, co podoba mi się bardziej, a co mniej. Z pewnością mogę stwierdzić, że obecne kolumny mają za mało basu. Radzą sobie nieźle z rockiem, ale już nie podoba mi się dźwięk przy jazzie czy muzyce klasycznej. Nie wiem, na ile ten opis coś mówi, chętnie odpowiem na pytania pomocnicze "dla laika" @Q21 Chętnie poznam ofertę cenową dla forumowicza dla wzmacniacza NAD C326 BEE z góry dziękuję.
 11. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  2-2,5 tys. jestem w stanie dać na kolumny, z tego co odnotowałem, ze wzmacniaczem powinno wyjść około 4200. Pytanie, czy w tej kwocie znajdę fajnie grające kolumny do tego wzmacniacza?
 12. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Dziękuję za porady. Czy mógłbym od razu poprosić o jakąś propozycję kolumn, przykładowo do tego NAD 326BEE?
 13. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Przede wszystkim przepraszam za brak doprecyzowania. Jestem tutaj nowy i szukałem takiego tematu w przypiętych. Poniżej szczegółowe informacje: - Nowy czy używany? Bez większego znaczenia, chociaż moje doświadczenia z używkami niestety nie są dobre. Może po prostu miałem pecha. - Stereo czy kino domowe? Stereo. - Powierzchnia pokoju wynosi około 25m2 ale z perspektywą przenosin do pomieszczenia 40m2. - Zestaw będzie rozbudowywany, postanowiłem rozpocząć od wzmacniacza, bo aktualny popadł w konwulsje przedśmiertne. - Jakie brzmienie lubię? I tu mam największy problem, bo zwyczajnie się na tym nie znam, intuicja mi jednak podpowiada, że zależy to od gatunku granej muzyki. W jazzie lubię ostrość instrumentów żywych, w muzyce elektronicznej niższe tony. Domyślam się, że ten opis nie jest w żaden sposób satysfakcjonujący, dlatego proszę o cierpliwość i pytania pomocnicze, które ułatwią mi określenie preferencji. Sporo racji jest w tym, że z racji szerokiego zakresu gatunków, przydałby mi się sprzęt, który nosi znamiona uniwersalności. @jacek75 tak, mam świadomość, że w przyszłości trzeba będzie doinwestować w kolumny. Jest to perspektywa od kilku miesięcy do roku.
 14. Jaki wzmacniacz do 2000 zł

  Cześć, niestety mój obecny wzmacniacz (Technics SU-V90D) zaczyna już dogorywać, pomimo wykonanych na nim naprawach. Poczułem więc potrzebę rozejrzenia się za czymś, co go godnie(j) zastąpi. Jestem kompletnie zielony w temacie sprzętu Hi-Fi, z tego też powodu mam do Was ogromną prośbę o pomoc, nakierowane, wytłumaczenie, za czym i dlaczego powinienem się rozejrzeć. Nie jestem audiofilem, nie mam słuchu absolutnego, ale lubię słuchać dobrze brzmiącej muzyki. Budżet: do 2000 zł Podłączenia: Obecnie do PC do niezłej karty muzycznej, w niedalekiej przyszłości chciałbym rozbudować zestaw o CD. Głośniki: Dysponuję Technics SB-CD301, jeśli jednak nowy wzmacniacz wymagałby zmiany kolumn, to jestem otwarty i na to. Rodzaj muzyki: rock, jazz, elektroniczna, od czasu do czasu klasyczna. Muzyka będzie puszczana głównie z PC. Będę wdzięczny za pomoc Pozdrawiam serdecznie, m
×