Skocz do zawartości

Tomek77

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Tomek77

 1. Nie było akurat x-500 to dali na wypróbowanie yamahe, spodobało mi się brzmienie i ją kupiłem. W KD każdy z tych trzech wzmacniaczy jest wystarczający. X-1100 to świetny ampli ale jest ok 1000 zł droższy.Tak się zastanawiałem czy denon x-1100 to już dobry sprzęt do stereo czy lepiej kupić ampli za 1200 zł i np: polecanego na forum pioneera a-30 za 1000 zł. Wydatek ten sam, w KD jest podobnie a jak będzie w stereo?
 2. Odpowiadam na zadane przez samego siebie pytanie- Denon avr-x500 wystarczy. Pionieer z 1998 roku nie miał szans w tym porównaniu. Co do porównania x1100 i 4066 wygrał Denon za 7.2, wifi i polskie menu. Coś tam pisałem wcześniej , że bajery są mi nie potrzebne. Ale to się zmieniło- nie umiem bez nich żyć teraz ! Polecam odsłuch sprzętu. Spodobało mi sę spokojne brzmienie wysokich tonów Yamahy i ją kupiłem.
 3. Przetestowałem przez kilka dni dwa amplitunery - Yamaha htr-4066 i Denon avr-x1100. . W KD jest czyściej i ciekawiej. Na Denona avr-x500 muszę poczekać.Czy będzie dramatycznie gorszy?Zobaczymy za tydzień.
 4. W amplitunerze są wejścia 5.1 6x rca, to co dostają na wejściu przekazują jak najkrótszą drogą do głośników bez żadnych obróbek dźwięku. Dekoderem dźwięku np.DTS jest komputer. Dzięki temu w starym pioneerze mam możliwość oglądania filmów z najnowszym DTS i Dolby . Ale nie do końca jest tak różowo bo tylne kanały nie rozdzielają dźwieku ma lewy i prawy.
 5. Dzięki za odpowiedź. A teraz kilka wyjaśnień i sprostowań. Głośniki jamo posiadam. Zależy mi na dżwięku przestrzennym 5.1 lub 7.1. Nie chce wzmacniacza stereo. Myślałem o kupnie DAC z sześcioma wyjściami rca ale czy to ma sens? Pioneer to przeżytek jego tylne kanały L i R to jedność. Wybrałem najtańszy ampli denona , bo wydawało mi się że i tak będzie to duża różnica jakości dżwięku w KD. Fajnie byłoby przetestować kilka nowych amplitunerów w domu.
 6. Witam. Ze względu na brak cyfrowych wejśc w moim starym amplitunerze (pioneer vsx-607 98r) zmuszony jestem wymienić go na nowy. Wybrałem Denona bo ma dwa wejścia Coaxial, które są mi potrzebne ( PC, TV). Komputer to takie małe centrum multimedialne, na którym oglądam filmy, słucham muzyki i gram. Nowy wzmacniacz współpracować będzie z głośnikami jamo 4x 602, 60cen i sub250. Bajerów typu radio internetowe, kalibrator dżwieku, dekoderów audio itd nie potrzebuje, bo są one za darmo w "pececie". Liczę na znaczną poprawę dżwięku. Jeżeli x500 nie da mi tej poprawy jestem otwarty na inne pomysły. Pokój to poddasze dobrze wytłumione (dzięki temu mój zestaw kd brzmi jako tako) Źródło dżwieku realtek 1150 24bit 192khz z Purity Sound
 7. Wchodzisz w panel sterowania/realtek konfiguracja audio
 8. Każdemu z wyjść w kompie można przypisać dowolny głośnik. Generalnie trzeba przestawić na 5.1. Zrób test głośników czy dobrze podłączyłeś.
 9. najpierw skonfiguruj ustawienia karty dźwiękowej potem podłaczaj
 10. w ustawieniach karty dżwiękowej przypiszesz każdemu z 5 wyjść odpowiedni głosnik (lewy przód, centralny itd) i podłączysz do amplitunera w odpowiednie wejścia
 11. Na pewno musisz mieć przejściówki z mini jack na chinch. Jeżeli jest 6 wyjść to podłącz jako 5.1
 12. Wyślij zdjęcie wyjść karty dźwiękowej z tyłu kompa.
×
×
 • Utwórz nowe...