Jan2.

Uczestnik
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Jan2.

 • Ranga
  Debiutant
 1. Założyłem bliźniaczy wątek do już istniejącego o tym samym tytule. Jednak w tym wątku wypowiadać się może każdy user, a nie tylko moderacja. Zachęcam do wpisów. Chciałbym przytoczyć przykład wątpliwego wpisu - ortografia na poziomie I klasy szkoły podstawowej. Nie bierzmy z tego usera przykładu.
 2. A teraz zagadka: kto to napisał w kwietniu 2017r.: oraz jeszcze raz o sprzęcie non stop pod prądem: Dla ułatwienia podpowiem, że user ten ma cyfrę "1" w nicku.
 3. No właśnie: jaki ma sens oglądanie sprzętu na yt? Sprzęt może być super funkcjonalny a grać beznadziejnie. I pomyśleć, że podobne pomysły zgłasza przestawiciel branży...
 4. @1Ender, a czy przewidujesz transmisję live na yt z przyjazdu kuriera z przesyłką i jej rozpakowania?
 5. No przecież na poprzedniej stronie mnie pozdrowiłeś. Więc odpowiedziałem.
 6. Generalnie to "czepianie się" dotyczyło faktu, że na forum chciałeś te Elaki 512 sprzedać komuś po cenie wyższej niż wystawiałeś na olx, na którym i tak cena była wysoka skoro nikt przez 2 miesiące nie chciał ich kupić. Zagrałeś nieczysto i po prostu zwróciłem Ci uwagę. To tak tytułem wyjaśnienia.
 7. Kolego @Kind of Daz, kolega jest tu krótko i trochę się nie orientuje w tutejszych zwyczajach. Otóż na forum.audio.com.pl istnieją dwa rodzaje userów: lepsi i gorsi. Do lepszych zaliczają się: moderatorzy, administracja (z niejaką Olą B. na czele) oraz 2-3 zasłużonych userów. Do gorszych należą wszyscy pozostali. Lepsi userzy mają większe prawa: mogą być uszczypliwi, mogą popełniać błędy ortograficzne itd. Gorsi takich praw nie mają i jeżeli nie wykazują odpowiedniego uniżenia w stosunku do lepszych to są banowani, ich posty są cenzurowane a w ostateczności usuwani z forum (było tak w przypadku kolegi @rafal735r - wieloletniego usera, obecnie bardzo ciekawie piszącego na audiostereo, a ostatnio w przypadku kolegi @Fafniak). Więc kolego @Kind of Daz albo się podporządkujesz tym regułom albo do widzenia.
 8. Czy 15 stycznia 2015r. to data wymiany głośnika czy też jest to data sprzedaży kolumn?
 9. Elaki to na prawdę świetne kolumny. Do Radomia masz z Lublina zaledwie 115km. Bierzesz ze sobą parę płyt styropianowych + szeroka taśma pakowa i sam je sobie zabezpieczysz i przewieziesz autem o ile jesteś zmotoryzowany. Jeżeli nie jesteś to faktycznie jest problem.
 10. Rozumiem, że pytając o "podstawę rękojmi" masz na myśli dowód wykonania naprawy? Dowodem może być cokolwiek: paragon, faktura, zlecenie naprawy, pokwitowanie odbioru, korespondencja mailowa czy nawet ustne oświadczenie wykonującego naprawę, że ją wykonał (zakładam, że ten serwis jest cywilizowany jak całe środowisko audio i nie będzie kręcił, że nie wykonywał naprawy). Jeżeli jednak serwis okazałby się niecywilizowany to są też ostrzejsze metody... Ode mnie na przykład kiedyś kurier K-EX odebrał przesyłkę ale nie wydał pokwitowania. Następnie przesyłka zginęła. Złożyłem w K-EX reklamację z żądaniem wypłaty odszkodowania. K-EX reklamacji nie uznało twierdząc, że podstawą reklamacji może być jedynie dowód nadania z pokwitowanym odbiorem przez kuriera. Więc poszedłem na policję i zawiadomiłem o podejrzeniu kradzieży przesyłki. Policja przesłuchała kuriera, który zeznał, że faktycznie odebrał ode mnie przesyłkę ale jej nie ukradł tylko przesyłka gdzieś zginęła. Następnie napisałem do K-EX, że mam dowód odbioru przesyłki w postaci zeznania kuriera. Po takim dictum K-EX reklamację uznało. Ale zapewne w śrowowisku audio do takich metod sięgać nie trzeba, bo to najczęściej kulturalni ludzie.
 11. Dwie uwagi: wpisanie naprawy do karty gwarancyjnej nie jest obowiązkowe. Druga rzecz: jeżeli głośnik nie był wymieniony ale jedynie naprawiony to na taką naprawę też obowiązuje rękojmia "z tytułu niewłaściwie wykonanego dzieła" - rękojmia taka trwa rok od odebrania sprzętu z serwisu i o ile się orientuję serwis nie może jej skrócić. Dodatkowo jeżeli serwis powiedział, że wymienił głośnik a faktycznie jedynie go naprawił to to już podlega pod prawo karne (oszustwo).
 12. Jak to mało? Przecież tak mniej więcej dzieli się budżet jak to zaproponował Fafniak czyli więcej na kolumny mniej na wzmacniacz. Inaczej to nie miałoby sensu. Poza tym 450zł na używany wzmak to wbrew pozorom całkiem pokaźna suma.
 13. Tutaj jest Fine Arts (nie wiadomo jaki model) za 150zł: LINK.
 14. Jeśli chodzi o zmiany na forum to najnowszą zmianą jest zakaz używania sygnatur pod postami przez nowych userów oraz blokowanie userów za krytykę moderacji. Jak widać "specjalistka od audio" o imieniu "Ola" zamiast poszerzać swoją skromną wiedzę o audio woli utrudniać życie userom. Gdybym miał zacytować Angela to bym napisał, że blokując na 30 dni mój profil Ola zachowała się jak piesek, który kogoś obsikał a następnie zadowolony odszedł w swoją stronę. Oczywiście nie było z jej strony żadnych wyjaśnień który punkt regulaminu naruszyłem i dlaczego.