Skocz do zawartości

Yar

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Głośniki stały w rogu, ale w dość dużej odległości od ściany. Wysokie tony, średnica, nie były zniekształcone. Wyraźnie słyszałem scenę, rozmieszczenie instrumentów w dobrych nagraniach. Pokój był symetryczny. Jedynie bas gromadził się w rogach pokoju. OK dzięki za odpowiedzi. Coś wymyślę.
 2. Dzięki. A co to jest "dogięcie kolumn"?
 3. Z tyłu z metr jest, z prawej.. niewiele, z 30cm. Czy ta odległość też ma znaczenie dla basu? W poprzednim pomieszczeniu Eltaxy stały w kącie, nieco oddalone od ściany - i przy nich, oraz w przeciwległym kącie pomieszczenia, bas był potężny jak na takie małe głośniki. Rozumiem. Cóż... zobaczę. Tak rozmarzyłem się, by połączyć wyrazistość Eltaxów i głębię i bas Opali.
 4. Dzięki za odpowiedź. Bardzo proszę, szkic załączam. Nie bardzo mogę w pokoju poprzestawiać, poza może odsunięciem głośników (zaznaczonych na czerwono) od ściany. Teraz są ok. 0,5 - 1 m od tylnej ściany.
 5. Cześć. Mam taki oto dylemat: do wzmacniacza Onkyo A9010 (45W, głośniki 4-16 Ohm) miałem podłączone głośniki podstawkowe Eltax Liberty 3+ (na obudowie impedancja 4-8 Ohm) i generalnie byłem z nich zadowolony. Żywe, dynamiczne brzmienie, jak na moje uszy. Po przeprowadzce do większego pomieszczenia - zaczęło brakować basu. Kupiłem w pół-ciemno Pylon Audio Opal 20 (8 Ohm) (słuchałem Opali 23 i wydawały się OK, choć jakby bas przygłuszał resztę pasma - przyjąłem, że 20-ki będą OK). Po podłączeniu do wzmacniacza Opali 20 u mnie: dużo więcej basu, dźwięk głęboki i spokojny. Niezły. Ale brakuje tego "pazura", który mają moje Eltaxy. I teraz mam dylemat, co robić: - podłączyć obie pary głośników do wzmacniacza na raz. Ustawiłem nawet Eltaxy na Pylonach i wyglądają fajnie. Połączyć szeregowo, albo równolegle. Obawiam się jednak, że wysokotonowce obu głośników się pogryzą i stracą brzmienie. Rozważam nawet np. przeróbkę Pylonów tak, by grał tylko niskotonowy i dodał głębi.. - sprzedaż Pylonów i dokupienie subwoofera aktywnego do Eltaxów - przyzwyczajenie się do Pylonów... Co byście radzili? Nie chcę innych głośników.
×
×
 • Utwórz nowe...