ignis

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O ignis

 • Ranga
  Debiutant
 1. W takim razie zostaje mi rozważyć jeszcze te owalne, bo nauszne raczej rzeczywiście się nie sprawdzą. Coś możesz jeszcze polecić?
 2. Czy orientujecie się, gdzie w Krakowie można naprawić sprzęt audio w przyzwoitej cenie? Chodzi mi o wymianę gniazda w subwooferze z zestawu kina domowego, Logitech z906, ewentualnie naprostowanie pinów, ale wątpię, żeby to coś dało.
 3. Jeszcze nie kupiłam, chwilowo się wstrzymałam, jedynie orientuję się w cenie, niemniej jednak wszelki research prowadzi do nich. Zastanawiam się jednak, czy to dobry pomysł mieć jedne do wszystkiego, tzn. na miasto i do domu, bo te dwójki, choć dobrze grają podobno ze sprzętem przenośnym, wydają się jednak konstrukcyjnie dość duże, ale pewnie większość wokółusznych taka będzie, choć nie wszystkie tak odstają na boki. Powiedzmy, że wygląd nie gra dla mnie większej roli, ale poza używaniem w domu mam zamiar kilka razy w tygodniu brać je na miasto, więc mimo wszystko dobrze by było gdyby był odrobinę zgrabniejsze. Z drugiej strony szkoda nie brać w takiej cenie (kusi, żeby kupić i przekonać się jak brzmią) i szukać czegoś innego, szczególnie przy takim budżecie. Jeżeli kupowałabym jedne do domu, a drugie na miasto, to wtedy zdecyduję się na nie, ale kupowałabym wtedy dopiero w przyszłym roku. Tak, czy tak - jeżeli uda mi się ich posłuchać bądź zdecyduję się na ich kupno, dam znać jak wrażenia. : )
 4. Polecane w tym wątku przez MobyDicka Creative Aurvana Live 2 można dostać w tej cenie - na amazon.de od czasu do czasu jest przecena na niecałe 54 EURO. Obecnie na przykład - https://www.amazon.de/Creative-Ohrumschließendes-40-mm-Neodym-Treiber-Bio-Cellulose-Verbundmembran-verhedderungsfreies/dp/B00GFLV7V4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1502401503&sr=8-1&keywords=creative+aurvana+live+2. Poza tym stała cena na amazon.de też jest poniżej 300 zł, nawet przy przeliczeniu walut, to się opłaca. Przesyłka jest za darmo. Zwrot też. Na stronie producenta można też dostać te słuchawki w atrakcyjniejszej cenie niż w Polsce, to znaczy poniżej 300 zł. Dają bonusowe punkty za rejestrację i zapis na newsletter, co też obniża cenę. Przesyłka jest darmowa. Przy okazji - MobyDick, dziękuję za odpowiedź i pomoc. : )
 5. A przy zwiększaniu budżetu do powiedzmy 300 zł max, dalej nic, co spełniałoby te warunki? Bądź może dałoby się prędzej coś znaleźć przy odwróceniu proporcji w takim razie, to znaczy szukaniu słuchawek do sprzętu domowego, ale takich, które dałyby się też wykorzystać na miasto i które w miarę w porządku zagrałyby ze słabszego źródła? Moje obecne typy to - Shure srh240a bądź Shure srh440 (przy nagięciu budżetu do 300 zł), Takstar HD2000, Superlux hd661, Fischer audio fa-004 (ewentualnie Maxell Retro Dj), CAL! (choć one podobno potrzebują dobrego źródła).
 6. Szukam słuchawek wokółusznych o konstrukcji zamkniętej, które nadadzą się do wyjścia na miasto, choć mam zamiar używać ich również w domu. Zależy mi szczególnie na detaliczności oraz szerokiej scenie, bez nadmiernie mocnego i dudniącego basu. Nie szczególnie orientuję się w temacie, więc mam nadzieję, że tutaj ktoś coś doradzi? Budżet do 200 zł, choć mogą być trochę droższe, bo zakładam, że może uda mi się znaleźć taniej bądź załapać na jakąś promocję, bądź poczekać aż stanieją.