Skocz do zawartości

George11

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Reputacja

0

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Dzięki wielkie za wasze zaangażowanie, wszystkie porady są niezwykle pomocne dla mnie. W kwestii położenia kolumn myślę, że odsunięcie co najmniej 40cm od ściany jest jak najbardziej możliwe. Przeliczyłem wszystkie odległości i układ trójkąta równobocznego jestem w stanie uzyskać. Co do Daca to na pewno dołożę kilkaset zł, aby polepszyć jakość dźwięku. Rzeczywiście warto zakupić używany sprzęt, więc jeżeli macie jakieś propozycje to proszę o podzielenie się. Jestem w stanie wydać około 2,5-3 tys. za cały komplet wzmacniacz, 2 kolumny, Dac. Co do miejsca zamieszkania to pochodzę w Wrocławia. Z góry dziekuję za wszelką pomoc.
  2. Witam ponownie, rozstaw kolumn jak najbardziej mogę zwiększyć do odpowiedniej wartości boku trójkąta. Natomiast jak bardzo kolumny muszą być odsunięte od ściany? Na żółtych polach planuję przykleić do ściany takie gipsowe dekoracyjne cegły tylko nie wiem to wystarczy. Zaznaczone przez ciebie miejsca niebieskimi strzałkami są to obszary puste gdzie nic nie będzie. Bardziej szczegóły plan salonu załączam poniżej. Co do smatTV to nie będzie problemu żeby podłączyć laptopa żeby jakość dźwięku była jak najwyższa.
  3. Witam ponownie, dzięki bardzo za wszystkie porady. Od razu widać, że ma się doczynienie z ekspertami. W kwestii dźwięku to preferuję typ bardziej ciepły, wyrafinowany, czyli niskie tony ciepłe, wysokie tony bardziej zaznaczone niż wycofane, średnie tony również cieplejsze. Przykładem muzyki, którą chciałbym słuchać jest muzyka filmowa z Piratów z Karaibów. Co do zestawu nowego lub używanego to faktycznie używany mógłbym wydaje się rozsądniejszy, natomiast obawiam się, że jako osobą początkująca mogę zakupić sprzęt i nie wykryć, że jest trochę zajechany i nie warty swojej ceny. Kabli do zestawu to jak na razie nie posiadam żadnych. Poniżej załączam plan rozmieszczenia salonu. W planie jest również opcja przyklejenia dekoracyjnych gipsowych cegieł na ścianie tuż za sofą. Jak widać wstępnie chciałbym umiejscowić kolumny podłogowe po lewej i prawej stronie ławy z TV. Z góry dziękuje za wszytskie porady. Pozdrawiam
  4. Witam wszystkich, otóż chciałbym dokonać zakupu zestawu 2 kolumn ze wzmacniaczem do nowego mieszkania. Jako, że mieszkanie jest w trakcie uzupełniania meblami, możliwe jest dowolne ustawienie kolumn. Plan jest taki, aby kolumny swobodnie stały po lewej i prawej stronie ławy, na której będzie telewizor. Powierzchnia salonu wynosi 20mkw. Jak już wyżej pisałem szukam zestawu 2 kolumn ze wzmacniaczem. Łącznie chciałbym wydać około 2,5 tys. zł za nowy sprzęt. Kolumny podłączyłbym do smartTV z Orange Funboxem. Głównie byłyby one wykorzystywane do słuchania muzyki POP, filmowej, a także w mniejszym stopniu do oglądania filmów. Jest to mój pierwszy zestaw stereo, dlatego proszę o pomoc w doborze sprzętu. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...