aenneus

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

O aenneus

 • Ranga
  Debiutant
 1. A teoretycznie jakościowo który wypada lepiej Marantz pm 5005 czy Pioneer a20 ? Ten drugi tańszy 200 PLN.
 2. Oczywiście chodzi o pm5005. Wzmacniacz. Czyli rozumiem że Twoja propozycja to kupić marantza pm5005, podłączyć głośniki w pomieszczeniu do ma mr6 które mam a Denona 720 dacem do tv i używać z paradigmami?
 3. Cześć, to znowu ja. JEstem bardzo zadowolony z Paradigmów, ale jak to bywa zaczynam myśleć o wymianie amlitunera SONY STR DE 497 na coś lepszego. NA rzie na celowniku mam: 1. DENON DRA F109 używany, około 600pln lub nowy za ponad 800 2. DENON DM 39 za około 800pln 3. Wzmacniacz MARANTZ 5005 nowy za około 800 pln. 4. Inne propozycje? Czy iśc w kierunku małego amplitunera czy może wzmacniacza z dacem. Główne źródło to tv. Ten Marantz mi się podoba, tylko nie wiem czy jest sens dublować sprzęt w domu, mam już jeden wzmacniacz DENON PMA720 AE. Co byłoby bardziej uniwersalne to telewizji, filmów i czasem muzyki przez bluetooth (mam osobny przekaźnik). Co zagra lepiej z Paradigm Atom Monitor v7? Pozdrawiam i z góry dzięki za sugestie. Ps. Wiem, że to wszystko budżetówki, ale stanu konta nie przeskoczę. Szukam raczej najlepszej jakości i trwałości za dostępną kwotę.
 4. Dziękuję za pomoc i zainteresowanie. Ostatecznie wybór padł na lekko używane Paradigm Atom Monitor v7. Przyłączone na razie do starego amplitunera Sony str de 497. Jak padnie, rozejrzę się za czymś lepszym. Wrażenie po dwóch dniach: dźwięk kilka poziomów lepszy niż z kolumn zestawowych Sony czy pożyczonego soundbara z subem Samsunga. Pomimo, iż pomieszczenie duże, do telewizora i radia, muzyki i filmów, całkiem wystarczający, basu nie brakuje, pomieszczenie w miarę ładnie wypełnione dźwiękiem. Jeszcze raz dzięki za porady. Adrian
 5. Przepraszam za pośpiech i niepełne informacje. Pisałem posta w trakcie rozpalania dzieciakom ogniska. I takie tego efekty... Obecnie w salonie używam starego zestawu KD sony str 497. Generalnie zależy mi na tym, aby zminimalizować zestaw wielkościowo, stąd raczej chcę uciec od zestawu 5.0 czy 5.1, zestaw na stałe ma być podłączony do tv philips. głównie filmy, programy, radio z kablówki, czasem koncerty na blu ray. Pomieszczenie to salon z kuchnią 21m2, 3x7m, sprzęt ustawiony na krótszej ścianie. Głośniki moga być odsunięte od ściany o około 30cm Może więcej. Mogą być dowolnie ustawione na całej powierzchni krótszej ściany. Co do budżetu to tak koło 1000, gdyż nie jest to mój główny zestaw muzyczny. Chyba nie mam wystarczającego budżetu żeby iść w nową elektronikę, więc szukam małych kolumn, które mógłbym podłączyć do tego amplitunera. Chciałbym jakieś w miarę dobre monitory, nie muszą być najmniejsze. Do muzyki będzie używany rzadziej, w innym pomieszczeniu mam denenoa 720 i MA MR6. Dlatego też zainteresowałem się Klipschami lub Magnatami. Które? Co jeszcze wziąć pod uwagę? W salonie doradzali mi jeszcze Boston A6 lub Raptor3. Magnatów nie mieli, mnie mogłem porównać. Jeszcze raz przepraszam za bajzel informacyjny. I proszę o podpowiedzi.
 6. Słuchajcie, jak w temacie: do pokoju 21m2, pod telewizor i stary amplituner sony str 497 jakie monitory: 1. Klipsch r15m 2. Magnat 673 3. Jakaś inna opcja w cenie ok 1000 za parę. Z góry wielkie dzięki. Nie chcę chodzić ślepo po salonach. Adrian
 7. Szanowni forumowicze, bardzo proszę o pomoc w następującym problemie- chciałbym wymienić obecne, częściowo uszkodzone i niewykorzystywane kino domowe SONY STR 497, obecnie używam tylko dużych kolumn w systemie stereo, też sony zakupione w zestawie. Głośniki działają tylko przez wejścia SPEAKERS2. Pewnie wejście 1 jest spalone. I teraz zasadnicze pytanie, na co wymienić?: 1. Soundbar np yamaha 105 (jakoś nie mogę się do soundbarów przekonać) 2. Miniwieża DENON M39/M40, w jednym ze sklepów widziałem nawet wyprzedażową 39 za 800pln 3. niedrogi podstawowy wzmacniacz, np Pioneer a10 plus monitory np typu Monitor Audio MR1 4. naprawić amplituner sony i dokupić lepsze, mniejsze głośniki? Generalnie zależy mi na tym, aby zminimalizować zestaw wielkościowo, stąd raczej chcę uciec od zestawu 5.0 czy 5.1, zestaw na stałe ma być podłączony do tv philips. głównie filmy, programy, czasem koncerty na blu ray. Pomieszczenie to salon z kuchnią 21m2, 3x7m, sprzęt ustawiony na krótszej ścianie. Co do budżetu to tak koło 1000, gdyż nie jest to mój główny zestaw muzyczny. Posiadam zestaw muzyczny w innym pomieszczeniu, Denon ae720+ Monitor Audio MR6, więc nie wiem czy jest sens go dublować innym, słabszym. Najbardziej skłaniam ku temu denonowi, choć czytałem, że lepiej mu dorzucić lepsze głośniki. Z góry dziękuję za sugestie.