Skocz do zawartości

Ramzes

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Ramzes

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. To tak jakbyś powiedział komuś kto jeździ mazdą i chce podłączyć nowe światła, żeby zapoznał się z tematem Volkswagen i zapomniał o maździe. Ja pytałem o coś kompletnie innego.
 2. Właśnie jedzie do mnie DAC na USB, którego mam zamiar wpiąć do kompa i słuchać muzyki na słuchawkach. Dręczy mnie tylko jedna sprawa. Mam Winampa oraz wtyczki do niego dzięki którym zmieniam charakterystykę dźwięku i bez tego nie będę mógł żyć. Przez audio jack działa to oczywiście poprawnie, bo za konwersje robi dac w kompie. Czy nowy DAC na USB pominie kompletnie ten aspekt? Będę mógł za jego pomocą zmieniać do woli dźwięk w Winampie, który później poleci przez USB do osobnego DACa, a później na słuchawki?
 3. Witam, Od jakiegoś czasu kombinuję z różnego rodzaju subwooferami do domu, który służyć ma do słuchania muzyki. Problemem jest tutaj akustyka pomieszczenia lub wykorzystany subwoofer, ale uzyskanie 20hz przy niewielkim odchyleniu zdaje się być niemożliwością w pokoju odsłuchowym. Problem jest taki, że nieważne gdzie ustawiony jest subwoofer i nieważne jaki on jest, nie potrafię uzyskać czystych 20hz w pokoju. Oczywiście 20hz generuje bo tylko wyjdę do przedpokoju i ciśnienie akustyczne jest ogromne, ale w pokoju, w którym ma być 20hz jest pustka. Faktem jest, że pokój odsłuchowy jest bardzo mały (4x4x3m) i nie wiem czy jest w ogóle możliwe uzyskanie takiej długiej fali. Próbowałem już wszystkiego. Od zamkniętych, muzykalnych obudów do T-line, ale żaden nie daje pożądanego efektu. Na 20hz zależy mi dlatego, że lubię słuchać drum and bass oraz decafów. Teraz kilka pytań: 1.) Myślicie, że uzyskanie czystych 20hz w pokoju zależy od akustyki pomieszczenia czy bardziej od obudowy i zamontowanego głośnika? 2.) Jeżeli zależy od obudowy i głośnika, to dlaczego nie uzyskałem satysfakcjonujących wyników w momencie testowania 4 różnych wooferów w różnych obudowach? 3.) Moc mam wystarczającą bo głośniki napędzałem Crownem XLS 1500 4.) Głośniki wykorzystane, które nie zdały testu to: JBL GT5-12 (fs 29hz, 12"), DD audio 3512g (fs 30hz, 12"), Ground Zero GZRW 15D4 (fs 25hz, 15") i Dayton Audio RSS390HF-4 (fs 18hz, 15") Muszę nadmienić, że subwoofer ten będzie odpowiedzialny tylko i wyłącznie za generowanie dźwięku od około 35hz w dół, dlatego niepotrzebny mi jest woofer, który sprawdzi się w wyższych częstotliwościach bo robota ta przydzielona jest dla innego głośnika.
×
×
 • Utwórz nowe...