Skocz do zawartości

jconnor

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez jconnor

 1. Kontroler nieco komplikuje mój plan. Może uda mi się odsłuchać w ten weekend kolumny z kontrolerem i bez niego i wtedy będę się zastanawiał co dalej. Jeśli kontroler okaże się niezbędny, to jednak muszę kupić oddzielny DAC, a w takim przypadku obecny wzmacniacz nie ma żadnej przewagi nad tańszym PM6005. A te 500 zł mógłbym dołożyć do DACa. Wydaje mi się to raczej niemożliwe. Czemu miałoby to służyć? Po co przetwarzać ponownie dźwięk? Sygnał na wejściu "CD" jest analogowy i był już raz przetworzony.
 2. Ma ktoś pomysł jak połączyć kotroler (ZDJĘCIE) z tym wzmacniaczem PM6006 (ZDJĘCIE TYŁ) według wzoru z instrukcji LINK DO ZDJĘCIA? Jedyny pomysł jaki mam, przy założeniu, że dwa sygnały wejściowe idą z Chromecast Audio i TV przez wejścia optyczne we wzmacniaczu, to podłączenie "main in" kontrolera -> "recorder out" wzmacniacza "main out" kontrolera -> "recorder in" wzmacniacza Ale nie wiem czy ma szansę zadziałać. W innym wypadku musiałbym podłączyć RCA TV do "tape in" kontrolera i jack->RCA Chromecast do "main in" kontrolera. Dalej "tape out" i "main out" kontrolera do któregoś z wejść we wzmacniaczu(Phon, CD, Network lub Recorder). Tyle że wtedy przetwarzaniem dźwięku będzie się zajmował DAC TV lub Chromecasta, co jest słabym rozwiązaniem.
 3. @Majtek2013 Jak się to ma to wejść/wyjść tego wzmacniacza LINK ? Przyznam, że nie potrafię tego powiązać z tym rysunkiem z podesłanego wątku. I jak wygląda tai kontroler z tyłu? Nie znalazłem niestety żadnego zdjęcia w sieci. Da się do ten kontroler podłączyć kablem bez końcówek? [EDIT] Ok, jednak znalazłem zdjęcie. Chyba muszą być końcówki na kablu do tego kontrolera[edit: nie było pytania, to zwykłe chinch] I są trzy wersje tego kontrolera. Na początku chyba jednak połączę bez tego cuda...
 4. Wracając do tematu... Cantonty Ergo RC-L jutro trafią w moje ręce(sprowadzone z Niemiec, jutro w Warszawie). Co do wzmacniacza - być może trochę się pośpieszyłem i kupiłem Marantz PM6006(ze zwrotu konsumenckiego za 1700). Wiem, że mogłem trochę inaczej to rozwiązać(dodatkowy DAC), ale i tak skłaniałem się ku Marantzowi PM6005 a jego następca dźwiękowo niczym się nie różni i posiada aż dwa wejścia optyczne - w sam raz na Chromecast Audio i TV. Mam jeszcze trochę czasu na zwrot, także jeśli macie jakieś inne propozycje... W tej chwili zostają jeszcze do kupienia kable. Tak szczerze to chciałbym zacząć z niskiej półki, np. Oehlbach. Czy w salonach audio, gdzie sprzedają często kable na metry, można poprosić o zaciśnięcie zacisków? To raczej standardowa usługa czy będzie to problem?
 5. @Majtek2013 Wysłałem wiadomość na priv.
 6. @audiowitOdniosłem się do serii Digital, której nawet na niemieckim ebayu próżno szukać. SC-L i RC-L? Mocno się nad nimi zastanawiam, wiem jak mogę je sprowadzić, wiem że są na polskich aukcjach, ale szukałem właśnie mniejszej alternatywy i polecono m.in. Digital, dla których ofert nie ma.
 7. @Profi Mogę rozważyć i droższe, ale te Cantony Digital są zwyczajnie niedostępne na rynku wtórnym Czy takie SC-S (bo RC-S też nigdzie nie znalazłem) bardzo ustępują jakością dźwięku SC-L lub RC-L?
 8. @Angel Poczytałem trochę o tych Cantonach i byłbym gotów je sprowadzić w ciemno(łatwo będzie je odsprzedać bez straty), ale mam wątpliwości czy nie będą po prostu zbyt duże. Kusi dobrze kontrolowany, nisko schodzący bas, dynamika i generalnie uniwersalność tych kolumn. Gdyby tylko były po kilka centymetrów mniejsze w każdym wymiarze Może znacie takie kolumny ?
 9. Źródło dźwięku w przypadku muzyki to raczej telefon/tablet/PC(spotify), i wtedy dalej do -> chromecast-> wyjście optyczne -> wzmacniacz z DAC. TV będzie źródłem tylko w przypadku kina, wtedy bezpośrednio do wzmacniacza a DAC. Jakość dźwięku w takim przypadku i tak powinna być wystarczająca. Podobno MarantzPM6005 to całkiem niezły wzmacniacz już z DAC, którego używkę widziałem na allegro(wysyłka z UK) w całkiem niezłej cenie. Ale nie wiem czy się sprawdzi z tymi kolumnami. A wzmacniacz z DAC dlatego, że chciałbym mieć jak najmniej sprzętu wokół tv.
 10. @Majtek2013 Ile mniej więcej kosztowałby transport? Canton[czarne] wyglądają jednak niebo lepiej I pytanie czy znajdę do nich dobry wzmacniacz już z DAC - myślę o połączeniu wzmak + chromecast audio, co byłoby mega wygodne. Czy ktoś w okolicach Warszawy nie posiada tych Cantonów i za zgrzewkę browarów nie poświęciłby trochę czasu by umożliwić mi odsłuch ?
 11. @Majtek2013 Jak sprawują się te kolumny przy niskim poziomie głośności? Czasami muzyka byłaby tylko tłem dla innych czynności i zastanawiam się, czy dźwięk straciłby mocno na jakości(różnie to chyba bywa wśród kolumn; jeśli piszę głupoty to możecie mnie śmiało wyprowadzić z błędu ;)). Widziałem też kilka egzemplarzy na naszych polskich aukcjach, ale wszystko w okolicach zachodniej granicy:) Rozumiem, że jak transport to np. clicktrans.pl? Możecie polecić też jakieś inne kolumny? Może udałoby mi się przesłuchać jakieś zestawy i wtedy miałbym pogląd w kierunku czego bardziej się skłaniam i czy warto sprowadzać Cantony.
 12. Chciałbym, by zestaw się sprawdził najlepiej w rock/hard rock/pop i jako zestaw kina domowego. Na zestawie za 4,5k muzyka elektroniczna jak dla mnie na pewno zagra dobrze w kontekście moich oczekiwań. Bardzo bym nie chciał by, tak jak pisałem, w cięższych kawałkach dźwięk się gubił i zlewał, ale nie musi to być zestaw który spełni oczekiwania osób słuchających głównie cięższego grania. #1 Osobiście to nie, ale kurier raczej tak #2 Warszawa (pkt. 8 w moim poście)
 13. Dzień dobry, chciałbym Was prosić o poradę dotyczącą sprzętu. Do dyspozycji mam 4,5 tys. 1. poszukuję wzmacniacza/amplitunera + kolumny 2.0 (nie chcę ani teraz ani w przyszłości dodatkowego suba czy głośników pod kino domowe) 2. pokój 25m2 (razem z aneksem kuchennym) 3. źródło dźwięku to tv, konsola PS3 i PC z kartą AIM SC808(wyjście coaxialne, optyczne, RCA i jack) 4. sprzęt jak najbardziej może być używany 5. chciałbym żeby posłużył kilka lat w niezmienionej formie(chyba że zdecyduję się na wzmacniacz i za rok/dwa dokupię amplituner z pre-out, ale to oddzielny budżet) 6. muzyka - 70%, kino - 30% 7. słucham bardzo różnej muzyki - elektroniczna, rock/hard rock, pop po metal(z tym że ta raczej najrzadziej) 8. Warszawa Nie ukrywam że funkcjonalność amplitunera bardzo do mnie przemawia:) Radio, spotify, dysk zewnętrzny i to wszystko z poziomu pilota lub smartphona. Na razie mogę jednak z tego zrezygnować na rzecz lepszego wzmacniacza, który kiedyś rozbuduję o dodatkowy ampli z pre-out. Jeśli chodzi o dźwięk to preferuję ciepłe granie, przyjemne, niemęczące, bez ostrej góry. Bardzo mi jednak zależy na tym, by w szybszych i cięższych kawałkach sprzęt się nie gubił a dół nie zlewał. Dobrze by było gdyby sprzęt sprawdził się w kinie w scenach akcji, tzn. żeby dół był na tyle dobry i mocny by nie było dużego niedosytu ani żeby dźwięk się nie zlewał. Jak widzicie poszukuję sprzętu dość uniwersalnego, jednak zdaję sobie sprawę, że z czegoś zawsze trzeba będzie zrezygnować. Jak na razie rozważałem dwie opcje - Dali Zensor 7 i JBL L890. Rzut pokoju w załączeniu.
×
×
 • Utwórz nowe...