Skocz do zawartości

chamakolej

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O chamakolej

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  jaworzno

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam. Czy istnieje jakieś rozwiązanie pozwalające zmianę głośności amplituner Yamaha RN-602 przy użyciu pilota TV Philiphs PUS9002? TV z ampli podłączone mam kablem optycznym więc do ustawień głośności muszę używać pilota od ampli, co jest dość kłopotliwe. Widziałem, że są jakieś układy do tego stworzone, ale nie bardzo wiem jak miałbym to podłączyć, no chyba że przez USB. pozdrawiam
 2. Ok. Dzięki za rady. Przemyślałem wszystko i postanowiłem zrobić 2 niezależne systemy; salon- 2 kolumny, amplituner i jako źródło dvd/telewizor/PS4/smartfon oraz pracownia+łazienka. Pracownię będę miał połączoną z kuchnia i tutaj wstawię monitory, których obecnie używam - Acoustic Energy Aegis Neo 1 i potrzebuję jakiejś propozycji odnośnie wzmacniacza/amplitunera. Źródłem będzie PC i chciałbym, żeby oprócz monitorów do wzmacniacza podłączone były głośniki z łazienki w taki sposób abym w zależności od upodobania mógł wybrać czy grają tylko monitory czy monitory+głośniki w łazience (podczas kąpieli). Czy przy takim podłączeniu nie będzie zbyt dużej dysproporcji w głośności obu zestawów? Nie chcę sytuacji w której monitory będą grały bardzo głośno podczas gdy głośniki łazienkowe znacznie ciszej. Proszę o zasugerowanie jaki wzmacniacz/amplituner tutaj by się nadał. Nie mam też pojęcia jakie wybrać głośniki/głośnik do łazienki. 1 czy 2 drogowe, stereofoniczne czy nie? Metraż 3m2.
 3. Dzięki. Czy zatem dla umiejscowienia kolumn jak na schemacie 2. szukać kolumn z bass reflexem przednim czy to bez znaczenia? Czy przy takim umiejscowieniu kolumn siedząc na fotelu nie będzie zbyt dużej dysproporcji w odległości między poszczególnymi kolumnami a miejscem odsłuchowym? Proszę ew. o sugestie odnośnie innego rozstawienia, bo jestem w trakcie aranżacji salonu więc pewnych zmian mogę dokonać.
 4. Panowie chciałbym się jeszcze poradzić odnośnie rozmieszczenia kolumn podłogowych oraz wyboru odpowiednich kolumn pod względem konstrukcji. Czytałem zalecenia dotyczące minimalnych odległości w jakich kolumny powinny stać od ściany i ciężko mi to pogodzić z układem mojego przyszłego salonu. Rozważam 3 warianty umiejscowienia kolumn i chciałbym prosić o rady, które będzie najlepszy, ew. zaproponowanie czegoś innego. Pomieszczenie ma ok 20m2. Czytałem o kolumnach które bass reflex mają umieszczony z przodu. Czy takie kolumny będą w tym wariancie odpowiednie? Dobór audio chciałbym rozpocząć od kolumn w salonie. Nagłośnienie pozostałych pomieszczeń muszę jeszcze przemyśleć. Poniżej zamieszczam schematy rozmieszczenia kolumn Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 5. Witam. Z racji, że przeprowadzam się do nowego mieszkania poszukuję jakiegoś rozwiązania co do systemu audio, które spełni moje wymagania. W salonie 20m2 chciałem umieścić zestaw audio-rtv, który miałby składać się z amplitunera, 2 kolumn głośnikowych, telewizora, PlayStation4, odtwarzacza DVD. Zupełnie nie mam pojęcia co i jak z czym połączyć tak aby możliwe było w miarę sprawne przełączanie źródła dźwięku (pilotem) w zależności czy oglądam telewizje, film z DVD, słucham muzyki czy gram na PS. Muzyka w salonie najczęściej będzie puszczana ze smartfona bądź tabletu(po kablu lub bezprzewodowo) W łazience, w suficie chciałbym zabudować jakieś głośniki, które umilałyby kąpiele. Dźwięk w łazience miałby być zsynchronizowany z dźwiękiem w pozostałych pomieszczeniach. W kuchnio-jadalni widziałbym zestaw jakichś monitorów, które współgrałyby z zestawem audio w salonie. Dodatkowo chciałbym, żeby głośniki w kuchnio-jadalni miały alternatywne źródło dźwięku w postaci komputera stacjonarnego. Reasumując chciałbym, aby zestaw w całym domu był przystosowany do następujących sytuacji: 1. Siedzę w salonie i słucham muzyki, oglądam telewizje, oglądam film na dvd gram na PS -dźwięk emitowany jest tylko przez kolumny w salonie. 2. Biorę kąpiel/przemieszczam się po domu i puszczam muzykę ze smartfona/tableta- dźwięk emitowany jest we wszystkich 3 pomieszczeniach, ewentualnie tylko w salonie i kuchnio-jadalni. 3. Siedzę przy komputerze w kuchnio, szperam po necie, przeglądam youtuba itd. -dźwięk emitowany jest tylko z głośników w kuchnio-jadalni. Czy w przypadku gdy dźwięk emitowany jest we wszystkich 3 pomieszczeniach możliwa będzie regulacja głośności dla każdego z pomieszczeń osobno? Prosiłbym o opinie czy coś takiego jest możliwe, ew. proszę o zasugerowanie rozwiązania zbliżonego do tego powyżej. Wstępnie do salonu myślałem o zestawie Amplituner YAMAHA R-N500, który ma system MusicCast oraz kolumn Heco Music Style 500. Proszę drogich forumowiczów o sugestie odnośnie komponentów do zestawu, ew. technologii, w której miałyby one działać. Budżet na audio(bez TV) to powiedzmy 8-9k
×
×
 • Utwórz nowe...