Skocz do zawartości

chamakolej

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O chamakolej

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  jaworzno
 1. Zestaw stereo do salonu + system multiroom do pozostał

  Ok. Dzięki za rady. Przemyślałem wszystko i postanowiłem zrobić 2 niezależne systemy; salon- 2 kolumny, amplituner i jako źródło dvd/telewizor/PS4/smartfon oraz pracownia+łazienka. Pracownię będę miał połączoną z kuchnia i tutaj wstawię monitory, których obecnie używam - Acoustic Energy Aegis Neo 1 i potrzebuję jakiejś propozycji odnośnie wzmacniacza/amplitunera. Źródłem będzie PC i chciałbym, żeby oprócz monitorów do wzmacniacza podłączone były głośniki z łazienki w taki sposób abym w zależności od upodobania mógł wybrać czy grają tylko monitory czy monitory+głośniki w łazience (podczas kąpieli). Czy przy takim podłączeniu nie będzie zbyt dużej dysproporcji w głośności obu zestawów? Nie chcę sytuacji w której monitory będą grały bardzo głośno podczas gdy głośniki łazienkowe znacznie ciszej. Proszę o zasugerowanie jaki wzmacniacz/amplituner tutaj by się nadał. Nie mam też pojęcia jakie wybrać głośniki/głośnik do łazienki. 1 czy 2 drogowe, stereofoniczne czy nie? Metraż 3m2.
 2. Zestaw stereo do salonu + system multiroom do pozostał

  Dzięki. Czy zatem dla umiejscowienia kolumn jak na schemacie 2. szukać kolumn z bass reflexem przednim czy to bez znaczenia? Czy przy takim umiejscowieniu kolumn siedząc na fotelu nie będzie zbyt dużej dysproporcji w odległości między poszczególnymi kolumnami a miejscem odsłuchowym? Proszę ew. o sugestie odnośnie innego rozstawienia, bo jestem w trakcie aranżacji salonu więc pewnych zmian mogę dokonać.
 3. Zestaw stereo do salonu + system multiroom do pozostał

  Panowie chciałbym się jeszcze poradzić odnośnie rozmieszczenia kolumn podłogowych oraz wyboru odpowiednich kolumn pod względem konstrukcji. Czytałem zalecenia dotyczące minimalnych odległości w jakich kolumny powinny stać od ściany i ciężko mi to pogodzić z układem mojego przyszłego salonu. Rozważam 3 warianty umiejscowienia kolumn i chciałbym prosić o rady, które będzie najlepszy, ew. zaproponowanie czegoś innego. Pomieszczenie ma ok 20m2. Czytałem o kolumnach które bass reflex mają umieszczony z przodu. Czy takie kolumny będą w tym wariancie odpowiednie? Dobór audio chciałbym rozpocząć od kolumn w salonie. Nagłośnienie pozostałych pomieszczeń muszę jeszcze przemyśleć. Poniżej zamieszczam schematy rozmieszczenia kolumn Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 4. Witam. Z racji, że przeprowadzam się do nowego mieszkania poszukuję jakiegoś rozwiązania co do systemu audio, które spełni moje wymagania. W salonie 20m2 chciałem umieścić zestaw audio-rtv, który miałby składać się z amplitunera, 2 kolumn głośnikowych, telewizora, PlayStation4, odtwarzacza DVD. Zupełnie nie mam pojęcia co i jak z czym połączyć tak aby możliwe było w miarę sprawne przełączanie źródła dźwięku (pilotem) w zależności czy oglądam telewizje, film z DVD, słucham muzyki czy gram na PS. Muzyka w salonie najczęściej będzie puszczana ze smartfona bądź tabletu(po kablu lub bezprzewodowo) W łazience, w suficie chciałbym zabudować jakieś głośniki, które umilałyby kąpiele. Dźwięk w łazience miałby być zsynchronizowany z dźwiękiem w pozostałych pomieszczeniach. W kuchnio-jadalni widziałbym zestaw jakichś monitorów, które współgrałyby z zestawem audio w salonie. Dodatkowo chciałbym, żeby głośniki w kuchnio-jadalni miały alternatywne źródło dźwięku w postaci komputera stacjonarnego. Reasumując chciałbym, aby zestaw w całym domu był przystosowany do następujących sytuacji: 1. Siedzę w salonie i słucham muzyki, oglądam telewizje, oglądam film na dvd gram na PS -dźwięk emitowany jest tylko przez kolumny w salonie. 2. Biorę kąpiel/przemieszczam się po domu i puszczam muzykę ze smartfona/tableta- dźwięk emitowany jest we wszystkich 3 pomieszczeniach, ewentualnie tylko w salonie i kuchnio-jadalni. 3. Siedzę przy komputerze w kuchnio, szperam po necie, przeglądam youtuba itd. -dźwięk emitowany jest tylko z głośników w kuchnio-jadalni. Czy w przypadku gdy dźwięk emitowany jest we wszystkich 3 pomieszczeniach możliwa będzie regulacja głośności dla każdego z pomieszczeń osobno? Prosiłbym o opinie czy coś takiego jest możliwe, ew. proszę o zasugerowanie rozwiązania zbliżonego do tego powyżej. Wstępnie do salonu myślałem o zestawie Amplituner YAMAHA R-N500, który ma system MusicCast oraz kolumn Heco Music Style 500. Proszę drogich forumowiczów o sugestie odnośnie komponentów do zestawu, ew. technologii, w której miałyby one działać. Budżet na audio(bez TV) to powiedzmy 8-9k
×