Skocz do zawartości

ragazzo.it

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O ragazzo.it

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Muszę z dystansem podejść do tematu i na chłodno ocenić, czego faktycznie oczekuję od sprzętu
 2. Dziękuję za kolejne odpowiedzi. Co do CD - nie mam jakiejś dużej kolekcji płyt, aczkolwiek tu bardziej mi zależy na prostocie obsługi - mam ochotę posłuchać płyty to ją wkładam do napędu i słucham. Być może jednak faktycznie najwygodniej byłoby tej samej muzyki słuchać z innych źródeł niż nośnik CD. Co do budżetu - nie jest problemem brak środków, a bardziej przekonania, czy ma sens taki wydatek dla osoby nie będącej nie wiadomo jakim miłośnikiem muzyki. Naprawdę miałem problem z wydaniem ok 3,3k PLN na laptopa, który w życiu codziennym jest mi niezbędny, a co dopiero na sprzęt grający Wiem, że teoretycznie jest to zakup na lata. Ale dylemat mam ogromny, bo zawsze w życiu znajdzie się ważniejsze wydatki PS. Ten używany amplituner raczej odpala ze względu na kolor (wolę czarny) i sprzedający jednak zbyt świeży na allegro, aby kupować u niego taki sprzęt.
 3. To może nieco inaczej - sprzęt warty polecenia, który możliwie jak najmniej przekroczy zakładany budżet ?
 4. A czy w tym budżecie warto rozważać głośniki bezprzewodowe ? Chciałem raczej uniknąć ciągnięcia kabli przez salon, stąd najwygodniej kolumny byłoby mi ustawić blisko TV, żebym mógł przełączać swobodnie dźwięk z kolumn podczas oglądania filmu. I druga sprawa - czy ma prawo bytu działanie kolumn bez wzmacniacza ? Czy wzmacniacz jest mi faktycznie niezbędny ?
 5. W sensie gdzie chcę wzmacniacz wstawić ? W szafce RTV są 2 półki przedzielone szkłem, tą na dolę mogę spokojnie zwolnić. Zmieści się tam sprzęt wielkości 18,5 cm. Standy ze sklejki ? W sensie, że głośnik nie może stać bezpośrednio na szafce ?
 6. Oczywiście, mam świadomość tego, że aby było idealnie - wszystko musi ze sobą współpracować. Ja jednak ideału naprawdę nie oczekuję Wiem, że dla Was patrzenie na moje podejście jest być może rażące, bo to Wasz chleb powszedni i uważacie, że ma być albo idealnie, albo wcale. Zwłaszcza, że ja dopiero "buduję" swój zestaw, więc mam teoretycznie możliwość przygotowania wszystkiego, aby sprzęt był na maksimum możliwości wydajny. Przechodząc już jednak do Waszych wskazówek - postawienie kolumn na tej szafce pod TV to zły pomysł ? Chodzi mi tu już oczywiście o kolumny wielkości powiedzmy 30 cm. Telewizora na ścianie nie przesunę bo nie ma to sensu (jest w centralnym punkcie przed narożnikiem) a co za tym idzie szafka RTV także nie bardzo jest do ruszenia, ponieważ jest centralnie pod TV. Jedyny mebel do przesunięcia to barek, choć nie bardzo mam gdzie go przesunąć. Jedynie mógłby trafić na drugą stronę (tam gdzie doniczka) - to by jedynie pozwoliło umieścić 1 głośnik między barkiem a szafkę RTV (powinien się zmieścić) , a drugi w narożniku, gdzie teraz stoi barek. Pytanie jednak, czy da to odczuwalną różnicę ?
 7. Nie wiem, czy nie brniemy zbyt daleko. W każdej dziedzinie życia, jeśli chcielibyśmy się dokładnie zagłębić, należałoby poświęcić temu mnóstwo czasu. Jeśli jest to naszą pracą czy pasją - to poświęcenie czasu jest zrozumiałe. W innych wypadkach, wydaje mi się, że nie do końca - przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Nie traktujcie tego Panowie jak ignorancję z mojej strony, bowiem absolutnie tak nie jest. Znając siebie, wiem, że praktycznie każdy istotny zakup poprzedzam czytaniem informacji na różnych stronach internetowych, czy forach specjalistycznych. Tak było choćby przy zakupie laptopa niedawno, poświęciłem sporo czasu aby w końcu wybrać odpowiedni model - tylko, że laptop potrzebny jest mi do pracy, do rozrywki i generalnie użytkuję go dziennie po kilka-kilkanaście godzin, stąd było to dla mnie istotne, aby jak najwięcej o sprzęcie się dowiedzieć. W przypadku sprzętu audio - nie będę ukrywał, nie jest tak. Chcę po prostu móc cieszyć się przyzwoitym dźwiękiem, słyszeć muzykę z innego pomieszczenia itp - naprawdę podstawowy zakres wymagań. Z tego też względu nie wyobrażam sobie przemeblowywania salonu, dokładania dywanu itp - po prostu w moim przypadku byłby to przerost formy nad treścią (tak przynajmniej uważam). Byłbym zatem ogromnie wdzięczny za wskazanie konkretnych rozwiązań, które powinny spełnić moje podstawowe i niewygórowane oczekiwania. Sprzętu na rynku jest taki ogrom, że dla laika wybór jest bardzo trudny. Wam, doświadczonym w tej dziedzinie osobom, na pewno jest dużo łatwiej rzucić 5-10 propozycji w określonym budżecie, abym mógł coś z nich wybrać. Dziękuję, że w ogóle poświęcacie mi swój czas
 8. Ok już znalazłem zasady pierwszego posta, więc poniżej uzupełniam . Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo. 2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz. - zakładam budżet 1500 zł 3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy. - może być używany 4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - na ten moment niczego nie mam, model TV pewnie nie ma tu znaczenia (Samsung J6200) 5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane) - 24 m2 (zdjęcie w pierwszym poście) - poniżej zdjęcie układu. TV wisi na ścianie, na której na poniższym zdjęciu widoczna jest kanapa - ściana ma ok 4,5 metrów długości 6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw. - ma to być sprzęt na kilka lat 7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3. - podłączenie do TV, gniazdo USB do pendrive z plikami dźwiękowymi , napęd CD 8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia. - Bydgoszcz Jeśli do kolumn podłogowych potrzebny jest dywan, to już raczej ten typ kolumn odpada. Myślałem ewentualnie o postawieniu kolumn na szafce RTV po obu stronach. Przestawienie szafek nie wchodzi raczej w grę, bo nie bardzo jest jak to zrobić, żeby nie zaburzać przestrzeni i ładu.
 9. Faktycznie, użyłem skrótu myślowego pisząc o odtwarzaniu płyt CD przez wzmacniacz. Widziałem po prostu gotowe zestawy wzmacniacz + odtwarzacz. Nie bardzo niestety mogę znaleźć ten schemat pierwszego posta, mógłbym prosić o naprowadzenie, gdzie on się znajduje ? Wówczas uzupełnię to, co potrzebne, bowiem zależy mi na odpowiednim doborze sprzętu. Dodam także, że używany sprzęt także wchodzi w grę.
 10. Witam wszystkich serdecznie jako nowy użytkownik forum. Przejdę od razu do rzeczy. Kompletnie się na sprawie nie znając, poszukuję zestawu grającego do mieszkania. Myślę, że wzmacniacz i 2 kolumny byłyby wystarczające. Zależy mi na tym, aby wzmacniacz odtwarzał płyty CD, mp3 oraz ewentualnie jakieś radia internetowe (choć z ostatniego punktu mogę zrezygnować, bo pewnie wbudowane wifi wiąże się z dodatkowym kosztem). Nadmienię, że nie jestem audiofilem, a raczej użytkownikiem klasycznym - oczekuję po prostu fajnego dźwięku, prostej obsługi i tyle. Sprzęt ma służyć do odtwarzania muzyki oraz czasem pewnie obejrzenia filmu z lepszym dźwiękiem, aniżeli ten z TV (to pewnie zapewni każdy sprzęt, bo głośniki montowane w TV to zazwyczaj badziew). W salonie, gdzie sprzęt ma stać, nie mam za bardzo miejsca. Salon jest dość duży (ok 24 m2), jednak miejsce przy szafce RTV i TV jest dość ograniczone (załączam na zdjęciu) - stąd raczej bliżej mi do mniejszych głośników niż takich podłogowych, choć podłogowe bardziej mi się podobają. Nie wiem, czy do mojego zastosowania, warto zwiększać budżet. Tak jak wspomniałem, sprzęt pewnie nie byłby używany każdego dnia, więc nie mam jakichś większych wymogów, aczkolwiek raczej chciałbym coś sprawdzonego i marki, która specjalizuje się w sprzędzie audio. Jeśli brakuje istotnych informacji, śmiało proszę pytać a na wszystko odpowiem.
×
×
 • Utwórz nowe...