Skocz do zawartości

Marco 5.0

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Marco 5.0

 • Ranga
  Debiutant
 1. Kino do dużego wysokiego pomieszczenia

  Ok. Odezwę się po odsłuchu. Jeżeli klipsche lub heco mnie zainteresują dam znać. Spróbuję jeszcze czegoś innego może dali zensor 7 lub jbl arena 180. Świeżo po odsłuchu. Klipsch nie, za ostry. Słuchałem też canton gle 496 ok. oraz tanoy 7k za same fronty - w delikatnym graniu pięknie, w ostrzejszym i kinie w miarę spoko. Zdecydowanym faworytem heco. Dynamicznie, ładny miekki dźwięk, kiedy trzeba są emocje. Słuchałem 900. S4home poproszę ofertę na 1000 oraz info o wypożyczeniu. Myślę że za ok 1-2 ekipa wykończeniowa odda mi klucze. Wcześniejsze wstawienie kolumn grozi informacją dla całego osiedla, że "ona lubi pomarańcze" 😂
 2. Kino do dużego wysokiego pomieszczenia

  Dzięki za informacje. Jutro jadę na odsłuch heco 900 (1000 nie mają) oraz klipsch. Czy coś jeszcze porównać?
 3. Kino do dużego wysokiego pomieszczenia

  Dziękuję za odpowiedź. Postaram się posłuchać tych kolumn. Proszę jeszcze o informację co stanie się z dźwiękiem u mnie w pokoju w porównaniu do sali na odsłuchu. Czy szukać kolumn gdzie wg mojego gustu basu będzie dużo, czy mało - mój pokój go doda czy zabierze. To samo dotyczy dynamiki, wysokich etc. Chodzi mi o to czy jest jakaś zasada jak wypadnie wybrany przeze mnie na odsłuchu głośnik u mnie w pokoju?
 4. Witam, kończę budowę domu i chcę kupić kino, na którym posłucham też muzyki (wszystko oprócz klasyki i jazzu). Problem w tym, że salon ma wymiary 7×5 m i 4,5 m wysokości i jest częścią całości pomieszczenia (kuchnia, jadalnia) o powierzchni 120 m i wysokość 2,8. Słuchał i oglądał będę z 4 m, głośniki efektowe będą na filarach niecały metr za kanapą. Co w takim pomieszczeniu dobrze zagra. Mogę teraz wydać ok 7k na ampli i 5.0 - suba dokupię później. Słuchałem elaców fs77 i grały ładnie, ale dla mnie za delikatnie oraz yamaha ns777 i w większości było ok. Tylko czy słuchanie w pokoju 4×4 ma dla mnie sens. Nie wiem jak mój pokój zmieni brzmienie (doda czy zabierze bas, wysokie, spłaszczy dźwięk...). A może w tym pokoju nic w normalnych pieniądzach nie zagra i po prostu pogodzić się z tym i dla poprawy dźwięku tv kupić sobie plastikowy zestaw z marketu.
×