Skocz do zawartości

walcu

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O walcu

 • Ranga
  Debiutant
 1. Kupiłem za waszą rada tego Technicsa i właśnie zabieram się za podłączanie. Podpowiedzcie mi proszę czy dobrze to planuje: Radio "output" ------ wzmacniacz "tuner" Magnetofon "line in" ------ wzmacniacz "tape 1 rec out" Magnetofon "line out" ------ wzmacniacz "tape 1 playback" Ewentualnie telefon/komputer ----- wzmacniacz "cd/aux" Antena do radia Kolumny jako "main speakers" Przełącznik na wzmacniaczu na "main or remote 8-16 Ohm" Ponadto: Co podłączyć do radia do "control input"? Czy to właściwy sposób podłączenia tej wieży? Jakie przekroje kabli kupić do wzmacniacz----kolumny ? Czy może są tylko jedne i nie ma to znaczenia? Dziękuję! Bartek I jeszcze jedno mam nadzieje ostatnie pytanie: jak najlepiej rozmieścić te 2 kolumny w pokoju o kształcie jak na zdjęciu około 5x5m i wysokości 210cm? Na jednej całej ścianie regał wypełniony kartonami, reszta pokoju normalne meble, szafa, sofa itp. Czy rozmieszczenie kolumn ma znaczący wpływ na dzwiek, czy może nie będzie to miało dużego znaczenia?
 2. Dzięki za tak szybka odpowiedz! Kolumny nie mają na stałe kabli, jedynie wejścia z zaciskami na gołe kable. I wydaje mi się ze są w dobrym stanie, również w środku. Załączam zdjęcia. Wydac nie chce dużo bo nie wymagam dużo ale jak coś będzie mi się podobało (glownie wizualnie) i będzie spełniać wymagania to tak do 250 zł. Przeglądając używane sprzęty dla moich wymagan jest dużo takich nawet za 50zl dlatego też nie chce wydawać fortuny na radio z magnetofonem. Pokój to kwadrat 5x5m ale jest niski - 210cm - piwnica. Jeśli chodzi o to że to złom i staroć i że już się tego nie używa to wiem ze nie jest to nowoczesna technologia ale jakoś mam sentyment do rzeczy starych i prostych ale porządnych (z tego samego powodu mam 2 czterdziestoletnie motocykle). Poza tym mam dużo kaset z młodości, a słuchanie z laptopa nie ma już tego klimatu. Aha, zapomniałem zapytać czy w takich wieżach jest zazwyczaj możliwość podłączenia aux in na przykład na cinche? Dzieki!
 3. Cześć, jako osoba całkowicie zielona proszę o pomoc przy kupnie wieży, która ma odtwarzać kasety (najlepiej 2 sloty na kasety) i radio. Chciałbym aby była w starym stylu i z porządnej marki. Nie zależy mi na fajerwerkach, ma grać, nie musi mieć zaawansowanych opcji i masy potencjometrów. Mam 2 kolumny Marantz LD50 8 Ohm, które chciałbym użyć lub mam też 2 Schneidery 8027 LS. Chciałbym do tej wieży użyć tych pierwszych, jeśli nie ma przeciwwskazań. Nie chcę wydać na ten sprzęt dużo pieniędzy, ponieważ potrzebuje radia i magnetofonu czyli technologii sprzed paru dziesięcioleci. Szukam w internecie i mam na oku np takie: https://www.olx.pl/oferta/wieza-sanyo-CID99-IDobr4v.html#db532fca5d https://www.olx.pl/oferta/mini-wieza-z-gramofonem-CID99-ID7hUij.html#676b3b20ef https://www.olx.pl/oferta/wieza-technics-CID99-IDoElkm.html#db532fca5d Czy to się w ogóle nada i czy mając moje kolumny i taką wieżę mam już kompletny zestaw grający? Czy może w tych cenach polecacie coś innego? Dziękuję! Bartek
×
×
 • Utwórz nowe...