Skocz do zawartości

adam2030

Uczestnik
  • Zawartość

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    wawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Wzrost nie jest liniowy i ma już znikomy wpływ na efekt końcowy. Przetworniki wytwarzają zaburzenia ośrodka ale oczywiście w ograniczonym zakresie. Gdyby obudowa miała zawierać kilka 18 calowych subwooferów to poziom sztywności obudowy powinien być relatywny. Ogólnie matrixy coraz częściej są stosowane w obudowach zamiast jednolitych grubości. Jeżeli pozorne żródła dźwięku będą stanowiły np. 1% w stosunku do głównegj transmisji to nie ma sensu walczyć z tym, i pakować zamiast 25mm aż 50mm, stosunek wartości jest już na poziomie pomijalnym. Oczywiście jak zmierzysz wibrometrem (wysokiej klasy) to każdy dodany centymetr będzie widoczny na wykresie tylko, że to co najważniejsze czyli zaburzenie głównego przekazu będzie po przekroczeniu pewnej granicy absolutnie niezauważalne dla najbardziej wykształconych słuchowo humanoidów 🤭
  2. Tam jest aż 5 wzmocnień poziomych. jest to porównywalne 24mm grubością mdf+. Coraz więcej firm idzie w kierunku wzmocnień niż w grubość ścianki z oczywistych względów, lżejsze czyli mniejszy problem z transportem i tańsze a równię skuteczne pod warunkiem, że producent ma automatyzację czyli frezarki CNC.
  3. Kłamiesz - nic nie wycinałem bo i po co? Jak będziesz chciał to wyślę ze 30 zdjęć bo tyle mam. Na poprzednim chciałem pokazać znajomemu same głośniki T i M w tych Atomach więc kadr tylko ich dotyczył. Nie sądziłem, że będę musiał komuś za pomocą tych zdjęć na jakimś forum udowadniać, że ziemia nie jest płaska. Masz następne zdjęcie, z drugiej strony. Jak będziesz chciał następne dotyczące twoich wątpliwości to śmiało, mam ich wiem i wyślę powiększone dla życzenia. Widzę, że teraz już nie o "szczelinę" chodzi a ból głowy? Chyba rozumiem, dlaczego masz ból głowy, nie dziwię się 🙂 Tam jest aż 5 wzmocnień poziomych. jest to porównywalne 24mm grubością mdf+. Coraz więcej firm idzie w kierunku wzmocnień niż w grubość ścianki z oczywistych względów, lżejsze czyli mniejszy problem z transportem i tańsze a równię skuteczne pod warunkiem, że producent ma automatyzację czyli frezarki CNC.
  4. Jak jesteś ciekaw to masz pod spodem zdjęcie. Obudowy wykonane dla mnie w STX. Jest to dość droga obudowa z racji na owalny przekrój części wieloboku i tyłu. Na razie brak głośników. głośniki również z stx, seria na węglówkach. Kiedyś montowałem na Vifach, Perlesach,Audaxach Skanach, etc. Od kiedy dostałem ten z ostatniej firmy, cały upieprzony w kleju (zakup bez pośredników w hurcie) to dałem sobie raz na zawsze spokój. Nie był to odosobniony przypadek a cena z kosmosu porównując do stx. Kiedyś obudowy zamawiałem w Diorze i jakość była również znakomita ale problem małych serii jest tam nadal przeszkodą a i ostatnio również ceny więc tym bardziej stx. Cena ich głośników jest bardzo niska a jakość rewelacyjna o czym wie nawet sam Skan, zamawiając u nich części do głośników. Na ich głośnikach również planuje produkcję najstarszy zakład w Polsce więc jest wiele na rzeczy.
  5. Mam kilkanaście zdjęć tych kolumna wystawy, a właściwie obudów bo będą mnie bardzo interesowały w kwestii zakupu w stx. Na zdjęciu które zamieściłem masz pokazane jak dokładnie są wykonane. Przejrzałem wszystkie zdjęcia jakie mam i nigdzie nie zauważyłem najmniejszych niedociągnięć, wręcz przeciwnie wykonanie idealne więc coś kręcisz. Mam duże wieloletnie doświadczenie w budowie zestawów DIY więc wiem jak oglądać stolarkę. W załączniku kolejne zdjęcie, które pokazuje super wykonanie. (zdjęcie boku, żebyś zobaczył że coś bredzisz)
  6. u stx - a świetna robota. Jeden z lepszych zestawów. Z czego zrobione i w jakiej jakości robi wrażenie. Firma ma 30 lat doświadczenia więc bez przesady. Głośniki STx-a były w wielu modelach kolumn na tej wystawie. Stolarka w pełni z drewna dębowego w tej cenie to majstersztyk, przetworniki zwrotnice również. Tam nie było żadnej cewki rdzeniowej a przecież podział bardzo niski z racji woofera umieszczonego z boku. Do tego żadnych kondensatorów bipolarnych, wszystko na polipropylenach. I co chyba najciekawsze wszystkie głośniki połączone ekranem !!! Dalej, membrana woofera to bardzo drogie włókno węglowe, midwoofer-y to kompozyt kevlar/nomex/kapton, tweeted to aluminium/ceramika/akryl. I to wszystko za 5000 złotych za sztukę. Hobbystycznie czasami tworzę głośnik od podstaw i wiem jaka jest cena elementów takich jak membrany od niemieckiego Kurtamillera. Zna ktoś kolumnę z takim wyposażeniem i brzmieniem za 5000 zł? Proszę o link to sprawdzę przynajmniej od strony technicznej. I proszę nie piszcie, że z czego i jak nie ma znaczenia, jest dokładnie odwrotnie. Jeżeli obudowy będzie można kupić w tej technologii w stx to będą mieli bardzo duży zbyt. p.s. ten co pisał o szczelinach nie wie czym jest szczelina jako dylatacja technologiczna. Stosują ją setki firm. ESA i również ... Xavian. Co do różnicy w jakości stolarki to atm stx jest z wzmocnieniami i kilkoma dyfuzorami w środku obudowy. tego w np. Xavianach nie widziałem, jak stożki rozbijające fale stojące wewnątrz obudowy. Są one na dole kolumny oraz komorze średniotonowców. Na zdjęciu widać wspomniane dylatacje technologiczne. Pozdrawiam
  7. Kolego Kubakk jak cię boli fakt, że Pylon ma w swojej zawartości chińskie głośniki to niestety wiele daje do myślenia kim tak naprawdę jesteś ;-) Przed faktami nie da się uciec chociaż byś bardzo namawiał do zamkniecia tego niewygodnego dla ciebie tematu podobnie jak na forum AS. Wolność słowa i informacji należą się klientom.
  8. O tych Pylon pearl 25 naganiacze na forum AS napisali aż 30 fałszywych pozytwynch opinii, zostali zdamaskowani i zbanowani przez moderatorów, dlatego też nie dziwi mnie następny pakiet ściem w postaci nieinformowania klienta o zasadniczych zmianach. Dodam, że w kolumnach Pylon Pearl napierw były głośniki Tonsil, STX, Vistaton a teraz chyba made in china. I po co tak udawać że nic się nie stało? Klient powinien wiedzieć czy ma do czynienia z produktem od A do Z polskim czy z chińskim! A naganiaczom którzy teraz będa zaklinać że chińskie głośniki są dobre życzę powodzenia, ja wybieram np. Tonsil i STX, przynajmniej widziałem na własne oczy jak produkuje się głośniki w tych firmach w setkach sztuk a nie na potrzeby reklaklamay ;-)
  9. Tak jak pisałem wcześniej zaraz się dowiesz od branżowych naganiaczy że wszystko jest cacy i wogóle po co się czepiasz, dowód powyżej. A teraz do rzeczy: zobaczcie że na zdjeciu głośnika, który rzekomo produkuje Pylon (spółka powiązana z Pylon dla Pylon) jest chińskie oznacznie na mebranie BUHAHAHAHA. Taki to "polski" głośnik ;-) Jego symbol to: https://www.tonemine.pl/strona-produktu/głośnik-speaker-driver-psw-18-8-fgs-1 Mam taki sam głośnik chińskiej produkcji z takim samym oznaczeniem czyli... polski głośnik ;-) taaaaa
  10. Pylon ma w kolumnach głośniki Monakora a te wiadmo gdzie są produkowane ;-) Tania chińszczyzna gra jak gra, lepiej się nierozpisywać ale reklama robi swoje. Na innym forum byłbyś już "zbiczowany" przez naganiaczy za zadanie tak niewygodnego pytania, mam nadzieję że tu ktoś napisze coś więcej co gdzie i z czego nieobawiając się prawdy.
  11. Ja mam dokanałówki AKG i bardzo sobie chwalę ale nie wiem czy to szczyt jakości.
  12. Szkoda że nie w Hali 100 lecia ale cóż tam, posłuchamy.
×
×
  • Utwórz nowe...