Skocz do zawartości

Duniek

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Duniek

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 17.02.1983
 1. Panowie, dzięki za komentarze! Racja, bez odsłuchu na żywo którychkolwiek z polecanych kolumn mogę sobie teoretyzować i sugerować się jakimiś marnymi jakościowo nagraniami z netu.. Sprawdzę w najbliższym czasie, co mają tam na Ciołka, dzięki za namiar, do tej pory udało mi się znaleźć w Wawie jedynie te "salony vintage", o których chyba wspomina RoRo Jest coś w tym, co pisze S4Home, o podejściu laika do salonu... 1Ender - Nie miałem niestety do tej pory gdzie usłyszeć dobrze grający sprzęt, ale rzeczywiście, jeśli nie przekonam się na żywo, jak co brzmi, to potem mogę wywalic kasę na coś z czego nie będę zadowolony... Pozdrawiam!
 2. Panowie, Posłuchałem trochę jak grają te klipsche f2 na youtubie. Wiem, że to nie do końca oddaje rzeczywistość, ale praktycznie we wszystkich filmikach wydaje mi się, że grają dosyć ostro, agresywnie i może to być męczące przy dłuższym słuchaniu…czy rzeczywiście taka jest charakterystyka tych kolumn? Nie wiem niestety, jak duży wpływ na dźwięk w tych filmikach ma zastosowany wzmacniacz i same jego ustawienia. Czy jeśli użyję pioneera 676 do tych kolumn to trochę ociepli i złagodzi to brzmienie? Nie mogę niestety znaleźć filmiku z nagraniem polecanych Tannoy M4 lub F4, żeby móc porównać z klipsch f2, ale są nagrania z pracy Tannoy M3 i to brzmienie wydaje mi się przyjemniejsze, cieplejsze, niemęczące… Może jednak lepszym wyborem byłyby te Tannoy M4? Czy jakieś inne typy wzmacniaczy byłyby dobre? 800-900PLN za polecanego Marrantza PM80 to trochę dużo. Yamaha ax500 z kolei tańsza, ale wizualnie średnia. Czy w okolicy Warszawy jest jakiś godny polecenia komis z używanym audio, gdzie można odsłuchać jakieś budżetowe zestawy? Pozdrawiam,
 3. Panowie, dzięki za pomoc. W takim razie poluję na Klipsch F2 i Pioneera 676. Niestety te kolumny za 1300, co znalazłem, to bez opcji wysyłki...więc szukam dalej. Pozdrawiam!
 4. Co do tych Mission M35, to w necie jest oferta u żywanych, ale za 2500PLN, a to już troche za drogo dla mnie, mogę trochę przekroczyć budżet, ale nie aż tyle, ale dzięki za dodatkowe propozycje! Co do wzmacniaczy - to te Pioneery i cenowo i wizualnie Ok. I chyba ku nim bym się skłaniał. Na chwilę obecną w necie oferty na Klipsch F1 - 1000PLN, F2 - 1300PLN. Czy to dobre ceny za te kolumny? I czy te 300 drożej za F2 warto zapłacić? Do Pioneera 676 - jeśli chciałbym podpiąć TV, które ma wyjście Audio OUT na cinch, to podpinam we wzmaku do wejścia LINE? Jakie kable do połączenia głośników ze wzmacniaczem? Jakieś typy odtwarzacza CD I kaset możesz polecić? Chyba też Pioneera, żeby wizualnie to się zgrywało...?
 5. Dzięki za odpowiedź. Czy Tannoy niższe modele np. M3 też byś polecił? Do tych kolumn Klipsch jakich modeli Pioneera szukać? Pozdrawiam.
 6. Witam Wszystkich! Próbuję skompletować zestaw - wzmacniacz stereo i kolumny podłogowe, ale im więcej przeglądam internet, tym bardziej mam mętlik, co wybrać. Ilu ludzi, tyle opinii. Szukając informacji o sprzęcie audio trafiłem na Wasze forum i jako, że jestem laikiem, byłbym wdzięczny za pomoc w doborze sprzętu.. 1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? Na sprzęt wzmacniacz + 2 kolumny podłogowe chciałbym przeznaczyć do 1500 PLN. 2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany? Sprzęt używany. 3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy? Interesuje mnie zestaw stereo do słuchania muzyki. 4) Jaki jest sprzęt towarzyszący? Słucham głównie muzyki z winyli. Gramofon Unitry Stereo Hi Fi G 8010 z igłą AT 95e. Na chwilę obecną gramofon podłączony jest przez Preamp Monacor SPR-6 do miniwieży Philips Micro Theatre MCd 183, z której dźwięk wychodzi na subwoofer, który był z wieżą w komplecie i 2 głośniki z innej wieży Philipsa z lat 90tych – symbol głośników Speaker System AK251/20 8Ohm. Chciałbym zamiast tej wieży i głośników zakupić wzmacniacz i kolumny. 5) Jaka jest powierzchnia pokoju? OK 33-34 m2 – salon z jadalnią i kuchnią. Załączam rysunek. Na czarno zaznaczone gdzie teraz stoi sprzęt, na czerwono tam, gdzie docelowo zamierzam postawić wzmacniacz i kolumny. Czy to dobre rozmieszczenie? 6) Jakiej muzyki słuchamy? 40% to mocniejszy rock (punk, metal, hc). 40% to rock progresywny (King Crimson, Gong, Frank Zappa, etc.) – i na dobrym brzmieniu tego typu muzyki, wydobyciu wielości dźwięków i dynamiczności najbardziej mi zależy (nie wiem, jak to określić profesjonalnymi słowami...) Pozostałe 20% to hip-hop, elektronika i muzyka klasyczna. 7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw? Zestaw w najbliższym czasie chciałbym rozbudować o odtwarzacz CD i magnetofon. Czy tu też możecie coś polecić? A może od razu jakiś komplet, na który warto polować? 8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony? Na pewno wejście pod gramofon. Myślę, że możliwość podłączenia TV we wzmacniaczu byłaby wskazane, żeby móc też obejrzeć jakiś film z dźwiękiem przez ten zestaw, natomiast główną funkcją ma być odtwarzanie muzyki i pod tym kątem proszę o pomoc w doborze sprzętu. Pytania: Czy w okolicy Warszawy jest jakiś dobry audio komis, w którym można posłuchać i kupić jakiś budżetowy zestaw? Czy warto rozważać kolumny firmy STX model F-140 n? Czy też w zbliżonej/trochę większej cenie można kupić używane kolumny, które będą znacznie lepsze? Pytam, bo ich sklep jest w sumie niedaleko, więc nie byłoby kłopotu z odbiorem osobistym i pewnie odsłuchem. Tylko czy warto? Z góry dzięki za pomoc!
×