Skocz do zawartości

Shadowsky

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Shadowsky

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. Owszem, zastanawiałem się nad wyciszeniem sufitu. Mieszkanie kupiłem z podwieszanymi sufitami, ale poprzedni właściciel niestety niczym ich nie wypełnił. Być może będę robił niedługo remont generalny, wtedy zadbam o dobre wyciszenie. Tylko, czy to wystarczy przy takim tupaniu... Niestety komunikacja z sąsiadami nie była wystarczająco miła, by robić im prezent w postaci wykładziny. Ha! Zresztą sami mówili, że mają dywany, czego zupełnie nie słychać - sam u nich w mieszkaniu nie byłem, a zapomniałem spytać policji, gdy tam byli
 2. Tupanie słychać w dzień i wieczorem, również po 22. Policja doradziła mi takie rozwiązanie. Na początek chciałbym to nagrać i zaprezentować policji lub dzielnicowemu, i zbadać, co można z tym zrobić. Do tej pory, gdy był u mnie patrol, wszystko cichło, tak jakby sąsiedzi wiedzieli, że wezwałem policję. Sąsiedzi oczywiście się nie przyznają. W związku tym, nie ma prezentacji, jak głośne jest ich tupanie. Czy mikrofon pojemnościowy o szerokim paśmie nie wystarczy? Rozumiem, że również potrzebowałbym przedwzmacniacz, tak?
 3. Witam, Z góry przepraszam, jeśli stworzyłem temat w nieodpowiedniej kategorii. Mam problem z sąsiadami mieszkającymi nade mną, którzy chodzą tak "twardo", że jestem w stanie określić ich trasę chodzenia. Poza tym, że jest to głośne tupanie, powoduje to również drgania w ścianach. Pracuję umysłowo w domu, więc możecie wyobrazić sobie, jaki to jest dla mnie problem. Komunikacja z tymi sąsiadami była - w postaci kilku wizyt osobistych oraz policji - i w żadnym stopniu nie poprawiła sytuacji. Mnie zignorowali, a policja nic nie może zrobić bez dowodów (a przecież nie będą u mnie siedzieć parę godzin, aż zacznie się tupanie, by sami mogli to usłyszeć). Ktoś wspomniał mi o możliwości rejestracji drgań lub samego tupania, by mieć podstawę do oskarżania winnych. Stąd moja prośba do Was o pomoc. Jaki mikrofon (i jakie parametry oraz z jakim sprzętem) nadaje się do takiej rejestracji? Własnymi uszami słychać do dość głośno i chciałbym tak też to zarejestrować. Z góry dziękuję za pomoc!
×