Skocz do zawartości

iroc_z

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O iroc_z

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Nadolice Wielkie

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Jeszcze raz dzięki za porady, już od tygodnia gra u mnie SR5012. Jak na razie dla mnie super, jest duża różnica między nim a NR1504, widać że kolumny potrzebowały więcej mocy.
 2. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  A są jakieś znaczące różnice między SR5011 a SR5012, jedyne co mi się rzuciło w oczy to SR5012 ma większą liczbę obsługiwanych serwisów streamingowych. Który byś polecił i możesz przedstawić mi jakąś ofertę na te sprzęty.
 3. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Dzięki, racja to wyjście na strefy.
 4. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Mam już kupca na NR1504, ale raczej zostanę przy amplitunerze jako sprzęt bazowy z preoutem, w późniejszym czasie dokupiłbym wzmacniacz stereo. W poprzednim poście wspomniałeś o sprzęcie Yamahy i trochę zacząłem przeglądać ich ofertę. Co bardziej polecasz jako bazę - Marantza SR5011 czy może Yamahę RX-V683? Muza to raczej rock i trochę jazzu, natomiast źródło to streaming z NASa lub jakieś Spotify i Tidal.
 5. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Rozumiem. Sam slim NR1504 jako źródło FLACów z NASa może zostać, czy też trzeba by pomyśleć coś na przyszłość do stereo?
 6. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Dzięki za propozycję, to co na dzień dzisiejszy znalazłem to ceny około 2500zł. Zastanawiałem się jeszcze, żeby pozbyć się NR1504 i zakupić np. SR5011. Cena około 3000zł Wiecie może jak to się sprawdzi w stereo z kolumnami Jamo Concert C95? Czy może jest to w ogóle bez sensu?
 7. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Na razie mam podpięte,gra to całkiem dobrze, klimaty Diany Krall miło się słucha, ale przy rockowych kawałkach czegoś brakuje, wrażenie jakby brakło energii, jakiejś dynamiki. Z tego względu zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem, Q21 zaproponował całkiem fajny sprzęt, ale zastanawiałem się jeszcze czy nie pozostać z Marantzem, niestety PM7005 nie ma wejścia main in, więc nici z połączenia, trochę to dziwne bo poprzednik miał. Czy warto szukać wzmacniacza który ma podwójne wyjścia na głośniki? Moje Jamo są wyposażone w 2 wejścia.
 8. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź. Jeśli dobrze rozumiem to wersja z końcówką mocy to tak jakby upgrade amplitunera, podnoszę moc na wyjście na kolumny, całe sterowanie i źródła dźwięku są zarządzane przez amplituner. Natomiast przy wersji z klasycznym wzmacniaczem to źródła muszę podpiąć do wzmacniacza, czy dalej mogę źródła puszczać przez amplituner? Przyznam szczerze wolałbym zostać przy amplitunerze, bo w sumie całą muzykę mam na NASie. Dziękuję za zaproszenie, jak będę w pobliżu to nie omieszkam zajrzeć.
 9. iroc_z

  Dobór wzmacniacza

  Witam serdecznie, To jest mój pierwszy post na tym forum, wiedza o audio raczej na niskim poziomie, więc proszę o wyrozumiałość, Mam amplituner Marantza Nr1504 i zestaw głośników Harmana HKTS16, ale dostałem głośniki frontowe Jamo C95 i chciałem je dopiąć do zestawu zamiast frontowych Harmana. W danych technicznych Jamo znalazłem info, że minimalna moc dla nich to 60W, tak więc Marantz wydaje mi się trochę za słaby (chyba że się mylę). Zastanawiałem się o rozbudowanie zestawu o wzmacniacz stereo, Marantz ma wyjście preout, tylko nie wiem jakie warunki musi spełniać wzmacniacz ( czy może to być każdy model). Czy musi mieć jakieś specjalne wejście? Jaki model polecilibyście tak do 2000 zł.
×