Skocz do zawartości

Bogusław Kożyczkowski

Uczestnik
 • Zawartość

  1 697
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bogusław Kożyczkowski

 1. Wstrzymywałem się z pożyczeniem na test, własnie przez brak DL. Trwało to tak długo, że sprawa uległa przedawnieniu. NAD z tym modelem nie pobije rankingów sprzedaży, a 658 tak dobrze się zapowiadał, ale jego potencjał został zaprzepaszczony przez oczekiwanie na DL
 2. Czytam tak, co tu piszecie. Nie wygląda to całkiem różowo @kukocz Bravo Ty. Sam chciałem wybrać tylko i wyłącznie DDRC-22D bo pracuje na lepszych parametrach. Tobie udało się wykorzystać DDRC-24 na Max. Dobra robota.
 3. Nie wiem, czy już nie czas, ......zmodyfikować nagłówek i dać Williams`owi spokój. Ostatnio sprawy przyspieszyły, martwię się zespołem serwisowym Roberta, co fabryczny to fabryczny.
 4. Ok z tym sie zgodze oczywiscie pomijajac moc, ale przyjmujac iz masz sredniej klasy kolumny i sredniej klasy wzmacniacz to przez wymiane czego uzyskasz wieksza zmiane brzmienia systemu kolumn czy wzmacniacza? No, ja już tak mniej... będę zgodny. Jak sprzedawałem Bowers`y 685s2, goście przyjechali odebrać i posłuchać czy okay. Po podłączeniu do MA252 byłem w lekkim szoku, od razu pożałowałem, że tak nisko (cenowo) je sprzedaje, A nawet była myśl "może je zostawić?" Zagrały tak, jak nigdy przedtem spięte z NAD 375. Tak wiem, dysproporcja cenowa jest duża, że pewnie nikt tego tak nie złączy. Dlatego, znów cofam sie do miejsca, o którym była mowa, że dobry sygnał zadecyduje co usłyszymy na końcu. Widzę, że kolega @1Ender już przez to przechodził.
 5. Sadze, że China-wyścig będzie odwołany. Kierowcy i mechanicy + personel dodatkowy nie będą ryzykować. Co do DTM? żadnych przecieków o prywatnym zespole, a powinien być już hałas dla reklamy. Dlatego podtrzymuje wpis ... czy Robercik czegoś nie przekombinował? ---- Wili, nadal z dziurą w kasie, bierze wszystko co tylko doda gotówki do teamu. Na współpracę z Brytyjczykami zdecydowała się firma Crew Clothing Company, która będzie dostarczać stroje pracownikom stajni z Grove. W.P. Alfa Romeo melduje ..... 14 lutego nowy model C39 ma wyjechać na tor. Ktoś (jakaś stacja) zapowiedział, że będzie pokazywał zmagania z przedsezonowych testów, ale nie pamiętam kto?
 6. Czy mam rozumieć, że inżynierzy dzwieku, pracujący nad "Dirac Live" nie zawsze mają racje? hmmm...... to wychodzi na to, że Pan Ian Wallman (Producent muzyczny z UK) w swoich słowach "I was completely amazed by the difference that Dirac Live room correction made to my new studio" ...lekko przesadził? Oczywiscie, możliwości zmian są (korekty). Tylko w tym przypadku, jak chcesz ("kształtować korekcję wedle naszego wyczucia") i poprawiać ludzi którzy na tym się znają, to kupno DDRC-24 za 4 setki $ było bezcelowe. Moim zdaniem, zaufaj skrzynce.
 7. Już się tłumacze. Uważam ze preferencje tyczą się zestawienia całości sprzętu w ... całość. Kiedyś miałem .... eee .. twarde granie, okazał sie że to przez kable Audioquest`a. Zmiana owych na Purist`y + zmiana lamp w Maku +obecny DAC Moon`a i .... jestem po analogowej stronie, nie tracąc nic z rozdzielczości wysokich i bogatych średnich tonów, ALE .. kable sieciowe AQ musiałem zostawić, bo pożyczony Harmonix z PremiumSound zamulił Bas, wiec ten twardy z AQ teraz się przydał. (Tak , wiem ... kable sieciowe "")bfjgghjvd5""nie mają wpływu). A takie moje obecne ustawienie zawdzięczam ... słuchając innych, często lepszych zestawów od mojego, wyciągając z tego naukę i wnioski. Może dlatego u mnie się w miarę wszystko wpasowało, bo mam zagracony pokój, a tapicerskie prawie na dwie ściany. Każdy róg pokoju (prócz wejścia) jest czymś zastawiony. ---- Dlatego też dopisałem, że akustyka to kolejny element poprawiający wynik końcowy, ale nie jest on najważniejszy. A kolega Kraft teraz jest już po poprawie brzmieniowej dzięki wykorzystaniu małego pudełka,a nie własnemu słuchowi. Chyba nie muszę przypominać o budowaniu akustyki na ucho, a po pomiarach mikrofonem, lekki zawód, Domyślam się, że teraz kolega Kraft słuchając muzyki ma uśmiech od ucha do ucha. Już wstawiam wodę na kawę. zapraszam. Oczywiscie, przy odpowiednim poziomie Volume i co po nie którym nagraniom, będzie wzbudzanie, ale wtedy będziemy musieli rozmawiać znacząco głośniej.
 8. Eee, już była taka, "gęsta" dyskusja o listwie, za dużo żetonów z dodatkiem PSA -100 jako wypełniacz.
 9. Co masz na myśli mówiąc "revolucja" bo zabrzmiało tak , że poprawi znacznie (delikatnie mówiąc) Zapraszam do mnie. Heco The New Statement grają na 24m2 poprzednio były B&W 685 S2 i spokojnie dawały rade, nawet do większych poziomów grania. (NAD 375 1/2 mocy) Parę kolumn przewinęło się przez moje pomieszczenie, wiec z własnego doświadczenia wiem że to "dopasowanie" idzie śmiało pominąć. ------- Swoją drogą odchodzimy, od tematu.
 10. Kolumna - preferencje użytkownika? Jak najbardziej. // Kolumna do kubatury? nie koniecznie.
 11. Wracamy do równowagi w konfiguracji bo najsłabsze ogniwo rozleje wodę. Kolumny i pomieszczenie..... Mc teraz pracuje na 21% (very spokojne granie) ciężko będzie wprowadzi kolumnę, (że o pomieszczeniu nie wspomnę) w drgania. O jakim poziomie dB mówimy?
 12. Ile to już razy zapraszałem do siebie na odsłuch. Pokój, jakich wiele w kraju naszym, no! bez połączenia salonu z aneksem kuchennym. Tylko 4,2x na 4,8x Akustyka to trudny temat, ale ona tylko poprawi dobre granie sprzętu, o ile ktoś nie będzie kleił gąbek na każda ścianę w przekonaniu że tak lepiej. To fakt, że pisanie o zniekształceniach w sygnale (graniu) to jakiś pomyłek. Nasze ucho szybko to wyłapie. Co do wagi poszczególnych elementów w naszych konfiguracjach, to analogicznie będzie jak z orkiestrą w filharmonii ... każdy osobny instrument gra ....nie szczególnie, ale jeśli scalimy te pojedyncze grajki w jedną całość to ...........to jest to.
 13. No tak..... znalazły sie wykresy w tym temacie (nie wiem po co) i temat zgasł, a była miła i spokojna wymiana zdań pisanych. Ehhh...
 14. Akustyka? to jeden z elementów grania końcowego, ale nie No1 Źródło ważniejsze od wzmacniacza jest. Kolega @Kubakk już opisał właściwie co i jak, i nie ma co kombinować więcej.
 15. Czekam na ten sezon, premiera całości gdzieś pod koniec lutego ... i rezygnuje z Netfix
 16. Jest więcej jest info F1 i DTM. Ogólnie, ... burza w szklance wody. Można się było już szybciej przekonać, że tym DTM jest nie tak. BMW zostawił fotel wolny, ale nie ogłosił Kubicy do swojego fotela w styczniu. Nie wiem, czy Robert czegoś nie przekombinował, ponownie.
 17. Coś tu cicho, wiec dopisze, że czas przesłuchać nowości. https://postimg.cc/564S6x19 Nowa płyta Pet shop boys lepsza od poprzedniej.
 18. Mamy już pierwsze terminy prezentacji Team`ów. Składy są już znane, wiec teraz tylko czekać na malowanie bolidów.
 19. Jest i chęć produkcji przenośnego kaseciaka. https://www.forbes.pl/biznes/kasety-magnetofonowe-wracaja-do-lask-mulann-szykuje-nowy-odtwarzacz-w-stylu-walkmana/hvsgsfn
 20. Nie wiem z czego to wynika, czasami zmiany słychać od razu, czasami krócej. 😊 Tak całkiem to z tym czekaniem to też lipa. U kolegi @degsterr bas przeciągał, wiec do dziury bassreflex trafia audiofilska wełniana skarpeta i ..... 3sekundy i bas nie przeciąga 😁 PS. ECC81 Marconi /// ECC 83 lepiej nie ruszać - za duże zmiany, nie zawsze progres. -------- Tak czy siak, pojawiają się pierwsze próby wykazania oficjalnych różnic w słuchaniu i mierzeniu.
 21. Poczekajmy na start sezonu 2020. Robert będzie chciał pokazać na swoich treningach swą wartość, będzie cisnął, ważą się jego losy na regularne starty Williams robi dużo hałasu wokół siebie ostatnio, czy będzie coś z tego wartościowego??? nie wierze. Nadal tylko moneta na przetrwanie potrzebna, aby do 2021 dociągnąć.
×
×
 • Utwórz nowe...