Skocz do zawartości

Bogusław Kożyczkowski

Uczestnik
 • Zawartość

  3 153
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bogusław Kożyczkowski

 1. Spojrzałem teraz na adres i coś mi się nie zgadza. Wychodzi na to, że Bazodrur wyprowadził się z niewielkiej kamienicy w mieście i posiada już domek z działką. Dzwon do niego .. powie, gdzie masz jechać. Uważaj na test .... słuchania. Musiałem go zaliczyć, wtedy rozmawiał ze mną bardziej poważnie.
 2. Zgodnie z zapowiedzią A tu kolejny AudioQuest został pokonany ... ehh... ------ Już dawno jest hałas o kablach Ethernet ... ostatnio nasłuchałem się o tym ponownie .......bo używam Node - streamera sieciowego. Faktem jest, że mój zestaw CD-DAC-wzmacniacz-kolumny to prosty skład i ostatnio go zaburzyłem Roman z salonu Nautilus powymieniał zwykłe skrętki potrzebne do Ayon S10 na firmowe okablowanie i mówi ze jest lepiej........ hmm... znowu kable? Cholerka, ja potrzebuję ze 10-15m takiego okablowania, -- niedobrze.
 3. słyszę to teraz gdy zamieniamy kable w salonie Nautilus. Ayon czy to integra czy końcówka mocy woli głośnikowe, srebro, również RCA .. ALE .... już nie na zasilaniu, tu lepsza jest miedz. Gdy to samo robimy wysokim modelom Accuphase jest odwrotnie! Pisałem to na przekładzie tego co testowaliśmy Końcówka Octave i pre również ...... pomimo grania mocno podobnego do tranzystor, woli miedziane okablowanie. Salon Nautilus Północ to ?? ... jest inny niż pozostałe. Nie ważne, kiedy tam wejdziesz, tam zawsze gra muzyka i .... w porównaniu do innych salonów, w których trzeba się umawaic .. gdzie dopiero przyniosą sprzęt z półki ... podłaczą .. zagra albo i nie .. tam masz 2-3 systemy non-stop pod prądem, wystarczy tylko podkręcić volume na wzmacniaczu. Ostatnio już 4 zestawy są na chodzie w każdej chwili. Ja do dziś nawet nie byłem tam w pomieszczeniu piętro niżej, gdzie jest kolejny sprzęt. Jest w czym wybierać.
 4. Miałem troche styczności z Wiesławem, nawet ... Marcin @degsterr wybrał się ze mną do Słupska na odsłuch systemu lampowego Bazodruta, a On odwiedził mój pokój. To ciekawe co pisze ... mnie powiedział ze tylko w samych kablach jest 100tys. Inna sprawa ze zestaw Lampowy potrzebuje innych kabli niz tranzystor, słyszę to teraz gdy zamieniamy kable w salonie Nautilus. Ayon czy to integra czy końcówka mocy woli głośnikowe, srebro, również RCA .. ALE .... już nie na zasilaniu, tu lepsza jest miedz. Gdy to samo robimy wysokim modelom Accuphase jest odwrotnie! Ale kto by się tym przejmował.
 5. No, troche mnie poniosło z ty DL = Dirac Live A faktycznie, wszędzie miało być DR Sorrki ============ @Kraft no i wszystko jasne, tylko ..... normalizacja/ograniczenie volume odsłania tylko niewielki zakres DR Źle, że już masowo psuja też płyty, ale co zrobić takie czasy.
 6. Jarku, pozwól ze odniosę się też do tego .. Nagranie "MIWAKU” Mayo Nakano Piano Trio Plik DSD 256 - przekonwertowany bezpośrednio do Wawe = DL20 Zas to samo nagranie z CD-R GOLD = DL17 Siła rzeczy, pomimo dbałości o jak najwyższą jakość, nie udało się zachować już tak wysokiego DL. Rynej już powoli zaczął się dzielić, masówka to streaming, trochę płyt CD i ... wybaczcie .. winyl. Klasyka, jazz, i pare podobnych dla których jakość jest ważna i zalecana, to płyty CD a najlepiej SACD (jest różnica, potwierdzam wyższość tego materiału nad warstwa CD).
 7. Już linkowałem ten adres w innym temacie, ale pozwól ze przypomnę. http://www.highfidelity.pl/@numer--152&lang= Sam zauważyłem, że część wykonawców przestała dawać materiał lepszy nic 24bit 44,1kHz Po pierwszym szale na jakość 24-192 teraz jest bardziej pod klienta ze słuchawkami, bo jak wiesz teraz jest bum na słuchawki wszelakie. Rynek wydawniczy i wszystko z nim związane przestawia się wraz ze wzrostem sprzedaży muzyki ze streamingu i wraz z odchodzącym zapotrzebowaniem na płyty CD. Jest jeszcze powrót do winylu, ale on też z czasem się ustabilizuje na pewnym poziomie w sprzedaży tak jak płyty CD
 8. To efekt masteringu pod streaming i słuchania na "pchełkach" na mądrym telefonie. Tak teraz trzeba.
 9. Nie wiedziałem, że używasz okablowania AQ, pisałem tylko co u mnie. Tak to już jest "im wyżej tym trudniej".
 10. A jak się podobał spóźniony start Bottasa (znowu)? On ma proste zadanie do końca sezonu ... blokować, blokować, blokować Maxa i za uj. mu to nie wychodzi ... a moze???
 11. Czytam sobie korespondencje radiowe i .... .....Na 3. okrążeniu Pierre słyszy: „DRS dostępne, Max nie jest w naszym wyścigu”. Kilka zakrętów później inżynier powie: „Możesz przepuścić Maxa”. Gasly tak robi i przepuszcza Holendra, nie otwierając DRSu na prostej..... Tak się załatwia sprawy - "nie przeszkadzać, bo "król" jedzie"
 12. Uff.. a już się bałem, że będzie oferta. No dobra ............ wiem ze Accu E600 to już kolejny level up. Podana mi cena lekko zasiała niepokój w mojej głowie, na szczęście albo przeciwnie, wydałem się ostatnio (RCA -5K/Soungenic-2,5k/Node-2,5k) i nie myślę już o tym Accu. Kabelki być muszą, AudioQuest się nie sprawdził, PADy pasują lepiej, ale zawsze ...... można coś jeszcze poprawić.
 13. Przed chwila mi przypomniał ze tez zrobiłem wpis - KONIEC a potem coś dopisuje i marudzę o zmianach.
 14. BS Node .. Radio Zet - nie / Antyradio - nie W obu jest błąd odpowiedzi serwera
 15. Radzę zapamiętać ten wpis i datę Tak jest, tego się 3majmy. Ale..... że mam takie możliwości różnych rzeczy dodatkowo przesłuchać w domu to nie wykluczam skorzystania z okazji, bo wszelkie takie odsłuchy to dodatkowa wiedza w głowie i doświadczenie w Audio czego polecam innym.
 16. Nie jestem pewny czy to 50-ki czy 30-ki? Jesli mam coś napisać o tych kolumnach to napisze, że ich zakup musi być przemyślany i ze względu na granie tych kolumn i ze względu na amplifikacje. Mam to dobrze, że jak poproszę Romana to przywiezie mi Accu do domu, więc to nie problem spasować je z Heco. Po cichy myślę nad La Diva.
 17. Czyżbyś chciał odkupić MA 252? to trudno dostępny sprzęt second-hand,
 18. A klasowego Luxman nie słuchałem. Ogólne testy i poszukiwana są zakończone, ostatnim brakującym elementem był Streamer, teraz tylko drobne korekty, w kablach które zresztą nie są lubiane na forum i dlatego tylko szczątkowe info z mojej strony, więc nie warto zaśmiecać tematu "nasze testy"
 19. Nie, to nie tak, byłem odsłuchać nowego Accuphase w klasie "A" czyli E650 w salonie Nautilus. Posłuchałem go uważnie i musze przyznać, że grania Accu ma szanse dobrze wpasować się w mój SET jako zamiennik Maca. Przy okazji dostałem ciekawą ofertę na model E600 i ??
 20. Tellurium Q? To jest wykonalne, bo PremiumSound handluje kablami tej firmy, więc zapewne Arek (szeryf salonu) pewnie udostępnił by mi pomoce naukowe. Kłopot jest gdzie indziej ... po pierwsze -- potrzebuje dla siebie kable o długości co najmniej 4,5m, a to duży problem po drugie -- nie mam pewności ze mój zestaw jest neutralny a to ważne w ocenie kabli po trzecie -- do prawidłowej oceny potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz i drugi komplet kolumn ewentualnie monitory, no i dobrze by było, żeby cały ten sprzęt był podobnej klasy, bo tylko tak można prawidłowo ocenić cechy charakterystyczne danego przewodu. Ja niestety odsłuchuję/testuję kable tylko dla poprawy mojego zestawu, więc tu nie pomogę. nie zaglądałem, ale z tego co pamiętam z sieciowego kabla, jest tam instrukcja jak poznać oryginalne produkty Siltech, co w dobie podrabianych kabli wcale nie jest głupie.
 21. Ja nadal walczę z BS Node, teraz aplikacja Qobuz w Blu os troszkę mnie niepokoi, bowiem w porównaniu do apki na PC nie pokazuje wszystkich piątkowych premier. Temat z zapytaniem "why" zgłosiłem do suport Qobuz. Na zakończenie sobotniego odsłuchu Accu E650 pożyczyłem coaxial Siltech 380D do domu. Teraz dzielnie gra zamiast AQ Carbon podpięty do Node, ale ważniejsze połączenie jeszcze będzie, gdy trafi pomiędzy CEC a DAC Moona
 22. Nic się nie stało, a może nawet i lepiej, bo dzięki temu Tidal dał szanse każdemu zestawieniu sprzętu.
 23. Brawo Ty. Ja już zapomniałem o tym, ale widzę ze Tobie nie dawał spokoju ten kawałek.
×
×
 • Utwórz nowe...