Skocz do zawartości

deusuks

Uczestnik
  • Zawartość

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez deusuks

  1. Rozumiem, podstawkowe i tak sobie odpuszczam ze względu na gust estetyczny Granica 6 tys. została założona na podstawie wstępnej oceny ile chcę przeznaczyć na wymianę. Mam możliwość zwiększenia kwoty wydatków, bez zastawiania zegarka i przerzucania się na suchy chleb. Zawsze można wydać więcej i mieć lepiej, pytanie tylko jaki poziom wydatków uznajemy za rozsądny -a jest to granica czysto indywidualna. Jeżeli twierdzicie, że w tym budżecie ten zestaw zagra gorzej, to może odsłuchać Zensor 7, bo też mam taką możliwość (lub inny zestaw do 4tys.) Konkretną decyzję można podjąć po odsłuchu. Wymiana wzmacniacza jest dla mnie też warunkiem brzegowym Jeszcze pytanie z innej beczki. Czytałem kiedyś, że przy dobrym sygnale FM dobry Tuner analogowy zagra lepiej niż CD. Czy to samo dotyczy radia DAB lub internetowego?
  2. Mój Cambridge pod względem brzmienia bardzo mi się podobał, ale obecnie jest to dla mnie funkcjonalna klapa. Jak wydam 6 tys. i żona będzie się męczyć dalej z tym co było (przeskakujące guziki, nieprecyzyjne potencjometry i "uciekające radio" to mnie wygoni z domu ;-) . Potrzebuję czegoś co daje jeszcze oprócz przyjemności słuchania, przyjemność użytkowania. Dlatego założyłem od początku wymianę wzmacniacza. Spodziewałem się, że 8270 nie będzie gorszy, a będzie przy tym przyjemniejszy w obsłudze. Ponadto, jeżeli przy tym pozbywam się starych Asterek to może już być tylko lepiej. Tam gdzie planowałem odsłuch zaproponowano mi głośniki do 2 tys. Może w takim razie 3 tys. na amplituner i 3 tys. na kolumny? Wybór jest wtedy niewiele większy ale może coś się znajdzie...w tym zakresie cenowym oprócz zaproponowanych pozycji mają jeszcze tylko Dali Zensor 5, Castle Knight 3, Klipsch R26F, R28F, RP-250F oraz Acoustic Energy 103 Może poszukać zaproponowanych powyżej Heco Music Style 900 lub Melodika BL40 MKII ? Czy faktycznie 8270 przy starym Cambridge wypada tak blado? Pozdrawiam
  3. Pylon Pearl 25 i Monitor Audio MR4 lub MR6. Jeszcze jedno pytanie. Czy głośniki podstawkowe będą potrzebowały mniej mocy niż kolumny podłogowe, żeby ładnie zagrać? Tj. czy przy cichym słuchaniu będą grały lepiej niż kolumny?
  4. Mam naprawdę dosyć obecnego sprzętu i musiałbym włożyć do niego trochę kasy żeby był na chodzie. Najlepszą opcją wydaje mi się jednak sam TX-8270 plus kolumny. Ewentualnie Yamaha R-N803D. Do odsłuchu zaproponowano mi Jamo C95, Monitor Audio i Pylony. CD zawsze można dokupić później gdyby mi go rzeczywiście brakowało lub poszukać dodatkowych środków.
  5. Dziękuje bardzo za podpowiedzi. Postaram się przesłuchać przynajmniej cześć z powyższych propozycji. Wiem teraz w jakim kierunku prowadzić poszukiwania. Takie jeszcze mam pytanie, jak się ma TX-8270 do niższego TX-8250? Czy warto rozważać taką zamianę? Czytałem gdzieś, że tego niższego modelu nie warto brać w ogóle pod uwagę ze względu na "słabszej jakości wnętrzności".
  6. Podobna, ale jakoś tak mam duży sentyment . Może to i racja z ripowaniem. Już i tak zgrywam te płytki do samochodu. Tam mam tylko wejście USB. Z drugiej strony przyjemnie jest sięgnąć na półkę, wyjąć płytkę z pudełka itd. To taka namiastka starych winyli -też płyty tylko wygodniejsze.
  7. Dziękuję za porady. Zależy mi na CD ze względu na kolekcję płyt, którą traktuję jako hobby. Obecny odtwarzacz ledwo zipie, a w przypadku strumieniowania szafeczka z płytami stanie się bezużyteczna. Amplituner Wi-Fi wybrałem raczej ze względu na radio internetowe. Co do Cambridge to zawiodłem się trochę jego żywotnością. Kolega w tym samym czasie zakupił Onkyo i nadal mu działa bez zarzutu. Z drugiej strony sam przyznał, że rzadko go używa...
  8. Pozdrawiam wszystkich użytkowników i bardzo proszę o poradę. Mój obecny sprzęt to Cambridge Audio: -wzmacniacz azur 640A -CD azur 540C -tuner azur 340T -kolumny Diora Świdnica Astra 4 wymiary pokoju 3x6 metrów szafka ze sprzętem stoi w rogu pokoju na dłuższej ścianie, mieszkanie w bloku. Używanie sprzętu to mniej więcej 60% radio (głównie stacje muzyczne), 30% muzyka, 10% film Obecny sprzęt skompletowany jakiś czas temu jakoś tam grał i aktualnie zużył się i zweryfikował trochę moje oczekiwania. Wzmacniacz gubi kanały, zwłaszcza na początku słuchania. CD często nie czyta płyt i muszę je pakować po kilka razy do szuflady zanim zagra. Do tego karkołomne podłączenie do TV, który posiada tylko wyjście słuchawkowe i optyczne. Jest też ogromny problem z wyskalowaniem głośności na tym wzmacniaczu na niskim poziomie -potencjometr jest mało precyzyjny. Jednym słowem nie chcę już inwestować w to co mam tylko zamieniłbym to na nowe. Dominujący rodzaj muzyki to rock, blues, folk, reggae, ska z domieszką instrumentów dętych blaszanych, trochę muzyki poważnej. Przykładowo Tom Waits, Manu Chao itp. Ze względu na trudności z odbiorem radia na antenie wewnętrznej i małymi możliwościami na antenę zewnętrzną oraz skomplikowanym połączeniem z TV chciałbym zmienić wzmacniacz na amplituner Wi-Fi. Wstępnie myślę o Onkyo TX-8270. Moc i dynamika nie są priorytetem, raczej miękkość brzmienia i dokładność. Wiem, że kolumny nie są najlepsze ale jak na złość nie zużyły się wcale. Dodać tu trzeba, że większość czasu (radio) sprzęt nie będzie grał zbyt głośno. Czy mogę do tego amplitunera zostawić stare Astry, czy będzie to "bezsensowna profanacja"? W tym budżecie powinienem jeszcze zmieścić zakup CD. Może jest jakiś inny zestaw godny polecenia? Może zostawić te kolumny i w przyszłości zainwestować w coś lepszego. Warunki brzegowe to budżet 5-6 tys. PLN, sprzęt nowy, jednej marki, srebrny.
×
×
  • Utwórz nowe...