Skocz do zawartości

Junoxe

Uczestnik
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Junoxe

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poland

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Junoxe

  Sprzęt do mocnej muzyki

  Nie wiem czy to najniższa cena. Słuchałem Fear Factory, Ministry, Sepultuturę, Killing Joke i jakieś noisy inne. Najciekawiej słuchało mi się na Peachtree Nova 125SE. To co było inne w tym wzmacniaczu to detaliczność gitar. Zwłaszcza w Fear Factory. Nagle pojawiło się tyle mikrodźwięków, mikrodetali. I pomimo tego, że muzyka Fear Factory to raczej jasne granie, to ta detaliczność gitar była bardzo wciągająca. A poza tym nie słucham takiej ciężkiej muzyki.
 2. Junoxe

  Alternatywa dla NADa C356

  Czy w 375BEE tę przypadłość można obejść ściszając z tyłu "Volume Pre-out 2"?
 3. Junoxe

  Co wiemy o prądzie elektrycznym?

  Ale że dryft/ruch/"drgania" elektronów wytwarza falę elektromagnetyczną, która to ona przenosi energię? To "drgające" (w te i z powrotem) elektrony prądu zmiennego (właśnie dlatego zmiennego) indukują/towarzyszą falę/i elektromagnetyczną/ej przenoszącą/ej energię. Jeśli coś poplątałem, to poprawcie/ Feynman ładnie tłumaczył też (Tom I, cz. 1.) poprzez analogię do mechaniki. Całkiem sporo informacji i informacji o źródłach wiedzy miałeś przedstawione przez kolegę @Malipczuk w roku 2015 w wątku https://forum.audio.com.pl/topic/42646-jak-to-jest-z-prądem-płynącym-w-kablach/ i spokojnie mógłeś kolego @wpszoniak skorzystać z wiedzy i rad i co najważniejsze ze źródeł. Ja sobie zajrzałem do "Feynmana wykłady z fizyki" tom 2.1, na stronie 221 jak wół stoi: "Prądy elektryczne są to elektrony, bądź inne ładunki znajdujące sie w ruchu z pewnym wypadkowym przepływem.". Problemem jest pewnie potoczne przydawanie znaczeń pojęciu "prąd elektryczny". To proste pojęcie. Jednak potocznie pod tym pojęciem rozumiane jest cała masa innych pojęć, które w fizyce mają swoją nazwę i wytłumaczenie. W potocznym rozumieniu zawiera sie i dryft elektronów, i velocity factor i energia elektryczna i propagacja fali elektromagnetycznej itp. Zaś w fizyce "prąd elektryczny" to banalne pojęcie. Generalnie autor wątku ponownie bije pianę i (prosze o wybaczenie) trolluje. Gdyby chciał się dowiedzieć co to jest prąd elektryczny, to od 2015 mógłby to spokojnie zrobić. Ale nie chciał. Ponieważ już pisałem w wątku "Audio Critic...", że nastawienie "audiofili" (dałem w cudzysłów, bo jak słusznie kolega @Kraft, zauważył, audiofil, to jednak ktoś inny) ma podłoże poznawcze. To znaczy, kiedy już kolego @wpszoniak poznałeś fizykę, ale jej odpowiedzi Ci nie odpowiadają, lub uważasz, że nie znalazłeś satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na pytanie czy zmiany kabla AC wpływają (NIE WPŁYWAJĄ) na brzmienie zestawu audio (poza zero-jedynkowym stanem: jest kabel-nie ma go), proponowałbym udać się w kierunku biologii. Postrzeganie ludzkie jest bardzo dobrze opisane i chociaż nie wszystko wiemy, to znajduje się tam odpowiedź na Twoje (i innych) pytanie, dlaczego słyszysz coś czego nie ma. Nie tu szukasz odpowiedzi. Ja zaś do innych czytelników, którzy być może kombinują błędnie w myśl zasady, że prawda musi leżeć po środku, otóż nie musi i najczęściej nie leży. Zaś do Was "audiofile" to co mnie smuci, to że nie bierzecie odpowiedzialności za swoje mniemania.
 4. @Malipczuk Czy kolega jeszcze bywa tu aktywny? W sensie czy zadawanie pytań koledze ma sens, kolega jakoś tam śledzi i odpowie, czy szkoda zachodu? Pozdrawiam.
 5. Trochę offtop. Proszę nie uznać tego za niegrzeczność, ale tekst potencjalnie ciekawy jest mocno nieczytelny. Już nie chodzi o źle użyte spacje czy znaki interpunkcji, ale znikające słowa w zdaniach czy błędy gramatyczne (o stylistycznych nie wspomnę, bo sam kuleję przepotwornie) powodują, że trudno przebrnąć przez tekst. Proszę tego nie brać za atak, po prostu może cechy wrodzone nie pozwalają na przejrzystą pisownię. Może po jakimś czasie warto na nowo przeczytać własny tekst. Bo jak rozumiem, redakcja przed opublikowaniem nie działa. Z wyrazami. Nie audiofil i nie literat.
 6. Junoxe

  Stereo do gabinetu

  Ja na Twoim miejscu wybrałbym to co mi się podoba najbardziej. Na każdym innym miejscu także. Tym bardziej na moim miejscu.
 7. Wydaje się, że tak. Nie znam się na kinie domowym, ale (strona 7.): "Advanced settings To set input 4 to fixed level Input 4 can be configured to provide high-quality amplification of the main channels of a surround-sound processor, with volume control provided by the processor. Note This will give full-volume output." http://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/03/I22UserGuide.pdf
 8. No więc nie. Otóż postrzeganie (w szerokim rozumieniu kognitywistyka) to jak najbardziej nauka. Fizyka (generalnie Nauka) to jest takie narzędzie obiektywizujące. Pozwala nam odnieść się do rzeczywistości fizycznej odsiewając "filtry" naszego postrzegania. Postrzeganie (wszystkie zmysły) są złożonymi procesami, do których dochodzi jeszcze funkcjonowanie świadomości. Każdy z nas tak naprawdę postrzega tylko interpretację. Nauka pozwala nam zobiektywizować nasze postrzeganie i uniezależnić np. osąd od naszych zmysłów. Audiofile po prostu chcą postrzegać w taki sposób, bo im to sprawia frajdę. Jak komuś sprawia frajdę zapalenie marihuany czy wypicie alkoholu etylowego i lubi postrzegać rzeczywistość z dodatkowym zniekształceniem to przecież, byle nie przesadzał. W przypadku audiofili, jeśli nie robią komuś krzywdy to proszę bardzo. Osobną kwestią jest ich etyczna postawa w sytuacjach, kiedy zdają sobie sprawy, że są celowo nadmiarowo nieobiektywni i doradzają innym, którzy nie mają świadomości istnienia takiego hobby.
 9. Junoxe

  Zestaw Canton +HK970...co o tym sądzicie?

  Ma po jednym WEJŚCIU optycznym i coax. Maksymalne parametry to 24/96 i tylko PCM stereo. To w pełni funkcjonalny DAC. Na funkcje DAC przełączasz na pilocie guzikiem Source i masz Player (CD), Coaxial, Optical.
 10. Junoxe

  Stereo do gabinetu

  No właśnie. Zakładam, że gdzieś mieszkasz/przebywasz/odwiedzasz i tam możesz odsłuchać. Czyli nie każdy zestaw, a tylko taki, który ktoś ma do odsłuchania. Nic Ci po poradach, jeśli tego nie usłyszysz przed zakupem. I tak i nie. Uszy się różnią, ale nie aż tak, by można było potwierdzić tożsamość, jak w przypadku odcisków. Zaś wrażenia słuchowe to już kompletna loteria. Pisanie o dziesiątkach systemów to też przesada. Podjedź do jakiegoś większego sklepu (większego w rozumieniu różnorodności asortymentu) dedykowanego audio (tzw. salony audio - masz spis na tym portalu) i w ciągu jednego popołudnia posłuchaj co możesz. Wybierz co Ci pasuje. W przeważającej większości, dla kogoś nieobsłuchanego to będzie wystarczające. Żebyś mógł coś porównać, powienienś mieć jakąś referencję. A ponieważ jej nie masz to Twoją referencją będzie Twój pierwszy zestaw stereo, który kupisz, bo akurat taki Ci się podobał na jednym odsłuchu. Większość tak zaczynała.
 11. Junoxe

  Zestaw Canton +HK970...co o tym sądzicie?

  Masz HD970 bardzo dobrego DACa.
 12. Junoxe

  CENA/JAKOŚĆ Dylemat początkującego

  Nie wiem czy tego oczekiwał autor wątku. Jeśli nie to odpowiednio wyedutyję lub usunę. Najlepszą relację jakośc/cena dają urządzenia używane. Jeśli ktoś jest początkujący i obawia się (słusznie), że mu się za jakiś czas odwidzi dany zestaw (bo się osłuchał i wie czego chce, bo jednak się pomylił, bo mu się znudziło, bo cokolwiek), to niech sprawdzi rynek używanych urządzeń. Ubytek wartości przy odsprzedaży noe jest taki spektakularny. Można wynorać urządzenia np. 10-letnie w kwocie np. 2000-3000 zł, które rzadko występują w drugim obiegu ze względu np. na długowieczność. Ich ceny są mniej więcej ustabilizowane na pewnym poziomie. Czyli trzeba śledzić ruchy na rynku w ciągu roku. Możesz zauważyć pewne zachowania związane z np. wakacjami, świętami. Na co zwrócić uwagę? 1. Po pierwsze na liczbę urządzeń danej marki, lub danego modelu w drugim obiegu. Jeśli (UWAGA, podaję przykład, ale nie po to by robić flame war, ale... jako przykład) taki wzmacniacz, występuje w drugim obiegu relatywnie częściej niż inne marki/modele lub relatywnie często pomimo wyśmienitych recenzji, to należy zachować ostrożnosc. Uff, udało się bez podawania przykładu marki na H z Norwegii. 2. Nie bać się używek. Oceniać sprzedającego po jego historii zakupowej. Kupować tylko poprzez serwisy gwarantujące ochronę kupującego. 3. Jeździć na odsłuchy. Nawet nie po to, by wybrać konkretny sprzęt, aby nabrać pewnego doświadczenia. Osłuchania. Żeby chociaż się zorientować co się lubi. 4. Poświęcić na zakupy (odsłuchy, czytanie, rozmowy) jak najwięcej czasu. Uwaga. Mówię o np. 2 miesiącach. Serio. 5. Wytrenować w sobie umiejętność przeciwstawienia się pewnym biologicznym nakazom: confirmation bias, różnego rodzaju racjonalizacjom, nie wyciągać wniosków z małej liczby danych (heurystyka sądów). Nie masz danych? Odwracasz się na pięcie, choćbyś nie wiem jak był urzeczony. 6. Zaufać fizyce. Jeśli coś nie ma prawa działać, a złotouchy kolega audiofil słyszy, good for her/him. Tobie może się to nie przydarzyć i kasa w błoto.
 13. Junoxe

  Obraz Branży na forum

  Eeee... nie lubię narzekać, to pochwalę. Chcę pochwalić sklep (incydentalnie serwis) Soundpower p. Piotra Ł. Chyba panowie (właściciel i pracownicy) nie udzielają się na forach audio, więc nie istnieją dla większości. Nigdy nie czułem się namawiany i tych kilka odsłuchów (w starej siedzibie i w nowej) spędziłem miło i w kulturalnym towarzystwie. Sklep internetowy nie jest może szczytem UXu, ale ja wolę obcowanie (proszę bez heheszków) klasyczne, czyli spotkania osobiste. Chciałem też pochwalić pana z Top HiFi na Nowogorodzkiej w Warszawie, który był bardzo pomocny, wpuścił mnie przed czasem otwarcia (parę minut, ale zawsze, kiedy przyjechałem ze swoimi (wypożyczonymi z Soundpower z resztą) kolumnami na odsłuchy. A była to sobota. W sobotę też kiedyś byłem na odsłuchach w Ministerstwie dźwięku i też to było bardzo pouczające spotkanie. Miło i kulturalnie, bez poganiania. Współczuję trochę pracownikom Planety dźwięku na Tarczyńskiej w Warszawie, bardzo uprzejmi i pomocni, ale pokój odsłuchowy to jakaś porażka. A i też w sobotę sklep Polpak na Jerozolimskich. Panowie dzielnie nosili kolumny, aż miałem poczucie winy. A i pochwalę p. Piotra z S4Home, u którego wprawdzie nic nie kupiłem, ale za to odbyliśmy nie zobowiązującą rozmowę na tym forum. Chcę powiedzieć, że większość odsłuchów odbyłem w sobotę i tym bardziej szacun dla pracowników.
 14. Junoxe

  Primare DAC30 czy NP30?

  Ja nie wiem. Jak dla mnie WAŻ to taka mityczna gimbazowa fantazja na temat partnerstwa z kobietą.
 15. Junoxe

  Primare DAC30 czy NP30?

  Nie no jasne. Tylko, żeby porównać to musiałbym oba na raz. I jeszcze do Łodzi jechać. Wolę podpytać i pożyczyć jeden, ten hipotetycznie lepszy. A nuż jakiś forumowicz z okolicy ma. Stąd moje pytanie. Generalnie bez ciśnienia, bo jestem zadowolony z obecnego. Ale czego się nie robi dla kobiet.
×