Skocz do zawartości

Junoxe

Uczestnik
 • Zawartość

  26
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Junoxe

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poland

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Audio Academy Hyperion IV. Duża dynamika i potężny bas. Juno Reactor, This Morn Omina itp. Do wszelakiej elektroniki jak znalazł.
 2. Ja się nie znam, to Ci polecę coś co sam mam i spokojnie w tej kwocie się zmieściłem. Wzmacniacz: Primare I30 Strumieniowiec/DAC/odtwarzacz plików: Primare NP30.
 3. Witam, sprzedaję ze swojej kolekcji daca Primare DAC30 w kolorze srebrnym (tytanowy). Urządzenie przyjechało ze Szwecji, jestem jego drugim właścicielem. Sprzęt jest w nienagannym stanie technicznym i w bardzo dobrym wizualnym. Jedynie posiada drobne ślady użytkowania na górnej pokrywie, stąd atrakcyjna cena. Poza tym jak nowy. Dołączam pilota C24, kabel sieciowy, instrukcję. Karton oryginalny. Primare DAC30 to urządzenie cenione i posiadające świetne oceny wśród użytkowników jak również recenzentów. Szwedzka firma Primare jako jedna z niewielu potrafi robić sprzęty nie tylko najwyższej jakości, ale i piękne. Stylistyka Primare jest ponadczasowa i zawsze ujmuje pięknem. Sprzęty Primare znane są z solidności. Cała obudowa jest stalowa z wysuniętym aluminiowym frontem. Dane podstawowe Rozmiar: 430 x 370 x 95mm (WxDxH) Konwerter: 24 bit, 192kHz Crystal CS 4398 multi-bit Delta-Sigma DAC W pełni zbalansowany analogowy tor audio znany z rewelacyjnego napędu Primare BD32 Wejścia: 1x asynchroniczne XMOS 24/192 USB-B, 1x AES/EBU, 3x Optical, 3x Coax S/PDIF. Recenzje: https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/przetworniki-i-streamery-lista/1128-primare-dac30 https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1280-dac30 http://www.theabsolutesound.com/articles/primare-dac30-digital-to-analogue-converter/?page=3 Dane techniczne: https://www.hfc.com.pl/news/1067,audiofilski-przetwornik-primare-dac30.html https://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/06/DAC30-Design-Brief.pdf https://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/06/DAC30-User-guide.pdf Ogłoszenie na OLX: https://www.olx.pl/oferta/primare-dac30-rewelacyjny-dac-szwedzkiej-firmy-CID99-IDA2e8j.html
 4. Nie wiem czy to najniższa cena. Słuchałem Fear Factory, Ministry, Sepultuturę, Killing Joke i jakieś noisy inne. Najciekawiej słuchało mi się na Peachtree Nova 125SE. To co było inne w tym wzmacniaczu to detaliczność gitar. Zwłaszcza w Fear Factory. Nagle pojawiło się tyle mikrodźwięków, mikrodetali. I pomimo tego, że muzyka Fear Factory to raczej jasne granie, to ta detaliczność gitar była bardzo wciągająca. A poza tym nie słucham takiej ciężkiej muzyki.
 5. Czy w 375BEE tę przypadłość można obejść ściszając z tyłu "Volume Pre-out 2"?
 6. Ale że dryft/ruch/"drgania" elektronów wytwarza falę elektromagnetyczną, która to ona przenosi energię? To "drgające" (w te i z powrotem) elektrony prądu zmiennego (właśnie dlatego zmiennego) indukują/towarzyszą falę/i elektromagnetyczną/ej przenoszącą/ej energię. Jeśli coś poplątałem, to poprawcie/ Feynman ładnie tłumaczył też (Tom I, cz. 1.) poprzez analogię do mechaniki. Całkiem sporo informacji i informacji o źródłach wiedzy miałeś przedstawione przez kolegę @Malipczuk w roku 2015 w wątku https://forum.audio.com.pl/topic/42646-jak-to-jest-z-prądem-płynącym-w-kablach/ i spokojnie mógłeś kolego @wpszoniak skorzystać z wiedzy i rad i co najważniejsze ze źródeł. Ja sobie zajrzałem do "Feynmana wykłady z fizyki" tom 2.1, na stronie 221 jak wół stoi: "Prądy elektryczne są to elektrony, bądź inne ładunki znajdujące sie w ruchu z pewnym wypadkowym przepływem.". Problemem jest pewnie potoczne przydawanie znaczeń pojęciu "prąd elektryczny". To proste pojęcie. Jednak potocznie pod tym pojęciem rozumiane jest cała masa innych pojęć, które w fizyce mają swoją nazwę i wytłumaczenie. W potocznym rozumieniu zawiera sie i dryft elektronów, i velocity factor i energia elektryczna i propagacja fali elektromagnetycznej itp. Zaś w fizyce "prąd elektryczny" to banalne pojęcie. Generalnie autor wątku ponownie bije pianę i (prosze o wybaczenie) trolluje. Gdyby chciał się dowiedzieć co to jest prąd elektryczny, to od 2015 mógłby to spokojnie zrobić. Ale nie chciał. Ponieważ już pisałem w wątku "Audio Critic...", że nastawienie "audiofili" (dałem w cudzysłów, bo jak słusznie kolega @Kraft, zauważył, audiofil, to jednak ktoś inny) ma podłoże poznawcze. To znaczy, kiedy już kolego @wpszoniak poznałeś fizykę, ale jej odpowiedzi Ci nie odpowiadają, lub uważasz, że nie znalazłeś satysfakcjonującej Cię odpowiedzi na pytanie czy zmiany kabla AC wpływają (NIE WPŁYWAJĄ) na brzmienie zestawu audio (poza zero-jedynkowym stanem: jest kabel-nie ma go), proponowałbym udać się w kierunku biologii. Postrzeganie ludzkie jest bardzo dobrze opisane i chociaż nie wszystko wiemy, to znajduje się tam odpowiedź na Twoje (i innych) pytanie, dlaczego słyszysz coś czego nie ma. Nie tu szukasz odpowiedzi. Ja zaś do innych czytelników, którzy być może kombinują błędnie w myśl zasady, że prawda musi leżeć po środku, otóż nie musi i najczęściej nie leży. Zaś do Was "audiofile" to co mnie smuci, to że nie bierzecie odpowiedzialności za swoje mniemania.
 7. @Malipczuk Czy kolega jeszcze bywa tu aktywny? W sensie czy zadawanie pytań koledze ma sens, kolega jakoś tam śledzi i odpowie, czy szkoda zachodu? Pozdrawiam.
 8. Trochę offtop. Proszę nie uznać tego za niegrzeczność, ale tekst potencjalnie ciekawy jest mocno nieczytelny. Już nie chodzi o źle użyte spacje czy znaki interpunkcji, ale znikające słowa w zdaniach czy błędy gramatyczne (o stylistycznych nie wspomnę, bo sam kuleję przepotwornie) powodują, że trudno przebrnąć przez tekst. Proszę tego nie brać za atak, po prostu może cechy wrodzone nie pozwalają na przejrzystą pisownię. Może po jakimś czasie warto na nowo przeczytać własny tekst. Bo jak rozumiem, redakcja przed opublikowaniem nie działa. Z wyrazami. Nie audiofil i nie literat.
 9. Ja na Twoim miejscu wybrałbym to co mi się podoba najbardziej. Na każdym innym miejscu także. Tym bardziej na moim miejscu.
 10. Wydaje się, że tak. Nie znam się na kinie domowym, ale (strona 7.): "Advanced settings To set input 4 to fixed level Input 4 can be configured to provide high-quality amplification of the main channels of a surround-sound processor, with volume control provided by the processor. Note This will give full-volume output." http://www.primare.net/wp-content/uploads/2017/03/I22UserGuide.pdf
 11. No więc nie. Otóż postrzeganie (w szerokim rozumieniu kognitywistyka) to jak najbardziej nauka. Fizyka (generalnie Nauka) to jest takie narzędzie obiektywizujące. Pozwala nam odnieść się do rzeczywistości fizycznej odsiewając "filtry" naszego postrzegania. Postrzeganie (wszystkie zmysły) są złożonymi procesami, do których dochodzi jeszcze funkcjonowanie świadomości. Każdy z nas tak naprawdę postrzega tylko interpretację. Nauka pozwala nam zobiektywizować nasze postrzeganie i uniezależnić np. osąd od naszych zmysłów. Audiofile po prostu chcą postrzegać w taki sposób, bo im to sprawia frajdę. Jak komuś sprawia frajdę zapalenie marihuany czy wypicie alkoholu etylowego i lubi postrzegać rzeczywistość z dodatkowym zniekształceniem to przecież, byle nie przesadzał. W przypadku audiofili, jeśli nie robią komuś krzywdy to proszę bardzo. Osobną kwestią jest ich etyczna postawa w sytuacjach, kiedy zdają sobie sprawy, że są celowo nadmiarowo nieobiektywni i doradzają innym, którzy nie mają świadomości istnienia takiego hobby.
 12. Ma po jednym WEJŚCIU optycznym i coax. Maksymalne parametry to 24/96 i tylko PCM stereo. To w pełni funkcjonalny DAC. Na funkcje DAC przełączasz na pilocie guzikiem Source i masz Player (CD), Coaxial, Optical.
 13. No właśnie. Zakładam, że gdzieś mieszkasz/przebywasz/odwiedzasz i tam możesz odsłuchać. Czyli nie każdy zestaw, a tylko taki, który ktoś ma do odsłuchania. Nic Ci po poradach, jeśli tego nie usłyszysz przed zakupem. I tak i nie. Uszy się różnią, ale nie aż tak, by można było potwierdzić tożsamość, jak w przypadku odcisków. Zaś wrażenia słuchowe to już kompletna loteria. Pisanie o dziesiątkach systemów to też przesada. Podjedź do jakiegoś większego sklepu (większego w rozumieniu różnorodności asortymentu) dedykowanego audio (tzw. salony audio - masz spis na tym portalu) i w ciągu jednego popołudnia posłuchaj co możesz. Wybierz co Ci pasuje. W przeważającej większości, dla kogoś nieobsłuchanego to będzie wystarczające. Żebyś mógł coś porównać, powienienś mieć jakąś referencję. A ponieważ jej nie masz to Twoją referencją będzie Twój pierwszy zestaw stereo, który kupisz, bo akurat taki Ci się podobał na jednym odsłuchu. Większość tak zaczynała.
×
×
 • Utwórz nowe...