Skocz do zawartości

Rafał Szymański

Uczestnik
  • Zawartość

    17
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Rafał Szymański

  1. dziękuję, będę próbował dalej. Przeciwwaga nie ma wewnątrz żadnego gwintu a pierścień z podziałką na niej chodzi swobodnie. Piszę to bo nie ma wyraźnego momentu do zauważenia czy ona przybliża się do igły czy oddala. Wydaje mi się, że to po prostu kawałek metalu i tyle. Na razie najlepsze efektu uzyskałem właśnie ruszając przeciwwagą w przód i tył, tyle, że to są minimalne poruszenia nawet nie w mm tylko mniej. Problemem jest, że to wbrew zasadom bo wtedy ta skala nie ma znaczenia tzn nie słychać zmian jakiś istotnych.
  2. Hej, dzięki za odpowiedź. balans opanowany za pomocą ustawienia przeciwwagi mam już wtedy przeciwwagę ustawioną na 0 na tej kresce na ramieniu tutaj chyba leży problem ponieważ napisałeś: "teraz dokręcasz całą przeciwwagę razem z pierścieniem, tak żeby kreska wskazywała np. 2 gramy. Ważne jest to, żeby przeciwwagę dokręcać do ramienia, a nie odkręcać (wtedy ramie nie poszybuje Ci do góry)" a ja kręciłem samym pierścieniem a nie całą przeciwwagą. Te dwa elementy nie są na stałe zespolone, myślałem, że sam pierścień wystarczy antyskating to nie ma żadnej filozofii
  3. Witam, na początek przygody z gramofonem kupiłem Denona DP-300F licząc, że sobie poradzę z uruchomieniem. Niestety zaciąłem się na ustawieniu obciążenia ramienia. W instrukcji kroki są następujące: zakładamy przeciwwagę na ramię ustawioną na podziałce na 0 - proste przesuwając ją w przód i tył mam wypoziomować ramię aby było poziomo - mniej więcej, ustawiam tak, że optycznie igła jest na poziomie +- maty jak ramię jest poziomo to na przeciwwadze ustaw nacisk wkładki na 2 gr. - tutaj są jaja bo przekręcając pierścień na 2 ramię odchyla się do góry a nie w dół. ustaw antyskating na 2 - proste, nie ma filozofii. Generalnie problemy są dwa: jak ustawię ramię na poziomie maty to po ustawieniu nacisku ramię odchyla się w górę a nie w dół. jak ustawię ramię dalej poziomo ale poniżej poziomu maty i ustawię docisk to nie mogę słuchać płyt bo igła po niej skacze i nie da się słuchać. Macie jakieś pomysły albo czy jest ktoś z Warszawy, kto ma praktykę i mógłby pomóc? Pozdrawiam Rafał
  4. napisałem ale całość wyszła jakbym cytował. Podałem model CD z testów oraz zacytowałem opis techniczny T14 odnośnie usług sieciowych. Ja go rozumiem tak, że używając appki mogę sobie tam wysłać co chce z telefonu ale nie o to chodzi w streamerze sieciowym Dalej szukam dobrego wzmacniacza stereo + streamera dla siebie.
  5. Hej, liczyłem, że właśnie kolumny sobie zostawię jako obecnie najlepszą część systemu. Jednocześnie, pod wpływem odsłuchu zakupiłem chyba za dobre jak na budżet na resztę sprzętu kable głośnikowe i RCA: Tellerrium Q Black. Tak więc z budżetu 10K na sprzęt zrobiło się 7K a najchętniej mniej. U mnie problemem amatora jest jednocześnie fakt, że chciałbym aby sprzęt nie tylko grał ale także wyglądał dobrze we wnętrzu. Dlatego tańszy a świetnie grający Vincent v-500 odpadł jak zobaczyłem to badziewne wykonanie i kalkomanię z logo.
  6. Abym mógł w miarę obiektywnie porównać Rotela i Yamahę musiałbym zrobić to w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym. Yamahę natomiast słuchałem w Q21, na swoich kolumnach ale ich kablach wtedy. Była wyraźnie lepsza od apmli Denona który przywiozłem ale przy odtwarzaniu Spotify Connect lub HIRes miała ten sam problem co Onkyo 8270. Wysokie wokale, zlewające się instrumenty w jeden hałas, pusty środek i dobry bas. Pewnie przy innym rodzaju muzyki byłoby OK, ja poprosiłem o inny wzmacniacz. Rozczarowany bo po Yamahę jechałem. Jednak zanim dokonam zakupu finalnego to chyba jednak dam jej jeszcze jedną szansę i pożyczę do domu, skalibruję i jeszcze raz na spokojnie posłucham. Zaleta: budżet. Rotel + odtwarzacz sieciowy np BlueSound node 2 to ok 7k zł. Nie jestem audiofilem tylko amatorem ale w Rotelu instrumenty i muzyka były "oderwane" od głośników w większym stopniu niż inne wzmacniacze. Czy to jest odpowiedź na pytanie o stereofonię? Rotel jest częścią B7W od lat 80' więc coś w tym może być.
  7. Miałem podobny dylemat, testowałem Yamahę R-N803D, Onkyo TX-8270 i Rotela A14 z moimi B&W 603 S3, źródłem dźwięku był CD, ROON z NASa i pliki DSD i FLAC oraz aplituner Denona jako preamp do słuchania Spotify i radia internetowego. Zdecydowanym zwycięzcą został (niestety dla mnie i mojej kieszeni) Rotel. Jedynie zastanawiam się czy potrzebuję A14 czy A12 i jaki odtwarzacz sieciowy kupić. W TOP-HIFI polecali Bluesound i Yamaha MusicCast WXC-50 jako tańszą alternatywę. Na odsłuchach w Q21 słuchałem Onkyo jakiegoś i też był OK.
  8. Hej, zastanawiałem się na Silver Luną także po jej odsłuchaniu na moich kolumnach. Możesz mi napisać czemu służy przedwzmacniacz w tym zestawie i czemu taki. Wybacz jeśli pytanie jest zbyt oczywiste.
  9. Dzieki, Marantz jakoś do mnie nie przemawia ale może powinienem spróbować. Atoll poszukam w takim razie, testowałem hybrydę lampową Vincent i grała świetnie tylko ten wygląd. Jak podłącze lampę albo hybrydę to będę musiał jeszcze jakiegoś DACa ze streamerem uwzględnić a to jest dodatkowy koszt i może zmienić mi brzemienie. Na odsłuchach łączyłem swoje kolumny i kable z tym Vincentem, polskim FEZZ Silver Luna i odtwarzaczem sieciowym onkyo.
  10. W domu stoi obecnie zestaw: Denon X2100 który idzie do wymiany, tanio sprzedam Onkyo TX-8270 Rotel A14 Źródłami dźwięku jest: Roon zainstalowany na NASie i podłączony po USB do Rotela i po Ethernecie do reszty sieci. CD Yamahy po optyku lub RCA do testów Spotify Connect na Denonie lub Onkyo, podstawowe źródło muzyki w domu obecnie radia internetowe jak wyżej kable to Tellerium Q Black, głośnikowe i RCA kolumny to B&W 603 S3 Słucham jazzu, jakiś popierdułek niszowych z akustycznymi instrumentami i woklami, wszystkiego z wytwórni 4AD, trochę Depeche Mode i elektroniki jazzującej. W fotelu mi brakuje głębi i przestrzeni jak mam dobre nagrania. Jak słucham płyty "Into the Labirynth" we flac lub CD to na Rotelu słyszę jak tam dużo się dzieje pomiędzy wokalem i basem. Te wszystkie przeszkadzajki i instrumenty robiące tło. W Onkyo i Denonie mam w moim odczuciu ten dźwięk przytłumiony, przycięta góra i dół, niewiele pośrodku. Szukam czegoś co da mi radochę z muzyki, ruszy kolumny i mnie:)
  11. Rotel a12 kosztuje 4 tys a A14 5 tys. Mam A14 bo ma trochę większą moc i lepszego DACa. Nie porównywałem ich.
  12. Niestety ona była pierwszym wyborem, gra lepiej od obecnego systemu i spełnia wszystkie oczekiwania techniczne ale dźwięk mnie irytował. Był specyficzny dla tej firmy, bardzo techniczny, dla mnie płaski. Przy muzie jakiej słucham: jazz, jakieś ambienty z wokalami, Dead can Dance to nie dla mnie, potrzebuję czegoś cieplejszego. Mam jeszcze na testy dwa bardziej klasyczne rozwiązania: Rotel A14 i Vincent 237MK i chyba tylko między nimi będę wybierał. Vincent mi się bardziej podoba dźwiękowo ale jest droższy i bardziej upierdliwy w codziennym użytkowaniu. Zastanawiam się tylko jakie źródło strumieniowe dodać do nich. Obecnie to obecny amplituner w trybie przedwzmacniacza po RCA. Dlatego pierwszym pomysłem było Onkyo i yamaha z powodu wygodnictwa.
  13. Zaryzykowałem i użyłem wkrętów. Onkyo podłączone a ja chylę mój hardy kark. Niestety na razie testy w mojej konfiguracji kolumn, kabli i źródeł wskazują na tańszego Rotela A12 więc pewnie onkyo wróci do sklepu. Cały dźwięk ucieka w górę, wokale płaskie, niskie tony jak z za ściany. Szkoda bo na papierze super sprzęt.
  14. Od tego zacząłem Przeraził mnie patent z wykręcaniem śrubą metalową jaki znalazłem w instrukcji do innego modelu ale w tym ten element jest całością bez otworu więc się nie da tak. jeszcze jutro rozpakuje kolejny raz zestaw i obejrzę 3 raz czy nie da się tam nic wetknąć
  15. Witam, mam od dziś na testy Onkyo TX-8270. I mam problem, może głupi ale naprawdę nie mogę uwierzyć, że taki producent tak dał ciała. Mianowicie w tym wzmacniaczu za 3k zl są wtyki do kolumn porządnie wyglądające ale akceptujące tylko gołe przewody. Mam kable Tellerium Q Balck i one mają zakończenia typu BFA. W posiadanym Denonie i Rotelu do takich samych zacisków podłączałem te kable wyciągając zaślepki na końcu zacisku. Tutaj są przymocowane na stałe. Kombinowałem z 30 min z kolegą czy można je jakoś podważyć, wyjąć itd ale nie, to jeden kawałek plastiku. Ponieważ lubię te kable a kosztowały połowę tego Onkyo to wraca ono do sklepu a ja zostawiam post z ostrzeżeniem dla innych. Uchylę też mój hardy kark jeśli komuś udało się podłączyć wtyki BFA do tego wzmacniacza. Pozdrawiam Rafał
×
×
  • Utwórz nowe...