Skocz do zawartości

Wuja

Uczestnik
 • Zawartość

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Wuja

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnio na profilu byli

326 wyświetleń profilu
 1. Wuja

  Test Yamaha RN803D

  Nie liczyłbym szybko na to. Informacja o potencjalnej możliwości udostępnienia przez Spotify plików w formacie bezstratnym pojawiła się na początku ubiegłego roku i od tego momentu nastała cisza. Biorąc zaś pod uwagę liczbę użytkowników Spotify w porównaniu do innych serwisów oferujących .flaki wydaje się, że nie jest to specjalnie duży kawałek tortu do ugryzienia.
 2. Wuja

  Test Yamaha RN803D

  To jest wg mnie największy minus Tidala.
 3. Wuja

  Jaki zestaw do cichego słuchania

  I rada od kolegi powyżej jest jedyną słuszną. Od siebie tylko napiszę, że jestem posiadaczem od kilku miesięcy zestawu Tesi 561 + Yamaha 803rnd i taki zestaw sprawdza się w cichym graniu dobrze.
 4. Kiasmos widziałem 2 razy na żywo. Przepiękne koncerty. Od siebie dorzucę jeszcze Forest Swords, Jona Hopkinsa, Fuck Buttons, Pantha du Prince, The Field i Gidge. Na razie tyle bo i tak jest czego słuchać.
 5. Heh, słuchało się za młodego Nile a ich perkusista to na pewno czołówka takiego grania. Ale z szeroko pojętej muzyki metalowej najbardziej lubię bębnienie Ben Kollera z Converge - definicja uporządkowanego chaosu. Również polecam sprawdzić, na yt jest sporo jego drumcamów.
 6. Wuja

  Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł

  Na tyle dobrze, że zdecydowałem się wziąć. Ale to raczej nie kolumny dla autora tematu. Co innego dla osoby poszukującej zestawu uwydatniającego atuty mniej dynamicznej muzyki. Do basu, po wygrzaniu, też nie mam powodu żeby się przyczepić.
 7. Wuja

  Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł

  Dlaczego tak źle życzysz koledze? Słuchałem tego połączenia chwilę po sprawdzeniu Indiana Line Tesi 561. Brzmiało to jazgotliwie i topornie.
 8. Wuja

  Test Yamaha RN803D

  Tidal w odróżnieniu od Spotify nie pozwala bezpośrednio - jedynie przez musiccast - strumieniować muzyki odtwarzanej z aplikacji. Ale jeżeli skonfigurujesz aplikację, żeby odtwarzała muzykę w formacie bezstratnym, to w tej samej jakości będzie ją odtwarzała za pośrednictwem musiccasta.
 9. Wuja

  Test Yamaha RN803D

  To w takim razie polecam przesiadkę na bezproblemowe spotify, bo w przypadku tej platformy odpowiedzi na Twoje pytania to: 1. Nie. 2. Tak. 3. Tak.
 10. Minął prawie miesiąc a ja ostatecznie zakupiłem Yamahę R-N803D i Indianę Line Tesi 561. Kolumny spokojnie wygrzewają się (po kilku dniach zauważalnie poprawił się dół) i jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu - a po adaptacji akustycznej mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Mam jedno pytanie dotyczące impedancji amplitunera. Yamaha umożliwia zmianę nominalnej wartości którą obsługuje z 8 na 4 ohmy. Producent moich kolumn wskazuje zaś, iż impedancja Tesi 561 to przedział od 4 od 8 ohmów. Czy w związku z tym obniżyć tę wartość? W sieci ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Jedni piszą, żeby zostawić jak jest i pod żadnym pozorem tego nie zmieniać, inni - żeby obniżać. Pewnikiem zmiana impedancji amplitunera spowoduje wzrost pobranej energii elektrycznej do wysterowania kolumn. Czy nastąpią również jakieś znaczące różnice w brzmieniu? Dodam, iż operuję maksymalnie na średnich poziomach głośności (maksymalnie -30db w skali -80 do +15db) Dzięki z góry za pomoc.
 11. Czy kwota 4999 zł za zestaw Indiana Line Tesi 560 MK II + amplituner Yamaha R-N803D to dobra okazja?
 12. Odsłuchałem zestaw Tesi 560 + amplituner Yamaha R-N803D. Jestem coraz bliżej tego dźwięku, na którym mi zależy, aczkolwiek ten model Yamahy to wydaje mi się, że jakościowo to jednak trochę marnowałby się w tym zestawie no i przekracza też trochę budżet. Zestawienie Tesi 560 z jakim amplitunerem sprawdzi się najlepiej? I jeszcze jedno pytanie, Tesi 560 nie posiadają miejsca na kolce. Warto zaopatrzyć się w jakieś podstawki granitowe dla nich? Pozdrawiam.
 13. Cześć, proszę o pomoc w złożeniu zestawu stereo składającego się z amplitunera sieciowego i kolumn podłogowych. Paradoksalnie im więcej czytam i słucham, tym mniej jestem zdecydowany na coś konkretnego. W pierwszej kolejności rysunek poglądowy: Zestaw znajdowałby się na ścianie o szerokości 3,76 m po lewej stronie. Na żółto miejsce odsłuchu (odległość od ściany ok. 2,5 m), ewentualnie możliwość przestawienia kanapy (niebieski) w poprzek (wtedy miejsce odsłuchu znajdowałoby się ok. 3,5 m od ściany). Jak widać, przy zachowaniu wyjściowego ustawienia mebli wypadałoby, żeby kolumna po prawej była lekko skręcona w moją stronę. Kolumny mógłbym odstawić około 50 cm zarówno od ściany tylnej jak i bocznych. I teraz konkrety. Chciałbym żeby był to zestaw w miarę uniwersalny z uwagi na rozstrzał muzyki której słucham (od skrajnych odmian metalu poprzez pop, rap aż do elektroniki/ambientów) - oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tej półce cenowej musiałbym pójść na znaczne ustępstwa co do swoich oczekiwań. Chciałbym, żeby bas był na tyle wyrazisty, żeby obeszło się bez dokupowania suba, grał precyzyjnie i sprężyście. Koniecznie amplituner sieciowy stereo, z uwagi na tidala, spotify czy też słuchanie muzyki z PC - niekoniecznie z wyjściem HDMI. Próbowałem już Pioneera SX-N30 razem z Pylonem Pearl 25. Niespecjalnie mi podeszło. Przyzwoicie aczkolwiek mało wyraziście. Jakkolwiek przestrzenny pop (Fever Ray, Susanne Sundfor, Slowdive itp.) czy new wave (np. Dead Can Dance) na tym zestawie brzmiały dobrze (ciepło i nomen omen przestrzennie) to już przy słuchaniu szybszych partii Mars Volty czy Toola brzmiało to sucho. Słaby bas. Zaznaczam, iż odsłuch miał miejsce w specjalnie przystosowanym do tego pomieszczeniu. Nie wiem jaki amplituner sprawdziłby się najlepiej do moich preferencji. Po lekturze artykułów Pioneer/Onkyo wydają mi się najbardziej neutralne. Odnośnie kolumn, czytałem o następujących: - STX Electrino 250 (trochę masywne i nie wiem czy nie za duże jak na warunki pokoju), - Indiana Tesi 560 (z recenzji wynika, iż chyba blisko im w brzmieniu - oczywiście zachowując proporcje - do Pylona Pearl 25), - Melodika BL40 MKII (tyle, że obawiam się trochę tego bas refleksu z tyłu, do tego najszacowniejszej z Żon najmniej się podobają wizualnie), Czy dobrze kombinuję? Co mogłoby się sprawdzić najlepiej biorąc pod uwagę moje oczekiwania (wygórowane jeżeli odnieść je do budżetu, wiem ). A może kolumny podłogowe w tym metrażu to zły pomysł? Dzięki za góry za propozycje!
×