Skocz do zawartości

su.bandit87

Uczestnik
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez su.bandit87

 1. Jeszcze jedno: Czy mógłby ktoś mi podesłać jakieś materiały o akustyce i rozmoeszeniu kolumn? Dzięki za sugestie i pomoc
 2. Mógłbym ewentualnie postawić kolumny przy kominie ale ich rozstaw byłby nieduży ( 1.5 m), co nie wpływało by korzystnie na szerokość sceny...
 3. A czy np. YAMAHA R-N803D z systemem YAPO poprawiła by sprawę??
 4. Cześć! Chciałbym zdać się na waszą pomoc w optymalnym ustawieniu kolumn w otwartym salonie ( rysunek w załączniku ) Kolumny to STX Electrino 250 ( kupuje w przyszłym tygodniu ) amplituner : Yamaha r-n602 ( prawdopodobnie też w przyszłym tyg. ) Wcześniej muzyki słuchałem na amplitunerze KD z kolumnami Infinity apha satelite... Postanowiłem sprzedać amplituner KD razem z kolumnami i zakupić swój pierwszy zestaw stereo. Teraz obawiam się, że będę miał duże problemy akustyczne w moim mieszkaniu... trochę konkretów: -większość ścian jest w dużym stopniu zagospodoaroanch przez obrazy ( płótno ) i ramki ze zdjęciami - najbardziej ściana za TV - na suficie znajdują się podłużne imitacje drewnianych belek z pianki PU - więc nie ma równej powierzchni - filar obłożony jest Cegłą - Prawdopodobnie kupie jeszcze jakieś dwie lub trzy duże rośliny ( Postawić przy oknie?? ) i jeszcze jeden dywanik - po lewej stronie zamontowana półka z książkami po całej długości ściany i regalik, którego nie mam gdzie za bardzo przesunąć. I tutaj najgorsze ( tak mi się wydaję ) - okna na przeciwko ściany z TV kompletnie nie są zasłonięte. Nie ma szans na zasłony czy firanki ( nie pasuje do stylu pomieszczenia ), w grę mogą wchodzić jedynie drewniane żaluzję lub rolety jeżeli to coś poprawi... Gdy słuchałem muzyki na zestawie KD to scena uciekała w stronę kuchni. Czy macie jakieś sugestie co mogę poprawić/ zmienić ewentualnie dokupić by poprawić akustykę ? Rozważam jeszcze wstrzymanie się z zakupem ww amplitunera i dozbieranie do Yamahy r n803d z systemem YAPO - myślicie że to znacznie pomoże ? Czy szkoda dokładać do tego ampli skoro ma grać z STX-ami ? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
 5. Witam forumowiczów jsstem nowy na forum i proszę o pomoc w skompletowaniu zestawu kolumny podłogowe + wzmacniacz lub amplituner stereo. CENA: wzmacniacz/amplituner do 2000 zł, kolumny do 1000 zł UŻYWANY LUB NOWY: kolumny mogą być używane, wzmacniacz nie. MUZYKA: szeroki przekrój, głównie rock, Indie, elektroniczna alternatywa, klasyczna i filmowa. Nie słucham rap/ hip hop. Lubię ciepłe brzmienie i głęboki bas. Rzadko słucham głośno. Źródła dźwięku to Spotify oraz pliki flac z komputera. POMIESZCZENIE: salon ok. 25 m^2 PRZEZNACZENIE: relaks przy muzyce, granie na konsoli, DODATKOWE INFO: —oprócz relaksu przy muzyce chciałbym połączyć system z konsolą PlayStation 4. — nie planuje kupna zestawu 5.1 - dotychczas muzyki słuchałem na wspomnianym w temacie Audinst mx1 i słuchawkach sennheiser HD 598 - grając na konsoli chciałbym odtwarzać dźwięk na słuchawkach z racji lepszego efektu przestrzennego. Jak mogę użyć HUDa w połączeniu z amplitunerem/konsolą? ( nie bardzo wiem co do czego podłączyć by było ok) Aamplituner, który mam na oku to ONKYO TX-L20D - czy to dobry wybór pod moje preferencje?
 6. Witam forumowiczów jsstem nowy na forum i proszę o pomoc w skompletowaniu zestawu kolumny podłogowe + wzmacniacz lub amplituner stereo. CENA: wzmacniacz/amplituner do 2000 zł, kolumny do 1000 zł UŻYWANY LUB NOWY: kolumny mogą być używane, wzmacniacz nie. MUZYKA: szeroki przekrój, głównie rock, Indie, elektroniczna alternatywa, klasyczna i filmowa. Nie słucham rap/ hip hop. Lubię ciepłe brzmienie i głęboki bas. Rzadko słucham głośno. Źródła dźwięku to Spotify oraz pliki flac z komputera. POMIESZCZENIE: salon ok. 25 m^2 PRZEZNACZENIE: relaks przy muzyce, granie na konsoli, DODATKOWE INFO: —oprócz relaksu przy muzyce chciałbym połączyć system z konsolą PlayStation 4. — nie planuje kupna zestawu 5.1 - dotychczas muzyki słuchałem na wspomnianym w temacie Audinst mx1 i słuchawkach sennheiser HD 598 - grając na konsoli chciałbym odtwarzać dźwięk na słuchawkach z racji lepszego efektu przestrzennego. Jak mogę użyć HUDa w połączeniu z amplitunerem/konsolą? ( nie bardzo wiem co do czego podłączyć by było ok) Aamplituner, który mam na oku to ONKYO TX-L20D - czy to dobry wybór pod moje preferencje?
×
×
 • Utwórz nowe...