Skocz do zawartości

Jamato

Uczestnik
 • Zawartość

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krosno

Ostatnio na profilu byli

718 wyświetleń profilu
 1. Witam ! Jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-A 1070 i odtwarzacza Yamaha BD A 1060. Za pomocą aplikacji AV Controller steruję amplitunerem. Nie mogę jednak za jej pomocą sterować wszystkimi funkcjami odtwarzacza. Dodam, że urządzenia są prawidłowo połączone i podłączone do internetu. Nie mogę natomiast za pomocą aplikacji np. włączyć odtwarzacza, płyty bądź przełączyć na kolejny utwór. Przeinstalowałem aplikację, ale to nic nie dało. Może ktoś z Was miał podobny problem ? Marcin.
 2. Witam, Ja szczegółowo opisałem podobny problem w swoim poście z dnia 18.04.2018 r. Może tam znajdziesz jakieś wskazówki. Marcin.
 3. Witajcie ! Mam pewien problem ze swoim sprzętem. Otóż jestem posiadaczem amplitunera Yamaha RX-A 1070 i odtwarzacza Yamaha BD A 1060. Amplituner jest podłączony do internetu za pomocą wi-fi i działa bezproblemowo. Natomiast z odtwarzaczem ta sztuka mi się już nie udała. Próbowałem na różne sposoby i nic. Wpisywałem ręcznie adres IP, automatycznie i zupełnie bezskutecznie. Postępowałem zgodnie z instrukcją i nic. Teoretycznie posiadając aplikację MusicCast z połączonym odtwarzaczem do amplitunera wszystko powinno działać - jak zapewnia instrukcja w aplikacji - tyle tylko, że nie działa. Nie da się połączyć odtwarzacza z netem, ani nim sterować przy pomocy aplikacji. Proszę Was o pomoc w tej sprawie. Marcin.
 4. Odnośnie stacji radiowych to rzeczywiście może tylko zaprogramować stacje internetowe dostępne z poziomu aplikacji innych niestety dodać nie można, a przynajmniej mnie się nie udało. Odnośnie zaś parowania to jeśli chodzi o odtwarzacz to z jednej strony jest podłączony do sieci za pomocą wi-fi, teoretycznie można go sparować z poziomu aplikacji poprzez opcję dodaj nowe urządzenie, ale z drugiej strony to mi się nie udało. Może będzie jakaś aktualizacja. Tak czy inaczej dobrze jest wymienić uwagi. Ogólnie jednak jest zadowolony ze sprzętu. pozdrawiam Marcin.
 5. Cześć ! Jeśli chodzi o połączenie amplitunera z netem to zrobiłem to przez wi-fi. Generalnie działa bez zastrzeżeń, choć ostatnio zdarzyła mi się utrata połączenia. Jak sytuacja będzie się powtarzała to zmienię połączenie na lan. Radio internetowe ustawiłem przy pomocy aplikacji yamaha musiccast i av controller. Następnie dodałem do ulubionych wybrane stacje. Niestety poprzez te aplikacje nie udało mi się do neta podłączyć odtwarzacza yamahy. Aplikacja nakazuje użycie w tym celu użycia przycisku connect, który jest w amplitunerze, ale brak go w odtwarzaczu i nie można w ten sposób sparować podłączonych do siebie urządzeń. Co więcej po zaktualizowaniu aplikacji nie mogę odtwarzać tidala. Wcześniej działał bez zarzutu. Można wybrać artystę z katalogu i niby wszytko jest ok, ale tak jakby sam dźwięk był gdzieś wyciszony. Sprawdzałem w ustawieniach, ale bezskutecznie. Marcin.
 6. Witajcie! Jakiś czas temu napisałem post, który poniżej zacytuję. Cyt." Kupiłem Yamahę RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować". Po wnikliwym przetestowaniu amplitunera i odtwarzacza BD, w tym przez przedstawiciela Yamahy okazało się, że sprzęt jest jest sprawny. Problemem natomiast okazał się telewizor SONY, w moim przypadku model KD-55 XE8596. Otóż telewizor ten podobnie jak i inne modele tej marki podczas stanu czuwania wysyła do amplitunera impulsy, które następnie zakłócają pracę odtwarzacza, co skutkuje tym, że muzyka z płyty jest przerywana. Co ciekawe problem ten nie dotyczy tylko sprzętu Yamahy, ale został również dokładnie opisany przez przedstawicieli firmy OPPO w tym oto artykule https://www.oppodigital.pl/przerywanie_dzwieku_-_telewizory_sony.html . Po zgłoszeniu problemu do Sony support i działu technicznego, z jednej strony stwierdzono, że nie jest to usterka telewizorów Sony, a z drugiej dodano, że cyt. " Omawiany defekt jest związany z usługami Google, które pracują również w trybie stand by. Jest to kwestia kompatybilności urządzeń. Jedyne, co może zostać zalecone, to odłączanie TV z prądu podczas korzystania z zestawu". Co ważne usługi Google są zainstalowane na TV. Generalnie Sony dodało, że zarówno oni jak i każda inna firma nie może zagwarantować poprawności działania kina domowego w przypadku połączenia TV z kinem innego producenta. Na taką odpowiedź to w zasadzie ręce opadają i nawet trudno ją komentować. W związku z tym chciałem przestrzec Was przed parowaniem kin domowych z TV Sony, ponieważ może mieć podobne co ja problemy. Jeśli ktoś z Was miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać to proszę o kontakt. Marcin.
 7. Ze zmianą kabli HDMI też próbowałem. Niestety to nie kable. Serdecznie jednak dziękuję Wam za posty i pomoc.
 8. Wyłączyłem HDMI i ARC i przez około 30 minut odtwarzania muzyki z płyty problem powrócił.
 9. Dzięki za podpowiedź. Poszukam jeszcze raz w ustawieniach i postaram się postąpić wg Twoich wskazówek.
 10. No dzięki za pomoc pewnie tak spróbuję. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie to proszę.
 11. No tego nie robiłem, ale przecież przez połączenie HDMI też powinno działać bez zarzutu.
 12. Mam odtwarzacz Blu-Ray Yamaha BD-A1060. Zmieniałem ustawienia w odtwarzaczu niestety bez żadnego efektu.
 13. Płyta jest odtwarzana z z odtwarzacza. A wyjście z amplitunera jest oznaczone jako blue ray. Podłączenia są właściwe.
 14. Witajcie! Kupiłem Yamahe RX A 1070. Mam z nią pewien problem. Mianowicie jak amplituner jest podłączony do TV, a TV jest w stanie czuwania i chce puścić płytę to niestety odtwarzana muzyka jest przerywana. Wówczas zanika ikonka HDMI out na wyświetlaczu. Problem znika w momencie odłączenia kabla od TV, ewentualnie po włączeniu TV. Próbowałem różnych ustawień niestety problem nie znika. Jeśli możecie pomóc to będę wdzięczny w przeciwnym razie będę go musiał zareklamować. Marcin.
 15. Dzięki za fachowy i wyczerpujący tekst, który w jednym miejscu systematyzuje i wyjaśnia kwestie podłączeń sprzętu. Marcin.
×
×
 • Utwórz nowe...