Skocz do zawartości

masniaq

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O masniaq

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Chyba nie będę miał wyjścia i pokombinuję aby gdzieś podjechać choć czasu ni ma, a muzyki by człowiek wieczorem i w weekend posłuchał :-) A może jeszcze znajdzie się jakiś właściciel Polków i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
 2. Dzięki Jacek za szybką odpowiedź. Obudową też się te kolumny różnią. Co do mojego bardzo "twórczego" zdania dotyczącego różnicy w calach głośników - sam nie rozumiem co napisałem więc już poprawiam :-) Porównywałem z (S50) Pylonami bo z S55 nie bardzo miałem jak w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym.
 3. Czołem, Panowie potrzebuję wsparcia :-) Nie mam doświadczenia w doborze gabarytów kolumn. Mianowicie zdecydowałem się na Polk Audio S50 lub S55. Najpierw miałoby to grać z Rotelem RA-05, docelowo z czymś z wyższej półki. Cena i gabaryt zdecydowanie na korzyść S50 natomiast ciągle gdzieś obawiam się czy to nie są zbyt małe kolumny, a jednocześnie czy S55 nie są zbyt duże (nie cierpie rezonansów itp.).Pomieszczenie ma 18m2. mniej wiecej 3.70 x 4.80. Klumny będą na dłuższej ścianie mniej więcej po środku rozstawione na około 2 metry max. S50 to głośniki 5.25" a S55 6.5". Różnica dość znaczna pewnie i w całym paśmie średnicy oprócz dołu. Słucham wszystkiego po trochu ze wskazaniem na hard rock i jakąś popową muzykę typu Bruno Mars. Do tej pory grałem na starych KEF Q30 i jak dostane 15% więcej fajnego dołu to dla mnie w zupełności wystarczy. Polk'i porównywałęm np. z Pylon Audio Opal 23 i w Opalach dołu jest znacznie więcej ale nie specjalnie podobał mi się niski środek, trochę zbity, mało rozdzielczy. Do tego jakby Opale staneły pod ścianą i przy komodzie z jednej strony to pewnie łeb by urywało ;-) Może ktoś z Was posiada S50 lub S55 w podobnym pomieszczeniu i podzieli się spostrzeżeniami? Niestety nie mam możliwości wypożyczenia sprzętu. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...