Skocz do zawartości

MrTeatime

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez MrTeatime

  1. Muszę przyznać, że zainteresowały mnie te ostatnie monitory. Jestem ciekawy jak wypadają w porównaniu z wspomnianymi przeze mnie na początku Acoustic Energy 301. Widzę na stronie, że w RMS mieliście je kiedyś w sprzedaży (teraz są w archiwum).
  2. Zatem faktycznie wezmę je pod uwagę. Zastanawiam się jeszcze nad jedną sprawą. Czy różnica pomiędzy niższym a wyższym modelem Yamahy jest aż tak radykalna, że - jak twierdzą niektórzy - w ogóle nie warto zastanawiać się nad zakupem R-N402? Pytam, bo był to mój pierwszy typ, a różnica cenowa pomiędzy nim a proponowanym Onkyo to aż 700 zł, dlatego nie chciałbym z niego tak łatwo zrezygnować.
  3. Dziękuję za opinię. Czy mógłbym prosić o jakieś szczegóły nt. różnicy pomiędzy Pioneerem i Yamahą R-N602?
  4. Cześć, jakiś czas temu postanowiłem skomponować swój pierwszy zestaw stereo. Nie są to moje pierwsze kroki w dziedzinie audio, ponieważ do tej pory słucham na całkiem niezłym zestawie słuchawkowym podpiętym do komputera. Przymierzam się do zakupu amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi i pary kolumn podstawkowych (wszystko nowe, nieużywane). Planuję na ten cel wydać 3000-3500, maksymalnie 4000 zł. Źródłem pozostaje PC, ale zależy mi na połączeniu przez WiFi. Pokój, w którym będzie stał sprzęt, jest niewielki (6x4m; 3,5m wysokości). Nie sugeruję się tym do końca, gdyż w przyszłości nie wykluczam zmiany pokoju odsłuchowego na większy, dlatego sprzęt powinien mieć jakąś rezerwę mocy. Co do specyfikacji technicznej amplitunera nie mam szczególnych wymogów. Ważne - jak wspomniałem - aby pliki flac zapisane na dysku mojego komputera odtwarzał przez WiFi. Nie zależy mi na transporcie CD, radiu internetowym, odtwarzaniu mp3 z pendrive'a, Airplay itp. Ważne jest jednak brzmienie. Słucham głównie muzyki poważnej, czasem trochę elektronicznej, dlatego lubię zrównoważone, raczej neutralne, szczegółowe brzmienie (na tyle, na ile jest to oczywiście możliwe w moim pułapie cenowym). Sporo czytałem na temat różnych konfiguracji zestawów stereo i oto moje typy (kolejność wg preferencji): Amplituner: 1. Yamaha MusicCast R-N402D 2. Yamaha MusicCast R-N602 3. Pioneer SX-N30 4. Pioneer XC-HM86D (ewentualnie) Kolumny: 1. Acoustic Energy 301 2. Indiana Line Tesi 260 Wiem, że zdania nt. Yamahy R-N402 są podzielone. Słyszałem dobre opinie o tym amplitunerze, zachwalające jego brzmienie ponad Pioneera SX-N30, jednak na forach internetowych jest raczej krytykowany, zwłaszcza w zestawieniu z R-N602. Z tego powodu trudno mi rozstrzygnąć pomiędzy pierwszą a drugą opcją. W przypadku kolumn jestem raczej zdecydowany na Acoustic Energy. Dodam, że raczej nie mam możliwości wybrać się na odsłuch sprzętu. Proszę o komentarz mojego wyboru, ewentualnie inne propozycje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...