Skocz do zawartości

Brater

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Brater

 1. Ja mam tylko 1 miesiąc darmowego użytkowania Tidal. A skąd 3? Jakaś promocja?
 2. Ja mam tak samo. Pomaga wyłączenie na chwilę zarówno amplituner oraz telewizor.
 3. Cześć. A ja już byłem zdecydowany na suba Klipsch R-12SW a tak będę musiał posłuchać tego suba Aurora 30A. I znowu zakup odsuwa się dalej w czasie
 4. Dobry wieczór. Tak jak wspomniałem wyżej zakupiłem już zestaw Onkyo TX-NR 676 oraz kolumny podłogowe Klipsch R-28F (150W) i teraz chciałbym zrobić z tego 5.1 dlatego muszę dokupić jeszcze kilka rzeczy. I tutaj proszę o doradzenie czy zestaw jaki wstępnie wybrałem będzie ok: Głośnik centralny Klipsch: RP-440C (150 W) Subwoofer: R-12SW (200W) Głośniki tylne: i tutaj wybranego nie mam - albo Klipsch R-14S (50W) tylko martwi mnie mała moc dlatego zastanawiam się nad R-15M (85W) albo już sporo droższymi RP-250S (100W). Jeśli na całym komplecie dowalę jakąś mocną muzykę to może dojść w jakimś okresie czasu do spalenia tych 14S (mają 50W a reszta będzie miała 150 W)? Problem też taki, że głośniki będą na tylnej ścianie ale niestety kanapa jest dosunięta prawie do samej ściany (na zdjęciu poniżej) także głowa odsłuchującego będzie od głośników nie dalej niż ok. 1m po skosie ale prawie w jednej płaszczyznie. Na jakiej wysokości od podłogi albo głowy odsłuchującego montuje się na ścianie takie głośniki? Czy 5.1 w odsłuchiwaniu muzyki też robi sporą różnicę? Czy w ogóle idzie na tylne kanały i centralny muzyka puszczana ze Spotify czy po prostu youtube? A jeśli tak to dżwięk lecący z takiej ilości głośników nie męczy na dłuższą metę? Wiem, że pytań jest sporo ale z góry dziękuję za odpowiedź. Mariusz
 5. Onkyo 676 nie ma polskiego menu.
 6. Myślałem, że będę mógł uciec od zakupu subwoofera jeśli główne kolumny pod kątem basu zadowalają mnie ale rozumiem, że jednak nie. Czyli co najpierw jeśli ze względów finansowych nie mogę sobie pozwolić na zakup wszystkich na raz: subwoofer, tylne czy centralny?
 7. Głośniki wybrałem Klipscha R-28F i amplituner Onkyo TX-NR676E. Kable Chord Clearway. Centralny chcę kupić Klipsch R-25C a tylne właśnie R-14S. Subwoofera nie planuję bo bas z głównych kolumn jest dla mnie wystarczający. Tylko na cały komplet muszę trochę dozbierać i na razie chciałbym jedno z nich kupić.
 8. Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi. Sprzęt zakupiony w takim zestawie i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście dalsze rozbudowanie systemu miałem odłożyć na później ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i stąd moje kolejne pytanie. Co robi większą różnicę w kinie - dołożenie głośnika centralnego czy jednak głośniki tylne? Ma ktoś doświadczenia z głośnikami Klipscha R-14S? Mam narożnik blisko tylnej ściany i zwykłe głośniki byłyby bardzo blisko głowy stąd podpowiedź osoby z Q21 że ten model akurat by się sprawdził.
 9. Cześć. Chcę w domu (okolice Wrocławia) stworzyć kino domowe a nigdy nawet nie miałem głośników poza tymi, które są w komplecie z telewizorem także jestem kompletnie zielony. Chciałbym przeznaczyć ok. 5000 zł (nowy sprzęt) i na początek kupić 2 przednie, podłogowe głośniki ze wzmacniaczem do których z czasem dorzucę tylne głośniki oraz centralny. Salon w domu ma ok. 30 m2 ale jest raczej w prostokącie także od głośników do kanapy jest ok. 4,5 m. Głośniki będą służyć głównie do filmów oraz rzadziej muzyki. Odnośnie muzyki żona lubi spokojny pop a ja mocniejsze kawałki łącznie z starszymi kawałkami techno. Sprzęt wstępnie wybrałem: są to głośniki Klipsch R-28F oraz amplituner Onkyo TX-NR676E (łączny koszt ok. 5500 zł). Na początku zastanawiałem się nad mniejszym modelem R-26F ale chyba R-28F nie będą za duże? Co myślicie o takim zestawieniu?
×
×
 • Utwórz nowe...